22 EUROPA LEAGUE Het gaat weer beginnen. Op 12 maart van dit jaar vonden nog de allerlaatste stuiptrekkingen van het Europese voetbal plaats. Daarna stopte alles vanwege het coronavirus. Na de lange pauze wordt het Europa League-toernooi vanavond hervat met een flinke Nederlandse inbreng. Het is niet overdreven om te stellen dat menig duel oranje zal kleuren. Wat kunnen we vandaag en morgen verwachten? Er staan vanavond, vanaf 18.55 uur, drie returns in de achtste finales van het Europa League-toernooi op het programma. En een wed strijd op neutraal terrein. Morgen volgen dan nog eens drie returns en een enkele wedstrijd. Van die twee enkele duels is nooit een heenwedstrijd gespeeld. De rest van het toernooi wordt de ko mende maand in Duitsland afge werkt in Düsseldorf, Keulen, Duisburg en Gelsenkirchen. De fi nale is op 21 augustus in Keulen. Alle ploegen die in actie komen in het toernooi hebben recent nog hun nationale competitie afge maakt. Rangers is zelfs alweer be gonnen aan het nieuwe seizoen. FC Kopenhagen Istanbul Basaksehir Rond Eljero Elia zoemen de no dige transfergeruchten, maar de buitenspeler moet ook nog een Europacuptoernooi afwerken met zijn Turkse club Basaksehir. Als hij tenminste in de basis staat bij de kersverse Turkse landskampioen. Sinds bekend werd dat Elia zijn contract in de Turkse hoofdstad niet wil verlengen na zijn derde seizoen bij de club zijn de speel minuten schaarser geworden. In Kopenhagen verdedigt Basaksehir een 1-0 thuisoverwinning. De Tur ken zijn favoriet. Sjachtar Donetsk VfL Wolfsburg Mede door een gemiste strafschop van Wout Weghorst staat VfL Wolfsburg er beroerd voor tegen Sjachtar Donetsk. De voormalige spits van Heracles en AZ moet nu met zijn team een 2-1 thuisneder laag goedmaken tegen de dure en kwaliteitsrijke Braziliaanse mil joenenploeg uit Oekraïne. De ge miste penalty was een spaarzame mislukking in een seizoen waar voor Weghorst louter applaus ont ving. Niet gek dus dat er ook rond hem de nodige transfergeruchten worden gefluisterd. Manchester United LASK Linz Eén van die clubs die zich na de coronahervatting kon onderschei den, was het Manchester United van Tahith Chong en Timothy Fosu-Mensah. Dat had overigens weinig met de Nederlanders te maken. Chong kwam niet in actie voor de hoofdmacht na de hervat ting, Fosu-Mensah pikte na lang blessureleed aan het eind van het seizoen weer wat minuten mee. Vermoedelijk gaat het duo een niet al te grote rol spelen in het restant van de Europa League, waarin hun ploeg favoriet lijkt. Bayer Leverkusen Rangers Trainer Peter Bosz kan zich met Bayer Leverkusen enigszins her stellen van de sof in de Bundesliga waar hij nipt naast het ticket voor het hoofdtoernooi van de Cham pions League greep. De heenwed strijd op een vol Ibrox Park terwijl de corona al welig tierde in Eu ropa, werd met 3-1 gewonnen waardoor de return een formaliteit zou moeten zijn. Bosz en ook Le- verkusen-linksback Daley Sink- graven zullen bij de komende Eu- ropacupavonturen terugdenken aan hun succesvolle Europa League-campagne met Ajax drie jaar geleden. Dat avontuur ein digde in een verloren finale tegen Manchester United. Sevilla AS Roma Als er één club het predicaat Eu ropa League-specialist verdient is het Sevilla. De club won het toer nooi tussen 2006 en 2016 liefst vijf keer en heeft dit seizoen ook een selectie die goed genoeg moet zijn om de titel binnen te halen. Met Luuk de Jong mogelijkerwijs als spits, al wist de voormalige PSV'er nog niet te scoren in de Europa League dit seizoen. De in Neder land opgegroeide Serviër Nemanja Gudelj moet het duel missen om dat hij besmet is met corona. Hij mist Justin Kluivert van AS Roma. Kluivert kwam dit seizoen aanvankelijk aan veel speelminu- ten toe maar moet de laatste tijd genoegen nemen met invalbeur ten. FC Basel Frankfurt FC Basel - Eintracht Frankfurt tón zomaar het duel worden tussen de Nederlandse spitsen Ricky van Wolfswinkel en Bas Dost, waarbij speeltijd voor Van Wolfswinkel het meest bijzonder is. De voor malig Utrecht- en Vitesse-spits was maandenlang uitgeschakeld door een hersenaneurysma waar aan hij is geopereerd. Hij speelde na de hervatting alweer in de Zwitserse competitie. Hij treft dus mogelijk Bas Dost die in de laatste vier speelrondes van de Bundes- liga drie keer scoorde. Voor Jona than De Guzman is het mogelijk de laatste keer dat hij in actie komt voor zijn Duitse werkgever gezien zijn aflopende contract. Internazionale Getafe Ajax struikelde over Getafe. De Spanjaarden mogen zich nu vast bijten in het Inter van Antonio Conte. De trainer van de nummer twee van Italië kende een teleur stellend seizoen en ziet mogelijk weinig toekomst meer bij de club. Wolverhampton W. Olympiakos Wolverhampton Wanderers moet in eigen land een goed resultaat neerzetten tegen het Griekse Olympiakos Piraeus. In de heen wedstrijd werd het 1-1. Wolves miste op de laatste competitiedag een ticket voor Europees voetbal. woensdag 5 augustus 2020 Europa League kleurt oranj e bij de hervatting PROGRAMMA Vandaag 18.55 uur Donetsk - Wolfsburg (2-1) 18.55 uur Kopenhagen - Basak. (0-1) 21.00 uur ManUnited - LASK (5-0) 21.00 uur Inter - Getafe (éen duel, geen return) Morgen 18.55 uur Sevilla - AS Roma (één duel, geen return) 18.55 uur Leverkusen - Rangers (3-1 21.00 uur Basel - Frankfurt (3-0) 21.00 uur Wolves - Olympiakos (1-1) M Wout Weghorst had het vizier op 12 maart tegen Sjachtar niet op scherp staan. Hij miste een strafschop en zag ook deze kans verloren gaan. Dat moet vanavond beter, beseft de Nederlander. FOTO BSR Nik Kok Rotterdam M Luuk de Jong kon met Sevilla al menig maal juichen in Europa, maar scoorde zelf nog niet. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22