7 Middelb Oudedorp I verbouwd. Een halfjaar na ons kwam de familie De Ridder. Zij hadden drie dochters, wij twee dochters en een zoon. Die trokken veel met elkaar op." Echtgenoot Ruud is hoefsmid. Met 'Rijks Diploma', zegt het bordje op de gevel. Hij beslaat de paarden van de aan de andere kant van de Boomdijk gelegen manege De Kroo. Kom, doe er wat aan Zeker, de sfeer is de afgelopen 37 jaar best wat veranderd in Oudedorp. Jac queline: ,,Er woonden destijds veel oude mensen. Die zijn overleden of zitten in het verpleeghuis. Bramme- tje, een oud boertje, was onze buur man. Ik herinner me hem als een lief mannetje, hij had altijd een bakje water en een snoepje voor onze bou vier. Kijk je nu, dan zie je dat mensen hun tuinen verwaarlozen. Vroeger werden die heel goed onderhouden. Er zijn heus wel mensen die hun stoep schoon houden. Maar ik denk wel eens, kom, doe er wat aan, het is toch het gezicht van de straat." Een gemeenschap? Mwah: ,,We komen niet zo bij elkaar over de vloer. Maar we kennen elkaar." Voorin de straat, op nummer 4, laat Panther van zich horen. Een Tervue- rense herder, zegt Jacomine Burgers (33) als ze in de oprit staat. Ze woont er met haar vriend Arjen Roelse en zoontje Kasper van zes tien maanden. Arjen is hoofd- werktuigkun dige op een gastanker, tien weken op, tien weken af. Hij kocht het huis in 2009 en heeft er ze ker vier jaar aan verbouwd en uitge breid. Jacomine komt uit Apeldoorn. Ze kende Zeeland. Vanaf haar vijf tiende zat ze bij de reddingsbrigade en liep ze strandwacht in Domburg en Renesse. Nu werkt ze voor de klantenservice van zorgverzekeraar CZ. ,,Voor het moment zit ik hier prima", zegt ze. ,,Maar als Arjen dit huis niet al had gekocht en we samen We komen niet zo bij elkaar over de vloer. Maar we kennen elkaar -Jacqueline Evertse een keuze hadden kunnen maken, weet ik niet of we hier terecht geko men zouden zijn." Ze gaat regelmatig naar Apeldoorn, daar heeft ze familie, vriendinnen. Ook in Zeeland begint haar sociale leven op gang te komen. Dat haar vriend vaart, maakt haar leven an ders: ,,De eerste keer dat hij wegging, heb ik tranen met tuiten ge huild. Aan de wal wer ken ziet hij niet zitten. Als hij thuis is, heeft hij zijn hobby's, sleutelen aan Volvo's, het opknappen van de schuur. Dan leven we twee keer zo hard: samen uit eten - we zijn allebei een beetje Bourgondisch - en met veel vrienden afspreken." Nooit duimen draaien Op nummer 9 wordt niet open ge daan. Daar woont Martin de Kroo met zijn vriend Vincent (45). Samen met zijn zus Mariska is Martin eige naar van de manege. We drinken thee met hem op zijn bedrijf. Met zo'n 45 paarden en een grote online- winkel hoef je daar nooit duimen te draaien. ,,Ik woonde bij mijn ouders op de manege. Een klant van ons had het huis in Oudedorp gekocht. Tegen de tijd dat het vrij kwam, wilde hij toch iets anders. Ik ben in zijn plaats bij de notaris aangeschoven. Ik hoefde maar honderdvijftig meter te verhuizen." Dat was 21 jaar geleden. Martin is blij met zijn huis. Hij noemt het karakteristiek, wie twee meter lang is stoot zijn hoofd tegen de balken in de woonkamer. Hij zegt: ,,Ik ben niet van een groot landhuis of een grote auto. Elke euro investeer ik in het bedrijf en de dieren. Ik kan prima oud worden op Oudedorp." De coronacrisis heeft alles veranderd. Ze hadden vijftig weekends per jaar concours: ,,Dat legde druk op de or ganisatie, op je hele leven. Dat het nu stil is, voelt als een berusting. Mis schien gaan we onze agenda's anders inrichten en keren we terug naar hooguit één of twee concourszonda gen per maand." woensdag 5 augustus 2020 GO Jacomine Burgers: ,,De eerste keer dat mijn vriend weer moest gaan varen, heb ik tranen met tui ten gehuild." Jacqueline de Poorter: ,,Als ik wandel denk ik: wat is dat een gaaf straatje tussen de bomen." ▲Oudedorp bestaat uit één straat: de doodlopende Sint Jooslandstraat. FOTO'S RUBEN OREEL 'sstx&Sti w ttftasw! Martin de Kroo: ,,Ik ben niet van een groot landhuis of een grote auto." Oudedorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35