16 ZEELAND Bredanaar Hakim Simöes (25) doet niets liever dan GIFs maken, video's van een seconde of 3. De beelden die hij maakt zijn inmiddels miljoenen keren bekeken, en worden gedeeld door beroemd heden. INTERVIEW HAKIM SIMOES hoe gaaf is dat? Vervolgens ben ik voor verschillende partijen GIFjes gaan ontwerpen. Zo laatst nog voor de drie Bredase dj's van Hitjesdag. Deze GIFs worden op social media volop door stappers gebruikt voor ze naar Hitjesdag gaan." En slaan de GIFs aan? ,,Ja, zeker. Het totaal aantal views van mijn GIFs samen staat nu op 25 mil joen." ,,Een beeld zegt meer dan 1000 woor den. Een GIF is een bewegend beeld en geeft jou precies de expressie die je wilt gaan delen." ,,Het is niet altijd even makkelijk, maar doordat ik zelf alles kan indelen kan ik ook alles een eigen plek geven. Dus als ik met vrienden op stap wil, betekent dat dat ik daarvoor mijn werk af moet hebben." ,,Mijn vader. Hij komt uit Ghana en ik denk dat ik van hem het doorzet ten heb geërfd. Op momenten, als je bijvoorbeeld 3 maanden geen klanten of werk hebt en je afvraagt: moet ik hiermee doorgaan? Dan heb ik zoiets van: ik ga nog 200 procent harder werken, dan kom ik er uiteindelijk wel. Het zit in mijn vaders cultuur om hard te werken. Hij heeft een ei gen stichting gehad om Afrikanen te helpen inburgeren in Nederland. Zo heeft hij veel Afrikanen hier aan werk geholpen. Zijn werkdrijfveer was inspirerend." ,,Ja, 8 jaar geleden werkte ik voor 7 euro per uur en nu werk ik voor klan ten als Pinkpop. Al is deze opdracht grotendeels een jaar uitgesteld door de coronacrisis..." ,,In het begin had ik er zakelijk geen last van, maar nu begint het opdrach ten aan te tasten en vraagt dit flexibi liteit. Zo heeft een klant van mij een eigen yogastudio. Die gaat er creatief mee om. Zij biedt haar yogalessen online aan. Een andere klant is een webshop waarvoor we - mijn samen werkingspartners en ik - mensen in het openbaar wilden filmen. Deze opdracht gaan we nu uitwerken in een studio. Mijn werk is veel vanuit huis, dus marketingstrategieën kan ik nog steeds ontwikkelen. Ik ga er dan ook van uit dat ik het red, maar het wordt wel een uitdaging." ÏSffBR Jandino Asporaat en Justin Bieber pakten zijn GIFjes op. Vanaf dat moment wist Ha kim het zeker: dit is waar ik goed in ben, dit is wat ik moet doen. Miljoenen keren zijn ze bekeken, over de hele wereld. Maar Hakim maakt zijn GIFjes gewoon in zijn stu- diootje in hartje Breda. De Creative Business-student over het succes van zijn GIFs: ,,Een beeld zegt meer dan 1000 woorden. Een GIF is een bewe gend beeld en geeft jou precies de ex pressie die je wil gaan delen!" Asporaat die mijn GIFs ging gebrui ken. Of een GIFje gemaakt voor BN'er Bas Smit, die daarna zelfs door Justin Bieber is gebruikt. Op een ge geven moment zag ik mijn GIFs ook op de officiële accounts van Feyen- oord en Ajax gebruikt worden. Ac counts met miljoenen volgers. Toen dacht ik: waarom zou ik zoiets niet gaan gebruiken voor mijn eigen mar ketingbureau RBLS (Rebels)?" ,,Mijn vrienden hadden al langer de wens dat ik GIFs van ze zou maken. Kort na mijn stage ben ik deze dus samen met hen gaan maken. In WhatsApp-gesprekken gebruiken mijn vrienden nu hun eigen GIFs, Ik zag mijn GIFs ook op de officiële accounts van Feyenoord en Ajax ,,Een GIF is een kleine video van on geveer 3 seconden die zich herhalend afspeelt op social media. Hierin beel den bijvoorbeeld mensen iets uit om zo een boodschap te delen. Zo heb ik een eigen GIF waarbij ik mijn duim opsteek. Mensen kunnen deze GIF dan gebruiken in plaats van een tekst of emoji." Hoe maak je een GIF? ,,Dit doe ik door een video voor een green screen te maken, waarbij ik vervolgens de groene achtergrond weghaal en daarna het leukste mo ment uit het 'filmpje' pak. Dit korte moment laat herhalen en zo heb je een GIF." „Een jaar geleden bij mijn stage bij Somention, een bedrijf gespeciali seerd in social media, maakte ik GIFs. Daar merkte ik dat onze GIFs goed opgepakt werden. Zoals een Jandino dinsdag 4 augustus 2020 VL Zelfs Justin Bieber deelt de GIFs van Hakim uit Breda Wow! Hoe komt het dat de GIFs zo aanslaan? Is een onderneming runnen een beetje te combineren met je studie en het onderhouden van sociale contacten? Welke ondernemer is voor jou een voorbeeld? Je vader is vast trots op je. Kijk je nog weleens terug naar het mo ment dat je jouw onderneming startte? Hoe ga je met deze crisis om? IL - Willem Everaert Breda En toen? ▲Hakim Simöes: ,,Een beeld zegt meer dan 1000 woorden." FOTO WILLEM EVERAERT Het maken van GIFs is een van de nieuwere marketingtechnieken. Kun jij de lezer uitleggen wat een GIF is? Hakim Simöes maakt een GIFje met een NAC-sjaal. Hoe kwam je erop om GIFs te maken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52