II Groeiende wachtlijsten voor moestuinen: 'Alles is vol' Buurtschap Oudedorp Jayda Boone Ontplofte zuurstoffles Goedkoop parkeren Theo Giele Vlissingen ,,Er staan zestien mensen op onze wachtlijst. Dat is ongekend", zegt secretaris Wim de Feijter van de Vlissingse volkstuinvereniging Le venslust die 220 leden heeft. De laatste jaren hadden we nooit een wachtlijst, heel soms moest iemand even geduld hebben, maar meer dan vijf zijn het er nooit geweest. Waarom ze lid willen worden? ,,Daar vragen we niet naar. De een wil groenten gaan kweken, de an der maakt er een siertuin van. Het is van alles wat." Lies Spaink denkt dat het alles met de coronacrisis te maken heeft. Zij is secretaris van de Goese volks tuinvereniging VBIV. De afkorting staat voor Vereniging ter Bevorde ring en Instandhouding van Volks tuintjes. Veilig buiten Deze meer dan 100 jaar oude ver eniging heeft 72 leden. Die huren allemaal een lapje grond, het ene perceeltje is wat groter dan het an dere. De tuinen liggen aan de West- havendijk, tussen Goes en Wilhel- minadorp. Mensen willen graag op De een wil groenten gaan kweken, de ander maakt er een siertuin van een veilige manier buiten zijn. Op de volkstuin heb je de ruimte. De wachtlijst groeit ook hier: nummer negen meldde zich pasgeleden aan. Rens Stobbelaar, vice-voorzitter van de Goese vereniging, beaamt de woorden van Spaink. „Tijdens de lockdown konden we gewoon alle maal rustig naar de tuin. Je hebt een plek om naartoe te gaan en je zit el kaar niet in de weg. De anderhalve meter is hier heel makkelijk vol te houden. En, als je een moestuin hebt, zet je gewoon heerlijke groen ten op tafel. Je ziet ook steeds meer de combinatie van groenten ver bouwen, een siertuin en een ter rasje. Sommige leden komen in het weekend met een flesje wijn naar de tuin om er te ontspannen. Het is gewoon een prachtige plek, maar je moet wel van tuinieren houden." Acht complexen met in totaal 590 tuintjes heeft de Middelburgse volkstuinvereniging Kweeklust. Sinds dit voorjaar zijn ze allemaal verhuurd. ,,Alles is vol", zegt pen ningmeester Ben Zielschot. Op de wachtlijst staan 18 mensen. De kans dat een van hen dit jaar nog aan de beurt komt is klein. ,,Mensen stop pen niet midden in de zomer met hun volkstuintje. Je huurt voor het voor een jaar." Niet nieuw In Terneuzen is een wachtlijst geen nieuw fenomeen. Secretaris Guust Neve van Tuinderslust heeft een stuk of acht mensen als aspirant-lid genoteerd. Dat zijn er niet meer dan in andere jaren. Corona heeft vol gens Neve op de belangstelling voor deze vereniging, die 160 tuintjes verhuurd, geen invloed gehad. Jacqueline en Michelle vinden het er lekker rustig wil na haar studie terug naar Vlissingen werd René de Bijl uit Vlissingen fataal Bij het strand kost het minder dan in de stad It woensdag 5 augustus 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Rens Stobbelaar in zijn moestuin bij diverse tomatenplanten. foto cynthia cats Volkstuin bloeit op in coronatijd Er groeit van alles in de volks tuintjes, maar groeiende wacht lijsten voor een lapje grond waren tot voor kort een zeld zaamheid. Zeeuwse volkstuin verenigingen moeten nee verko pen aan mensen die een volks tuintje willen huren. - Wim de Feijter, Levenslust Kijk op de site bij /video s Volkstuin huren? Dan kom je op de wachtlijst ZEELAND6 ZEELAND8 ZEELAND 4 Zo ZOMER 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29