Achter het Bastion in Veere Geen dubbele boodschap meer over drukte in Zeeland Bij de camping in Kamperland Verklikkerpad bij Haamstede ZEELAND 3 Op zoek naar een rustig plekje aan de Wal- cherse kust? De strandwijzer van de ge meente Veere - heel simpel: strandwijzer- veere.nl - wijst je de weg. De situatie wordt voortdurend bijgewerkt en blijft dus actueel. Maar iets verder weg van de kust zijn ook mooie en rustige strandjes te vinden. Het mogelijk minst bekende ligt op een prachtige plek, aan het Veerse Meer, net buiten het stadje Veere. Het is in 2012 pas aangelegd, met 7000 kuub zeezand. Dat, en het schel penpad erheen, zorgen toch voor een zeebe- leving op het strandje aan het meer. Je komt er via het Bastion en dan de trap vanaf het Bastion afdalen. Parkeren is een uitdaging in Veere, en voorzieningen zijn er niet op het strandje. Dat verklaart deels ook de rust. Vooral Veerenaren zelf weten het te vinden. Maar het is wel degelijk een openbaar strand. Voor zwemmers zijn twee drijvende ballen- lijnen gelegd om de recreatievaart weg te houden. En na de recente zwemdrama's op zee, voelt zwemmen in het Veerse Meer dus misschien wel lekker veilig. Kun je nu wel of niet naar het strand? Om het publiek een eenduidig antwoord te geven zal Rijkswaterstaat alleen nog in overleg met de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) mededelingen over de drukte aan de kust op de matrixborden plaatsen. Op de borden langs de rijkswegen ver scheen vrijdag aan het eind van de mor gen de oproep om niet meer naar de Zeeuwse stranden te gaan. De Veilig heidsregio stuurde een bericht de wereld in dat je de drukke stranden moest mij den, maar er best nog wel rustiger plekjes te vinden waren langs de lange Zeeuwse kust. ,,De afspraak is nu duidelijk ge maakt: geen tekst meer op de matrixbor- den in Zeeland zonder afstemming met ons", aldus de VRZ. Gestopt met kleurencode Inmiddels bereiden ook de kustgemeen- ten zich weer voor op een volgende serie dagen met fraai strandweer en de bijbe horende corona- en verkeersuitdagingen. De gemeente Veere is gestopt met ge bruiken van kleurencodes voor de drukte. Mensen kunnen die verwarren met de Europese codes over het aantal besmettingen en de daar aan gekoppelde reisadviezen. De gemeente Veere stelt nu simpelweg van woensdag tot en met dinsdag extra drukte te verwachten op de stranden en in de kernen Veere, Dom burg en Zoutelande. In die plaatsen wor den straten afgesloten voor gemotori seerd verkeer (Kaai en Oudestraat in Veere, Ooststraat-Markt-Weststraat in Domburg en de Langstraat in Zoute- lande). En in deze drie kernen gaan coro- nacoaches en verkeersregelaars aan de slag. Voor het verkeer naar de parkeerplaat sen bij de Veerse stranden worden geen verkeersregelaars ingezet. ,,We zetten die alleen in als de verkeerssituatie anders is dan normaal. Dus niet bij verkeer van/naar een parkeerterrein bij de stran den", laat de gemeente weten. Veere heeft online de 'strandwijzerveere.nl' waarop je kan zien hoe druk het is op de stranden. De gemeente Sluis heeft een berich tendienst waarvoor iedereen zich via de website van de gemeente kan aanmel den. Sluis heeft mensen paraat staan om met name in het stadje Sluis de drukte in goede banen te leiden. Bij drukte worden bezoekers met gemeentelijke matrixbor- den gewaarschuwd. De gemeente Hulst houdt het strand bij Perkpolder in de smiezen. Als het te druk wordt zullen de toegangswegen naar Perkpolder worden afgesloten. Dat geldt voor de weg naar de haven (N689), de Perkstraat en de Zeedijk. De gemeente Vlissingen beslist van daag of de boulevards, net als vorige week, meerdere dagen worden afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Geen app of website Een Zeeuws breed overzicht van de drukte via een app of website is er niet. De provincie Gelderland heeft sinds eind juni een online druktemonitor die is ontwikkeld door het Bureau Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen. De provincie Utrecht maakt sinds kort ook gebruik van dit systeem. woensdag 5 augustus 2020 (meestal) rustig zonnen Theo Giele Middelburg Aan de Oosterschelde, achter camping Anna Friso in Kamperland, ligt dit strandje. foto cynthia cats Om het strand achter het Verklikkerpad te bereiken, moet je eerst een flinke klim maken. foto ernesta verburg Je moet het weten te vinden, want het ligt wat verscholen achter een hoge dijk. Maar voor iedereen die het mas satoerisme wil mijden is het strandje bij camping Anna Friso in Kamperland een al ternatief. Het strandje ligt aan een klein baaitje aan de Oosterschelde, pal achter de stormvloedkering. Het is er stil, het ruikt er naar de zee en het uitzicht op de stormvloedkering met z'n kolkende stroming is onbe taalbaar. Verwacht op het strandje geen voorzieningen. Geen ligbedden, geen pavil joen. Maar dat is geen pro bleem want even de dijk over en je loopt tegen het restau rant van de camping aan. Wat ook luxe is, is de was plaats voor de voeten dus die kunnen zandloos de schoenen weer in. Om er te komen, moet je de afslag naar het Banjaardstrand nemen, op de rotonde waar de Oost-Westweg en de N57 elkaar kruisen. Ga dan rechtsaf en volg de borden van de camping. En is het onverhoopt toch nog druk? Rij dan verder, volg de dijk en stop bij een van de vele trappen over de dijk. Daar is altijd wel een plekje voor een handdoek en een frisse duik. Je moet er even een stevige wandeling van dik twee kilo meter door de duinen van Nieuw-Haamstede voor over hebben. Over een breed be tonpad weliswaar, maar met klimmetjes die je ook bij la gere temperaturen al snel doen zweten. De beloning aan het eind is evenwel groot. Om te beginnen met een fe nomenaal uitzicht vanaf het hoge duin over een diep blauwe zee. En aan je voeten ligt een schijnbaar leeg strand. Het handjevol helden dat deze lijdensweg verkiest om in alle rust te bakken en bad deren, valt over de volle breedte nauwelijks op. Moet gezegd dat de badgasten bij hoog water minder zand overhouden om hun hand doekjes neer te leggen en gedwongen worden dichter bij de duinen te blijven. Maar zeker voor wie even de moeite neemt na de duin overgang aan het Verklikker pad een stukje naar links of naar rechts te lopen, heeft daar vrijwel het rijk alleen. Wel oppassen dat je rechts niet té ver doorloopt richting Renesse, want daar moet de zwembroek uit. Drinken zelf meenemen; het eerste paviljoen staat pas twee strandopgangen naar links bij het Vuurtorenpad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31