JONG IN VLISSINGEN Geen namen, wel familie 8 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Jayda Boone (15) uit Vlissingen. „Jazeker, al houd ik wel van school. Ik vind Engels het leukst. Spaans vind ik ook heel leuk, maar dat heb ik niet op school. Het afgelopen halfjaar heb ik Spaanse series ge keken. Dat heeft me geïnspireerd, het is heel anders. Spaans klinkt heel mooi en heel snel. We gaan regelmatig naar Spanje op vakan tie (behalve dit jaar dan) dus dan raak je al gewend aan de taal. Ik ben net begonnen het te leren via een appje." ,,Ik heb een bijbaan in de bedie ning. Eerst deed ik bij een ander bedrijf de afwas. Bedienen is leuk. Al vraagt een tafel leegruimen, met veel borden, wel een bepaalde techniek. Veel borden in één hand is best zwaar." ,,Ik heb tijd voor mijn hobby's. Zo als met vriendinnen afspreken sinds het weer een beetje mag. Of shoppen met mijn moeder voor kleren, dat doe ik graag met haar. En ik kook sinds corona ook vaak. We eten thuis Nederlands, Suri naams en Indisch. Pindasoep, stampot of roti. Mijn vader is Ne derlands en Indisch en mijn moe der Surinaams." ,,Ik heb ook een broertje en een zusje. Ik ben de oudste. Dat is soms lastig, bijvoorbeeld de afwas doen met mijn broertje. Soms moet je als oudste meer klusjes doen. We wonen afwisselend bij mijn vader en moeder in Vlissin- gen. Dat vind ik heel leuk. Lekker met de meiden afspreken in de binnenstad. En ik ga al sinds mijn geboorte heel vaak naar het strand. Mijn opa en oma hebben een strandhuisje." ,,Ik teken ook heel graag." Jayda laat een schrift met zorgvuldig uitgewerkte lijntekeningen zien. ,,Het is mijn hobby. Later wil ik in terieurontwerpster worden. Ik heb al een beetje geoefend bij mijn va der en moeder. Ik heb ze meubels geadviseerd en tips gegeven. Mis schien is het wel handig voor dat beroep dat ik ook kan tekenen." ,,Black Lives Matter houdt me ook bezig. We zijn naar de demon- stratie geweest. Mijn moeder vond het belangrijk dat we er kennis mee maakten. We zijn met het hele gezin geweest, dat vond ik bijzonder. Zelf heb ik helaas ook weleens te maken met racisme. Toch is Vlissingen een fijne stad. Er wonen ook veel moslimmen sen, Aziaten en donker getinte mensen. Ook bij mij in de klas zit van alles. Later, als ik voor interi eurontwerpster leer, ga ik in een grote stad wonen. Daarna weer in Vlissingen." Uit de nalatenschap van haar moe der heeft Yvonne van Doren-Ha- verhoek (73) uit Eindhoven nog een familiefoto uit 1920 in bezit. Op die foto herkende ze onder anderen haar vader Kees Haverhoek en zijn broer Arjaan. Daar bleef het bij en omdat Yvonne in contact wilde ko men met haar Zeeuwse familiele den, zette ze een oproep in de PZC. ,,Mijn beide ouders zijn overle den. Zij waren de enigen die mij nog iets over de foto zouden kun nen vertellen, dus dit leek mij een mogelijkheid om in contact te ko men met mijn Zeeuwse familiele den", zegt ze. En dat is gelukt. ,,Ik heb erg veel leuke reacties gehad. A Lezers helpen lezers Zo heb ik twee achternichten ge sproken." Ze herkenden helaas ver der niemand op de foto. ,,Maar ik heb veel nieuwe informatie over mijn familie gekregen." Op de foto staat een gezin van twee moeders. De opa van Yvonne, Jan Haverhoek, is namelijk twee keer getrouwd ge weest. Jan verhuisde rond de tijd dat de foto gemaakt werd met zijn gezin naar Eindhoven om bij Phi lips te gaan werken. Dat was blijk baar niet bij iedereen bekend. ,,Ik kreeg een aantal reacties van men sen die blij waren om te lezen dat mijn opa naar Eindhoven was ver huisd. Dat deden in die tijd natuur lijk veel gezinnen, omdat Philips ineens heel groot werd. Blijkbaar leek hij voor veel mensen ineens van de aardbodem verdwenen en zijn ze er nu pas achter gekomen waar hij toen naartoe is gegaan." Het bleef niet alleen bij meer in formatie. ,,Van een van mijn achter nichten kreeg ik nog een foto van mijn opa. Mijn vader lijkt echt spre kend op hem. Ik heb deze en nog wat andere familiefoto's naar haar en mijn andere achternicht ge maild. Met hen blijf ik zeker nog in contact. Hoewel ik geen nieuwe na men bij de foto heb kunnen zetten, ben ik zeer blij met de uitkomst van het oproepje." woensdag 5 augustus 2020 'Lekker met de meiden afspreken in de binnenstad' Jayda Boone heeft het prima naar haar zin in Vlissingen. foto lex de meester Liesbeth Labeur Fijn, vakantie? Wat doe je in de vakantie, naast Spaans? Wat doe je nog meer? Met wie woon je allemaal thuis? Jayda Boone Vlissingen Geboren: 1 augustus 2005 Woont met: broertje Dean(12) en zusje Marley (bijna 8) bij vader Robert of bij moeder Margaret Huisdieren: hond Jaxx School: Scheldemond Col lege mavo 4 Hobby's: met vriendinnen af spreken in de binnenstad, te kenen en Spaans Bijbaantje: bedienen Verliefd: nog niet Wat houdt je nog meer bezig? Een oproep voor de namen bij een oude foto leverde Yvonne van Doren nieuwe familieleden op. foto ernesta verburg Koen Florusse Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Yvonne van Doren-Ha- verhoek zocht de namen van Zeeuwse familieleden op een oude foto en kwam in con tact met twee achternichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36