II 23 over naderend einde van carrière Peter Sagan Imola: één vrije training straks VOETBAL City haalt Torres binnen Geen US Open voor Nadal Peter Sagan is dit jaar afwezig in Parijs-Roubaix en Vlaanderen, koersen waarin hij schitterde. Zijn ploeg trok met Nils Politt bovendien een renner aan die hem in 2019 regelmatig klopte. Vragen over de toekomst van Sagan worden afgeweerd. Is het einde van zijn carrière echt nabij? Met veel flair maakte Peter Sagan (30) ruim een maand geleden be kend dat hij dit jaar zijn debuut maakt in de Giro d'Italia. Er ver schenen filmpjes van de Slowaakse wielrenner waarin hij zijn kennis van de Italiaanse cultuur etaleerde alsof hij er geboren en getogen is. Dat de drievoudig wereldkampioen uitkijkt naar zijn debuut in de Giro, is op het eerste gezicht niet gek. Maar de Ronde van Italië overlapt in oktober de Ronde van Vlaande ren en Parijs-Roubaix, wedstrijden waarin Sagan vaak schitterde. Heeft zijn bucketlist nu zijn prioriteit en is hij begonnen aan zijn afscheids- tournee als wielrenner? Die suggestie werd gevoed door dat BORA-Hansgrohe klassieker- specialist Nils Politt aantrok. De 26-jarige Duitser eindigde vorig jaar in alle kasseienklassiekers die hij reed voor Sagan. En aangezien het contract van zevenvoudig winnaar van de groene trui in de Tour de France nog maar doorloopt tot en met het einde van het seizoen 2021, werd BORA-Hansgrohe teambaas Ralph Denk bij het aantrekken van Politt automatisch naar de toe komst van Sagan gevraagd. ,,We gaan dat aan het einde van dit wie- lerjaar bekijken. Sagan is één van de duurste wielrenners die er zijn", reageerde Denk in de Kölner Stadt- Anzeiger. Het zou dus kunnen dat de Duitse ploeg met Politt al bezig is met de opvolging van de 30-jarige Sagan, die in 2019 niet verder kwam dan drie etappezeges in de Tour de France, de Ronde van Californië en de Tour Down Under. ,,Ik vind dat eerlijk gezegd een rare conclusie", oordeelt Erik Dek ker over de situatie van Sagan. ,,Po- litt zou toch vooral een hele mooie knecht voor Sagan zijn? Ik zie hem als een extra meesterknecht of schaduwkopman die ervoor kan zorgen dat Sagan meer kans maakt op zeges in klassiekers. Politt is Programma zit tijdrit in de weg Peter Sagan creëert de vraag of hij stopt zelf. Hij oogt soms ongeïnteresseerd goed, maar mag de schoenveters van Sagan nog niet strikken. Als BORA Mathieu van der Poel had aangetrokken, was het anders ge weest." Einde Toch komen de suggesties over het einde van Sagan's tijd bij BORA- Hansgrohe niet uit de lucht vallen. En misschien denkt de Slowaak er zelfs wel aan zijn carrière aan het einde van 2021 te beëindigen. In de cember 2018 gaf hij al aan dat hij het wielrennen stilaan zat begint te worden. In een interview met tijd schrift Fiets zei hij toen dat het hem soms allemaal wat veel werd en dat hij blij was dat zijn carrière nog maar een paar jaar zou duren. ,,Hij staat al lang aan de top en hij heeft een bijzonder leven", zegt Dekker. ,,Het kan zijn dat hij zijn buik een beetje vol heeft van het wielrennen. Aan de andere kant hecht ik niet zoveel waarde aan interviews van hem. Hij lijkt vaak ook een beetje te provoceren." Plezier Oud-collega Lars Boom ziet wel dat het vuur bij Sagan langzaam af neemt. ,,Hij creëert de vraag of hij gaat stoppen zelf een beetje", zegt Boom, die Sagan in zijn carrière re gelmatig tegenkwam in de finales van klassiekers. ,,Hij komt soms on geïnteresseerd over en wint minder dan voorheen. Het is belangrijk dat je er dan wel plezier in houdt. Nu zijn prestaties wat tegenvallen, is het voor hem misschien lastig om gemotiveerd te blijven. Dan zou ik het begrijpen als hij na 2021 met wielrennen stopt." Zijn vele fans kunnen zich er maar beter op voorbereiden dat Sa- gan nog maar anderhalfjaar deel uit blijft maken van het peloton. Al wil Dekker de Slowaak nog lang niet af schrijven. ,,Zulke grote atleten als hij zijn altijd eerzuchtig", waar schuwt de winnaar van het wereld bekerklassement van 2001. ,,Sagan denkt niet aan afbouwen, daar ge loof ik niets van. Hij wil nog steeds presteren. En de Giro rijden voor zijn bucketlist? Hij rijdt dit jaar de Tour de France én de Giro. Dat lijkt me vooral een mooie uitdaging." ERELIJST woensdag 5 augustus 2020 GO FORMULE 1 De Grand Prix van Emilia Romagna op het circuit van Imola heeft slechts één vrije training. Het circuit houdt twee dagen vrij voor de konings klasse, waardoor de twee vrije trainingen op vrijdag komen te vervallen. De race staat gepland op zon dag 1 november. WIELRENNEN Nederland zal bij het EK in het Franse Plouay niet uitkomen op de gemengde ploegentijdrit. Vorig jaar won Oranje het toen nieuwe onderdeel, met onder anderen Bauke Mollema en Lucinda Brand (foto). Door het drukke pro gramma is het nu niet mo gelijk een team te sturen. Iker Casillas (39) is ge stopt. De Porto-doelman kwam al een jaar niet meer in actie. Hij kreeg mei vorig jaar een hart aanval. Een terugkeer zat er niet meer in. VOETBAL Manchester City heeft de transfer van Fer- ran Torres afgerond. Hij komt over van Valencia. De Spaanse aanvaller heeft een contract voor vijf jaar getekend, zo meldt de nummer 2 van de Premier League. Torres speelde 97 duels voor Valencia en scoorde negen keer. TENNIS Titelhouder Rafael Nadal doet later deze maand niet mee aan de US Open. De 34-jarige Span jaard staat niet op de deel nemerslijst die gisteren openbaar werd gemaakt. De US Open begint op maandag 31 augustus. 'Hij kan er zijn buik wel vol van hebben' Marijn Abbenhuijs Rotterdam Peter Sagan groet de wieler fans op een voor hem karakte ristieke wijze, met een wheelie. FOTO COR VOS - Lars Boom Peter Sagan (26 januari 1990) werd in 2010 wieler- prof op de weg. Hij boekte in tien jaar tijd liefst 128 over winningen. Zijn belangrijkste resultaten: Wereldkampioen op de weg, in 2015, 2016 en 2017. Zevenvoudig winnaar van de groene trui in de Tour de France. Winnaar van 12 etappes in de Tour de France. Winnaar van 4 etappes in de Vuelta. Winnaar van de Ronde van Vlaanderen in 2016. Winnaar Parijs-Roubaix in 2018. Winnaar van Gent-Wevelgem (2013, 2016, 2018), GP Quebec (2016, 2017), GP Montreal (2013) en E3 Harelbeke (2014) Etappewinnaar in onder meer de Tour Down Under, Parijs- Nice, Tirreno-Adriatico, Ronde van Californië, Ronde van Zwit serland, Ronde van Polen en BinckBank Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23