II O O) CD O Erwin Franse schiet na rust Hoek met twee treffers langs Goes 9 Het spelletje is nog altijd hetzelfde, maar de beleving is anders bij de derby tussen Goes en Hoek (1-3). Je mag hier niet zitten zie ik." kon er een streep door het gros van de geplande oefenduels. Inmiddels zijn er nieuwe tegenstanders gestrikt. ,,We hebben zelfs ploegen moeten afzeg- Ik wil hoge intensiteit en druk naar voren zien. Ook verwacht ik iets meer rust aan de bal gen", aldus Gevaert. De oefenmeester kon tevreden te rugkijken op de ontmoeting met Goes. Al na zes minuten opende Kyle Doesburg (ex-Goes) de score: 0-1. Een half uur later maakte Huib van Hecke, op aangeven van Siebe Schets, de 1-1. Beide formaties kregen meerdere kan sen om de score voor rust op te voe ren, maar slaagden daar niet in. Goes-trainer Kevin Hollander was vooraf niet bezig met het eindresul taat. ,,Het maakt me niet uit of het 6-0 of 0-6 wordt", zei hij. ,,Ik wil hoge in tensiteit en druk naar voren zien. Ook verwacht ik iets meer rust aan de bal", refereerde hij aan de oefenwedstrijd tegen Halsteren (2-2) De Walchenaar werd voor de pauze op zijn wenken bediend. Op het mo ment dat hij na een uur spelen acht wissels doorvoerde, sloeg Hoek toe. Erwin Franse, die eveneens een verle den heeft bij Goes, tilde de stand bin nen no time naar 1-3. Ruben de Jager en Rik Impens verzorgden de assists. Hier bleef het bij. f'-iïX H§Vv H-lÓÉk WINKELSPORT Kopgroep Zwemtocht Bijna vijf maanden nadat de KNVB de competitie stopzette, stond er giste ren weer een wedstrijd op het pro gramma in de provincie. Uitgerekend de hoogst acterende Zeeuwse ploegen - Hoek en Goes - troffen elkaar. Beide elftallen ontmoeten elkaar eveneens in de derde divisie. Binnen de lijnen werd de balsport als vanouds beleefd. Onderlinge duels werden niet geschuwd. Buiten het veld waren de gevolgen van het coro navirus en de bijbehorende maatrege len duidelijk zichtbaar. Vooraf werd de temperatuur opgemeten van alle spelers. Toeschouwers mochten de test vrijwillig ondergaan. Ook op de tribune waren voor zorgsmaatregelen genomen. Met Zonder limiet waren er hier misschien achthonderd toeschouwers geweest stickers werd aangeven welke stoelen er gebruikt mochten worden om de anderhalve meter afstand te waarbor gen. De voetballiefhebbers hielden zich er grotendeels aan. Langs de zij lijn en op het terras was dit minder het geval. Enkele aanwezigen hadden dit waarschijnlijk voorzien, aangezien zij een mondkapje droegen. Limiet Op het sportpark was duidelijk te merken dat iedereen blij was dat er weer gevoetbald werd. Op last van de KNVB mochten er maximaal 250 mensen langs de zijlijn staan. Binnen een dag waren de kaarten vergeven. Hoek-trainer Lieven Gevaert vond het jammer dat er niet meer mensen konden genieten van het duel. ,,Zon- der limiet waren er misschien acht honderd toeschouwers geweest", zei hij vooraf. ,,Als we hier in oktober tij dens de competitie terugkomen, hoop ik dat het weer volle bak is." In de aanloop naar de derby ervaar- den beide clubs eveneens de invloed van de pandemie. Goes trainde twee weken niet en cancelde een oefenduel vanwege twee ziektegevallen binnen de selectie. Om die reden zag Kruis land het gisteren niet zitten om tegen de Goesenaren te spelen. Hoek had met meerdere afgelastin gen te maken. Vanwege de aange scherpte coronamaatregelen in België woensdag 5 augustus 2020 - Kevin Hollander (Goes) Kijk op de site bij /video voor beelden van de wedstrijd Goes-Hoek Goes - Hoek 0-1 6. Doesburg 34. Van Hecke 1-1 1-2 66. Franse 1-3 70. Franse Opstellingen Matthew Lentink 46. Brian Meulmeester Jelle Klap 61. Jussi Gerritse Stefan de Bert 61. Toon Jochems Jesse Bank 61. Ralph de Kok Amidu Tanko 61. Hakan Basagac Ruben Hollemans Sven Mbikulu 61. Jerzy van Bergen Remon de Vlieger 61. Rico van Nielen Huib van Hecke 61. Nazario de Fretes Siebe Schets 78. Huib van Hecke Thomas de Rijke 61. F. Kabwe Mangela Jordi de Jonghe Sepp Vereecke 46. Karim Bannani Niels de Pauw Steven Smulder Roycel James 46. Fabian Wilson Reguillio Vandepitte Jonathan Constancia Rik Impens 74. Mike Segers Kyle Doesburg 46. Erwin Franse Steve Schalkwijk 46. Ruben de Jager Giovanni Delannoy Scheidsrechter: Jobse Toeschouwers: 250 Hoek heeft een tegenstander gevonden om zaterdag tegen te oefenen. Het Belgische Winkel Sport is die ochtend de tegenstander. Het elftal uit Sint-Eloois-Winkel speelt in de Belgische eerste nationale klasse. In eerste in stantie zou Hoek tegen KRC Gent aantreden, maar vanwege verscherpte coronamaatregelen in België werd dit duel gecan- celd. De aftrap op Sportpark Denoek is om 10.30 uur. Maximaal 250 toeschouwers zijn welkom. Hoek zou aanvankelijk een week later tegen Winkel Sport spelen. 11 Wielrenner Nick van der Lijke (foto) maakte giste ren deel uit van de 11-koppige kopgroep die de slotetappe van La Route d'Occitanie kleur gaf. Nadat de kop groep werd bij gehaald fi nishte de Mid delburger uit eindelijk als 76ste. De Fransman Be- noit Cosnefroy greep de dag zege, voor Bauke Mollema en Thibaut Pinot. Egan Bernal legde beslag op de eindzege. Op het strand van Dishoek start vanavond om 19.00 uur de tweede zee zwemtocht van 2020. Maxi maal 250 deel nemers zwem men 4,5 kilo meter naar Zoutelande. Vorige week waren er 214 deelnemers. Zeeuwse grootmachten laten de bal weer rollen in Zeeland Len Wolters Goes - Lieven Gevaert (Hoek) Voldoende 'verplichte ruimte' op de Remon de Vlieger (Goes) verovert de bal op Giovanni Delannoy. Huib van Hecke kijkt toe. foto johan van der heijden tribune in Goes. foto johan van der heijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37