Deel de zorgen over corona Zakkenroller moet ruim 57.000euro ophoesten Putjesstrand Ossenisse Nieuwe bff 2 ZOMERWEER STILLE STRANDJES Tsjonge, wat was het druk vorige weekaan de Zeeuwse kust toen het kwik richting de tropische waarden ging. Het zal de komende dagen niet anders zijn. Maar buiten de populaire hotspots zijn in Zeeland echt wel stekjes langs het water te vinden waar je nog de ruimte hebt. Vier voorbeelden (en niet verder vertellen...). Commentaar Corona hakt erin. Direct, mensen worden ziek. Indirect, de pandemie roept angstgevoelens op bij een breed publiek. Een Zeeuwse huisarts meldt dat één op de tien patiënten bang is. Dit uit zich in allerlei serieuze klachten. Van slecht slapen tot hartkloppingen. Het trieste is, dat de kwetsbaarheid van deze patiënten vaak voortkomt uit eenzaamheid en sociaal isolement. Daar kunnen we iets aan doen. Zelfs als je midden in het leven staat, omgeven door allerlei mensen, kan het te veel worden. Wat moet je bijvoorbeeld met deze reeks berichten die in een middagje op je afkomt: het aantal actieve coronaclusters stijgt, het reproductiegetal zakt, het aan tal besmettingen verdubbelt, het kabinet wacht nog even met nieuw beleid. Hier kun je helemaal niets mee. Behalve erover pra ten om het ongewisse van deze tijd te delen. Dat verzacht. We twisten over het nut van mondkapjes en andere maatrege len. Geen wonder. Want tijdens deze crisis moeten we werkende weg het verschil ontdekken tussen zinnige en onzinnige acties. Maar over de hulp aan eenzame bange mensen kan geen dis cussie zijn. We moeten de zorgen delen van alleenstaanden en van mensen die op een andere manier in een beklemmend we reldje zitten. In tegenstelling tot West-Brabant leidt corona-angst in Zeeland nog niet tot depressies. Zo ver mag het hier ook niet komen. In deze pandemie wikt de mens en beschikt corona. Maar niet over alles. Die angstgevoelens kunnen we samen al pratend eronder krijgen. Aan de angst die voortkomt uit eenzaamheid en sociaal isolement kunnen we iets doen MIDDELBURG De 33-jarige ille gaal in Nederland verblijvende Bos niër H. S. heeft twee jaar de tijd om 57.425 euro en 48 cent bijeen te brengen. Lukt dat niet, dan ver dwijnt hij voor maximaal drie jaar achter de tralies. De rechtbank in Middelburg veroordeelde hem gis teren tot het betalen van dat crimi neel verkregen bedrag. Het Openbaar Ministerie had de De verdachte is blut en de buit is grotendeels vergokt in casino's man voor een hoger bedrag willen aanslaan. Het geld heeft S. in 2016 en 2017 verdiend met ettelijke gevallen van pinpasfraude. Daarvoor werd hij ALMANAK Wat een genoeglijke ochtend was het voor moeder en zoon. Genieten van een ontbijtje in het tuincentrum. En kijk, daar zagen ze ook zoonliefs trainer met zijn vrouw. Het was een al leraardigst gesprek, afspraakjes werden gemaakt. ,,Wat een leuke mensen zijn het toch", zei eerder in Middelburg veroordeeld tot drie jaar cel. In hoger beroep kreeg hij drie jaar, waarvan één jaar voorwaardelijk opgelegd. In diverse plaatsen in Nederland, waaronder ook Middelburg en Vlis- singen, werden voornamelijk be jaarde mensen het slachtoffer. Die werden voor meer dan honderddui zend euro bestolen. Als de slachtof fers boodschappen deden en bij de kassa pinden, werd er over hun schouder meegekeken. Eenmaal buiten werden ze met een smoes aangesproken, werd de portemon nee gerold en binnen soms enkele minuten verdween er geld van hun bankrekening. Dat S. het bedrag ooit op legale wijze zal kunnen ophoesten is vrij wel onmogelijk. Hij is blut en het geld is grotendeels vergokt in ca sino's. Overigens kan S. nog in beroep te gen de beslissing van de rechtbank. moeder tegen zoon na het af scheid. Bij de kassa troffen ze de nieuwe best friends forever op nieuw, waar moeder ontdekte dat ze haar portemonnee verge ten was. Het werd de eerste test voor de nieuwe vriendschap. ,,Euh, sorry dat ik het moet vra gen, maar..." Inkijkje in boerenleven op boerderijdagen lA/inn aar 2019 Ruim 60 titels voor boekenprijs In totaal 61 titels dingen dit jaar mee naar de Zeeuwse Boekenprijs. Dat zijn er iets minder dan voorgaande jaren. Een jury onder lei ding van commissaris van de koning Han Polman gaat alle boeken lezen en beoordelen. Op 12 sep tember wordt een longlist van 10 titels bekendge maakt tijdens Film by the Sea. Begin oktober wordt deze teruggebracht tot een shortlist met vijf kandi daten. De winnaar (vorig jaar won Wessel te Gus- sinklo, foto) wordt 27 okto ber bekend bij het begin van de Week van het Zeeuwse Boek. WISSENKERKE Jongerenraad zit om leden verlegen Faciliteiten zijn er niet maar voor wie op rust gesteld is, is het Put jesstrand bij Ossenisse een alter natief ver weg van alle drukte. Het Putjesstrand ontleent zijn naam aan de putten die er altijd wel te vinden zijn, ondiepe plekken op het strand, waar het met name voor kinderen leuk is om veilig in het water te spelen. „Daarom is het altijd een strandje geweest waar met name ouders met kinderen heengaan", weet Ineke Elbers, voorzitter van de Dorpsraad Osse- nisse/Zeedorp. ,,Ieder jaar weer liggen die putjes op andere plek woensdag 5 augustus 2020 II Tip? redactie@pzc.nl SCHOONDIJKE Twee Schoondijkse boer derijen laten zien wat het boerenleven inhoudt op de Dag van de Boerderij. Drie woensdagen worden er open dagen gehouden. De Groene Polderwinkel aan de Groeneweg Oost en Het Klinket aan de Sa- sputsestraat 14 zetten gezamenlijk de deur open. Vandaag, 12 en 19 augustus zijn de boerde rijen tussen 10.00 en 16.00 uur te bezoeken. Op beide locaties zijn er activiteiten en er kan heen en weer gependeld worden. Een dagticket kost 5 euro, kinderen tot drie jaar gratis. MIDDELBURG De Jongerenraad Noord-Beveland is op zoek naar nieuwe leden: jongeren van 12 jaar of ouder die het leuk vin den om iets (mee) te or ganiseren en willen meedenken over allerlei zaken die jongeren aan gaan. De jongerenraad houdt verschillende ac tiviteiten, zoals de mo- vietour, lasergamen en de buitenspeeldag. Maar de leden van de raad geven ook ge vraagd en ongevraagd advies aan het gemeen tebestuur over zaken die voor jongeren be langrijk zijn. Meer infor matie is te vinden op jrnb.nl Hier is het Van onze redactie Vlissingen Achter het Bastion in Veere kun je rustig badderen. foto boaz TIMMERMANS - --- ff *r - iet Het Putjesstrand in Ossenisse bij vloed. foto anne hana ken." Zo'n tien jaar geleden werd het strandje afgesloten voor het publiek omdat het als beschermde plek voor vogels was aangewezen. 'Met eb een fijn strand' De hekken zijn inmiddels verdwe nen en het Putjesstrandje is tot op luchting van Elbers weer toeganke lijk voor bezoekers. ,,Met name bij eb is het een fijn strand, dan is er nog voldoende ruimte. Mensen die er niet bekend zijn moeten natuur lijk voorzichtig zijn. We hopen al leen wel dat het er zo rustig blijft als het nu is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30