Dat melodietje dat je nooit meer uit je hoofd krijgt Quentin Tarantino 24 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? NATALIE IMBRUGLIA Sterregisseur Quentin Tarantino (57) begon met bijna niks. Voor zijn doorbraakfilm Reservoir Dogs moesten de acteurs zelf kleding meenemen, is te zien in QT8: The First Eight. Samen met zijn vrijwel volledige oeuvre is deze documentaire in augustus te zien in de Pathé-bioscopen. Het is waarschijnlijk al te laat, want u heeft de naam van Natalie Imbruglia nu toch al gelezen. Uw gedachten zullen onwille keurig afdwalen naar die ene, immense hit van de Australisch-Italiaanse zangeres en dat aansteke lijke melodietje van Torn gaat vandaag niet meer uit uw brein. Begin 1998 haalde het nummer, een cover van de Amerikaanse rockband Ednaswap, net niet de hoogste positie in de Nederlandse Top 40, maar wel stond de evergreen zeven weken in de top 3. Het was de eerste single van Imbruglia's debuutal bum Left of the Middle. Tot eind jaren 90 was Imbrug lia vooral in Australië bekend met haar rol in Neighbours. Mooi: ook haar Mijn collega en goede vriendin mananpr Kylie Minogue begon haar weg naar grote roem ooit bleef maar in die populaire soap. Imbruglia, 45 inmiddels, zeggen: woont al jaren in Engeland 'Je bent en werd na een inburge- ringsexamen ook Brits miljonair staatsburger. Haar vermo gen wordt geschat op zo'n 14 miljoen Amerikaanse dollar, een slordige 12 miljoen euro. Geen middle-of-the-roadradiosta- tion ter wereld dat Torn niet nog een paar keer per maand draait en daarbij: van Left of the Middle werden wereldwijd 6 miljoen exemplaren ver kocht. ,,Ik weet nog dat ik met mijn manager in de auto zat en dat ze maar bleef zeggen: 'Je bent mil jonair, je bent miljonair''', keek Imbruglia vijfjaar geleden terug in het Britse blad Red UK. Haar grootste rijkdom kreeg Imbruglia vorig jaar: zoon Max Valentine. Ze had destijds geen vaste partner, maar de zangeres verklaarde op Instagram dankzij ivf en een zaaddonor toch in verwachting te zijn geraakt. De Engelse tabloid The Sun citeerde een bron, dichtbij Imbruglia, die verklaarde: ,,Een van de mooie kanten van Nata lies moederschap is dat ze een veel grotere kans heeft om Mr. Right tegen te komen. Want nu is ze op zoek naar een goede vader, niet alleen naar een vent met wie je een leuke tijd mee hebt.'' En muziek? Zeker, Imbruglia bracht na haar debuut nog vier studioalbums uit, maar kwam qua succes nooit meer in de buurt van Torn. U weet wel, dat melodietje dat u vandaag niet meer uit uw hoofd krijgt. Sorry. Beroerte zanger UB40 Doedens weg bij GTST et is een koddig gezicht. In een aflevering van de komische serie The Golden Girls duikt een jonge Quentin Taran- tino op in een groepje imitators van Elvis Presley. Hij swingt onhandig met zijn heupen en staat op de ach terste rij van het gezelschap. Het zal hem allemaal een zorg zijn geweest. Voor zijn figurantenrol van luttele seconden ontving hij 20.000 dollar, een bedrag dat hij meteen inves teerde in zijn doorbraakfilm Reservoir Dogs (1992). Het fragmentje uit The Golden Girls is een van de vele interessante details die te zien zijn in de documentaire QT8: The First Eight, waarin de eerste acht speelfilms van Tarantino wor den belicht door interviews met zijn vaste medewerkers en terugkerende acteurs als Tim Roth, Michael Mad- sen, Christoph Waltz en Samuel L. Jackson. Voor de fans is de docu mentaire een absolute must: het we melt van de anekdotes en onbekende feiten over het grootste filmdier dat Hollywood ooit heeft gekend. De film geeft een inkijkje in de ziel van een van de meest bewierookte Ame rikaanse filmregisseurs van de afgelo pen decennia. De documentaire had een romme lige voorgeschiedenis. De film was in een vroeg stadium opgepikt door het bedrijf van producent Harvey Wein- stein, met wie Tarantino vanaf het begin van zijn carrière nauw samen werkte. Toen de productiemaat schappij, als gevolg de reeks seks schandalen rond Weinstein, failliet ging, leek het filmproject ten dode opgeschreven. Gelukkig gaf de firma die de rechten van de Weinstein- films had overgenomen de film vrij, zodat regisseur Tara Wood de kans kreeg om haar film af te ronden, in clusief duidelijke verwijzingen naar de kwalijke praktijken van Wein- stein. Filmfans mogen zich gelukkig prij zen met deze afloop. QT8: The First Eight geeft een openhartig kijkje in de wereld van Tarantino. Alleen zijn Geen mobieltjes op de set DiCaprio: moeite met het n-woord laatste film, Once Upon a Time in... Hollywood (2019), was te recent om in de documentaire te werken. Voor het overige worden de voorgaande acht films, met al de voorspoed en tegen slagen, uitgebreid behandeld. Cowboylaarzen Het levert allerlei inzichtelijke getui genissen op. Zoals met Reservoir Dogs, waarover vooral Michael Mad- sen (Mr. Blonde in de film) kleurrijk kan vertellen. Hij memoreert bij voorbeeld dat bij gebrek aan een bud get de acteurs (onder anderen Steve Buscemi, Harvey Keitel, Tim Roth) door Tarantino werd gevraagd om zelf maar voor de kenmerkende zwarte pakken met bijpassend schoeisel te zorgen. Buscemi, zo zegt Madsen, kwam opdagen in een zwarte spijkerbroek en zelf had hij een paar zwarte cowboylaarzen in de kast staan die later goed van pas kwa men. Mr. Blonde kon daarin de stiletto verbergen, waarmee hij later in de bekendste scène het oor van zijn slachtoffer afsneed. Volgens Madsen was het dansje dat hij uitvoerde gro tendeels geïmproviseerd, evenals het moment waarop Mr. Blonde enkele woorden in het afgesneden lichaams deel fluistert. Alle betrokkenen blazen de lof trompet over hun samenwerking met Tarantino. Zijn enthousiasme op Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: zangeres Natalie Imbruglia. Jeroen Schmale woensdag 5 augustus 2020 GO MUZIEK UB40-leadzan- ger Duncan Campbell heeft een beroerte gehad. De Brit (62) is weer op de been en werkt aan zijn herstel, meldt de band. Camp bell verving in 2008 zijn broer Ali, die de band verliet na onenigheid. TELEVISIE Ferry Doedens vertrekt na elf jaar bij Goede tijden, slechte tijden. De acteur hield zich niet aan de corona maatregelen. Doedens heeft tot eind novem ber nog opna mes, zijn perso nage Lucas Sanders ver dwijnt uit GTST. ■u O HET GROO" filmdier VAN HOLLYWOOD Ab Zagt Het is ten strengste verboden om op de set van een Taran- tino-film een mo biele telefoon mee te nemen. Alle me dewerkers - tech nici, sterren en pro ducenten - moeten hun smartphones inleveren. Geen af leiding! De regis seur wil dat ieder een helemaal gefo cust is op het maken van de film. Op de set van Django Unchained, een film over sla venhandel, had Le onardo DiCaprio grote moeite om het woord nigger uit te spreken. Uitein delijk is het hem toch gelukt dankzij de hulp van Samuel L. Jackson. Hij nam hem apart en gaf hem een peptalk: ,,Hey motherf...r, this is just another Tues day for us! Let's go!" Quentin Tarantino als Elvis- imitator in een aflevering van The Golden Girls. foto youtube

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24