De Amsterdamse Zomer Madsen eerste keuze voor Pulp Fiction Geen monitors op de set Schelden en vloeken Het voordeel Concerten in het Olympisch Stadion Ga naar pzc.nl/amsterdamsezomer de set, waar hij altijd naast de camera staat, is aanstekelijk. Het beroemde dansje uit Pulp Fiction (1994), met John Tra volta en Uma Thurman, wordt getoond met de regis seur in beeld die net zo gretig dezelfde danspassen uitvoert als zijn hoofdrolspelers. Ook de minder prettige momenten uit de carrière van Tarantino komen voorbij. Zoals de autostunt die Thur- man zelf moest uitvoeren op de set van Kill Bill 2 (2004) toen het stuntteam een dagje vrij had. Tijdens een wilde rit botste zij zo hevig dat zij er permanente rugklachten aan over hield. Het verzoek van haar advocaat om de beelden van het ongeluk te mogen in zien werd door Weinstein, bang voor een schadeclaim, nooit ingewilligd. Tarantino noemt het zelf de grootste fout van zijn carrière. Thur- man komt dan ook niet in de film aan het woord. De film zoomt soms ook in op het privéleven van de re gisseur. Zo wordt zijn voor keur voor, liefde en kennis van blaxploitationfilms (ac tiefilms met een voorname lijk zwarte cast) verklaard door het feit dat zijn moeder vaak uitging met zwarte mannen, waardoor ook haar zoon met dit filmgenre ken nismaakte. Gedurende zijn carrière heeft Tarantino vaak verwij ten gekregen over het geweld en het taalgebruik in zijn films. Django Unchained (2012) lag onder vuur door het veelvuldig ui ten van het 'n-woord' door de personages. Leonardo DiCaprio, die een slaveneigenaar speelde, had er moeite mee om het uit te spre ken. Vaste acteur Samuel L. Jackson komt ech ter op voor zijn regisseur, die gewoon een zo correct mogelijk tijdsbeeld wilde tonen. Bo vendien uit Jackson zijn verbazing dat een meer gerespecteerde film als de Oscarwinnaar 12 years a slave, van regisseur Steve McQueen, dergelijke verwijten niet kreeg. QT8: The First Eight is niet de ultieme en de finitieve documentaire over de inmiddels 57- jarige regisseur. Vooral omdat Once Upon a Time in... Hollywood ontbreekt. Bovendien heeft hij te kennen gegeven nog één speelfilm te willen maken. Zijn versie van Star Trek is in middels van de radar verdwenen. Volgens ge ruchten denkt hij na over Kill Bill 3. Met of zonder Uma Thurman? Dat is de grote vraag. woensdag 5 augustus 2020 25 Eigenlijk had Taran- tino niet John Tra volta op het oog als een van de huurmoor denaars voor Pulp Fic tion. Zijn voorkeur ging uit naar Michael Madsen, met wie hij al in Reservoir Dogs had samen gewerkt. Maar die zat contractueel vast aan een western, waar door hij niet beschik baar was. De keuze viel toen op Travolta, die na een ingedutte loopbaan een onver wachte comeback maakte als filmster. Het is de gewoonte van de meest film regisseurs om op hun set een monitor te hebben, waarmee zij de opnamen kunnen volgen. Bij Tarantino is dit uit den boze. Hij staat altijd naast de camera om een beter overzicht te hebben en zijn acteurs aan te moedigen. Soms is de regisseur zo enthou siast dat hij te hard lacht, waardoor de opnamen opnieuw gemaakt moeten worden. Als kind liet Quentin Tarantino al zijn actie poppen in verbaal op zicht behoorlijk pittig tegen elkaar tekeer gaan. Toen zijn moe der er iets van zei, antwoordde hij: ,,Mam, ik ben het niet, die poppen praten zo.'' Reservoir Dogs en Pulp Fiction bevatten de meeste scheld woorden, met respec tievelijk 269 en 265 keer het f-woord. Omdat je het verdient! li ii GLENNIS GRACE ROLF SANCHEZ Het wordt een andere zomer. Een zomer waarbij men meer tijd doorbrengt in eigen land. In Amsterdam, waar de liefde voor muziek aLtijd bLijft voortbestaan, zo ook nu. Om dit te vieren is er De Amsterdamse Zomer, de muzikale zomerse belevenis. Een concertreeks van intieme concerten op een unieke Locatie in Amsterdam: het Olympisch Stadion. Up dose and personal, met de grootste artiesten van eigen bodem, met maximaal 200 personen, waarbij de RIVM-richtlijnen in acht worden genomen. Bezoekers kunnen een tafeltje reserveren (voor 2, 3 of 4 personen, bestaande uit één huishouden) en onder het genot van een hapje en een drankje genieten van muziek. Bestel nu snel tickets met korting! Het Tarantino-programma van Pathé bestaat uit In- glourious Basterds (6 au gustus), Django Unchained (13 augustus), Kill Bill 1 (20 augustus), Kill Bill 2 (27 augustus). De documen taire QT8: The First Eight is op 11, 18 en 25 augustus en 1 september te zien. Scènes uit (van boven naar beneden) Kill Bill 1, Kill Bill 2, Pulp Fiction en Reservoir Dogs. FOTO'S MIRAMAX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25