Oma Snoepwinkel in Veere zoekt een verkoopster Geersdijkse mossel wacht tweede leven BEVELANDEN EN THOLEN 5 STICHTING LEERGELD STEUNTJE IN DE RUG Het zijn ook voor de Stichting Leergeld bijzondere tijden. Tientallen extra laptops zijn de laatste tijd verstrekt aan gezinnen die het niet zo breed hebben. ,,En het aantal hulpvragen zal wel stijgen'', zegt voorzitter Dick Steenks. De Stichting Leergeld Oosterschelderegio (actief op de Bevelan- den, Tholen en Schouwen-Duive- land) is er om kinderen die op groeien in gezinnen die het niet breed hebben (minder dan 120 procent van de bijstandsnorm) een steuntje in de rug te geven. Het streven van de stichting is dat elk kind kan meedoen en niet in een isolement raakt. Ze verstrekt onder meer laptops en fietsen (voor school) en betaalt bijvoor beeld voor een schoolreisje of het lidmaatschap van een sport- of culturele vereniging. ,,De afgelopen maanden hebben we ruim dertig extra laptops ver strekt", zegt voorzitter Dick Steenks uit Wemeldinge. ,,Dat had natuurlijk alles te maken met het feit dat veel kinderen ineens thuis onderwijs moeten volgen. Wij hebben zelf drie kinderen en ik heb gezien hoe lastig zoiets te or ganiseren is. Als je het dan ook nog eens met heel weinig geld moet doen, wordt het wel erg moeilijk.'' Steenks verwacht voor de ko mende tijd een toenemend aantal aanvragen als gevolg van de coro nacrisis. ,,In ons dorp zie ik dat sommige mensen de wanhoop na bij zijn'', zegt hij. ,,Dat zal op an dere plekken niet anders zijn. Zzp'ers, horecaondernemers, mensen die afhankelijk zijn van evenementenallemaal zien ze hun inkomsten dalen of compleet wegvallen. Tegen deze mensen wil ik zeggen: schroom niet om bij ons aan te kloppen, want we zijn er ook voor jullie als het een pro bleem is om belangrijke dingen voor de kinderen te kunnen beta len.'' Hoe groot de toename van het Die subsidie was wel onze enige vaste inkomstenbron aantal aanvragen wordt, moet nog blijken. In die zin zijn het onze kere tijden voor Leergeld. In dat kader kwam de mededeling van de Bevelandse gemeenten dat de stichting eerst zijn spaarpot moet leegmaken alvorens ze weer subsi die krijgt, op een vervelend mo ment. Leergeld heeft ongeveer 40.000 euro in kas, mede omdat recent een paar erfenissen zijn verkregen. ,,Maar dat is incidenteel geld'', zegt Steenks. ,,Bovendien geven we honderdduizend euro per jaar uit voor de kinderen'' Hij zegt de gemeenten te begrijpen, maar wijst erop dat hun subsidie wel de enige vaste inkomstenbron was. Verder krijgt de stichting vaak geld van kerken of service clubs, bijvoorbeeld als ze een actie houden, maar zeker is dat nooit. Desondanks is er volgens Steenks geen acuut probleem. Er is nog geld om ouders en kinderen te helpen. De voorzitter zegt te be grijpen dat het een moeilijke stap kan zijn, maar hoopt dat mensen hem toch durven te zetten. Op ba- sis van statistiek weet de stichting hoeveel kinderen in de Ooster- schelderegio in armoede op groeien. ,,Daar bereiken we nog lang niet iedereen van, dus er is nog een hoop te winnen.'' Eén van de voornemens van onlangs aan getreden voorzitter is Leergeld nóg bekender maken op scholen, zodat zij naar de stichting kunnen verwijzen als ze zien dat een gezin financiële problemen heeft. ,,Het komt voor dat kinderen ziek wor den gemeld op de dag dat ze jarig zijn, omdat er geen geld is voor een traktatie. Dat mag niet gebeu ren. Het hoeft ook niet, want wij zijn er om te helpen.'' leergeld.nl/oosterschelderegio Voor gemiddeld 24 uur per week Mail uw c.v. naar: Cs zomers meer uren, 's winters minder). schapekop@zeelandnet.nl Leeftijd vanaf 18 jaar tot 60+ of app naar Salaris (all-in) 12,00 per uur, vanaf 21 jaar. Colette: 06 - 467123 55 Jaarcontract Tevens zoekt "Oma" een aantal weekend/vakantiewerkers vanaf (6 jaar. App naar: 06 - 467123 55 De Stichting Promotie Yerseke kreeg via via te horen dat voor de schelp een nieuwe plek gezocht werd. Deze staat nu nog wat ver scholen in een hoek bij de voor malige school. Ooit een cadeau van kunstenaar Danny van Rijt uit Goes aan de kinderen. „Destijds hebben de leerlingen allemaal een parel gemaakt voor in de schelp." Hij vindt het leuk als de mossel een tweede leven krijgt. Stichting Promotie Yerseke plaatste het idee om de mossel naar het mosseldorp te halen op Facebook en al snel was er iemand gevonden om het werk op te knap pen. Want, eerlijk is eerlijk, de schelp kan een lik verf gebruiken. Ook de randen moeten hier en daar gerepareerd. Waar de mossel komt te liggen is nog onduidelijk, daar wordt over nagedacht. Vanuit het dorp waren er al wel vol doende suggesties: bij de mossel veiling, op het Moerplein, ergens in het dorp of op een rotonde. dinsdag 4 augustus 2020 BE 'Geen geld voor traktatie, dat mag niet' Rob Paardekam Goes -Dick Steenks, voorzitter Krijgt Yerseke net als Bruinisse een mosselschelp? Als het aan Stichting Promotie Yerseke ligt wel. In Geersdijk ligt een mos selschelp van respectabele af metingen en deze mag verhui zen. Melita Lanting Yerseke Bas Steketee (l) en Bert Bolderheij, twee belangrijke vrijwilligers van Leergeld Oosterschelderegio. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50