JOL Goes-Hoek in coronatijd Verborgen paradijsjes Walcheren ■li V Op het strandje bij Veere heb je nagenoeg het rijk alleen Een gigantische explosie in de haven van Beiroet gistermiddag. Daarbij vielen tussen de 50 en 70 doden en raakten zeker 2700 mensen gewond. Onder de gewonden zijn vermoedelijk vier Nederlanders. Bij de haven was een flinke rookwolk in de vorm van een paddenstoel te zien. Daarna steeg een oranje rookpluim boven de stad op. De schade in de Libanese hoofdstad is enorm. Complete gebouwen zijn weggevaagd. Over de oorzaak van de explosie is nog niet veel bekend. P4&5 De meeste besmettingen worden nu vastgesteld in de Randstad en West-Brabant. In Amsterdam en Rotterdam is het gebruik van een mondkapje vanafvandaag verplicht op drukke plekken. Morgenavond geven premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) een pers conferentie over het oplaaiende vi rus. Daarvóór komen alle betrok ken bewindslieden samen voor overleg. Officieel mag het geen cri sisberaad heten, maar de alarmbel len zijn wel degelijk afgegaan. Versoepeling van de maatregelen en minder discipline onder de be volking vertalen zich nu in een stij gend aantal besmettingen. Ook het aantal ziekenhuisopnamen stijgt weer, al ligt dat nog fors lager dan in maart en april. De landelijke stijging van de co- ronacijfers leggen nog geen extra druk op de Zeeuwse zorg. De afge lopen week werd slechts één inwo ner van Zeeland opgenomen met coronaklachten: iemand uit de ge meente Goes. Niemand overleed aan corona. Bij 37 mensen werd af gelopen week een besmetting vast gesteld, één meer dan in de week er voor. Veertien van hen wonen in de ge meente Vlissingen. In de andere ge meenten is het aantal besmettingen veel kleiner. De 'uitbraak' in Goes van een paar weken geleden lijkt onder controle. Daar kwamen er vijf besmettingen bij. In heel Zeeuws- Vlaanderen werden maar vier men sen positief getest. In Nederland zijn afgelopen week 2588 mensen positief getest op het coronavirus. Dat is bijna het dub bele van de week daarvoor. Het aan tal geteste personen steeg in die pe riode niet. Dat duidt erop dat de ver spreiding van het virus toeneemt. Jongvolwassenen Het is de vierde week op rij dat het aantal besmettingen fors stijgt. Op merkelijk: jongvolwassenen nemen ongeveer de helft daarvan voor hun rekening. ,,Dus zal de boodschap morgen een combinatie zijn van preken en het ondersteunen van regionale maatregelen'', aldus een Haagse in gewijde. Zo wil het kabinet inkomende reizigers op Schiphol en andere luchthavens beter checken. Recent werd gespeculeerd op het inrichten van teststraten en het opleggen van verplichte quarantaine aan reizigers uit risicolanden. Dat laatste ligt ech ter juridisch lastig. Ook is de vraag: wie gaat dat controleren? Ondertussen groeit ook vanuit de Tweede Kamer de druk op het kabi net om daadkracht te tonen, bij voorbeeld bij het testen van reizi gers. ,,Ik wil niet langer van het ka binet horen wat er allemaal niet kan, maar wat er wél kan'', aldus PvdA-leider Lodewijk Asscher. »P3&8 Nieuwsmedia JOHAN VAN DER HEUG» ZEELAND 2&3 Alarmfase 1 na oplaaien corona Snel verslechterende coronacij- fers dwingen het gealarmeerde kabinet nog tijdens de zomer vakantie extra maatregelen te nemen. Het doel: een dreigende tweede golf indammen. Edwin van der Aa Sander van Mersbergen Den Haag woensdag 5 augustus 2020 27°C De hittegolf is onderweg vanuit het zuiden pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1