s? Locatietheater vergeet je nooit Film by the Sea opent met boekverf ilming PvdA vreest verlies van stageplekken Handen wassen 2 Toezichthouders van Zeeuwse instellingen hebben vorig jaar opnieuw de eigen beloning fors verhoogd. Stijgingen van 10 procent en hoger zijn geen uitzondering. Je hoeft niet altijd het onderste uit de kan te hebben." TOEZICHTHOUDERS HONORARIUM A Commentaar Het Zeeland Nazomerfestival krijgt een flinke tik. De tweede. De eerste kwam van het coronavirus. Nu haalt de overheid uit. Het Fonds Podiumkunsten geeft de komende jaren geen subsidie aan het theaterproductiehuis Zeelandia dat het ZNF maakt. Dit is een ramp. Van het totaal aan overheids steun valt ongeveer de helft weg, zes ton. Zeelandia zal alle zei len bij moeten zetten om het festival overeind te houden. De commissie die het fonds adviseert, is positief over het vakmanschap waarmee het ZNF en andere voorstellingen wor den gemaakt. De zeggingskracht van theater op locatie, waar mee het festival beroemd werd, is onverminderd groot. Minder overtuigend zijn de plannen om een groter publiek te bereiken. De beoordelaars geloven er niet in. Opgeteld is dit geen reden om de subsidie te schrappen, integendeel. De commissie advi seert positief. Pure geldnood bij het fonds geeft de doorslag. Dat is wrang. Wie een ZNF-voorstelling op locatie heeft meegemaakt, vergeet dat nooit meer. Het zou zonde zijn als het festival dit moois de komende jaren maar mondjesmaat kan brengen. Het ZNF zit samen met Concert at Sea en Film by the Sea in het rijtje evenementen waarmee Zeeland elk jaar nationaal schittert. Die glans dreigt er vanaf te gaan als het festival moet krimpen. Kor ten op Zeelandia betekent ook dat het theaterklimaat erg sober wordt. Dat er bijvoorbeeld weinig kansen zijn voor jong talent. Dit is allemaal heel jammer. Einde landelijke steun voor theaterhuis Zeelandia is ramp voor het Nazomerfestival My Salinger Year is gebaseerd op het gelijknamige boek uit 2014 van de Amerikaanse auteur Joanna Rakoff. De film vertelt het waargebeurde verhaal van een jonge vrouw die in dienst van een New Yorkse literair agente de fanmail beantwoordt van de legendarische maar publiciteits schuwe auteur J. D. Salinger, vooral bekend van The Catcher in the Rye. Het is het verhaal van Rakoff zelf. Zij maakte in 2010 ook een radiodo cumentaire over Salinger en zijn fanmail. ALMANAK Een uitgever moedigde haar aan om haar herinneringen aan de pe riode bij het agentschap op te schrijven. Het boek oogstte lovende kritie ken. In de film speelt Margaret Qualley de rol van Rakoff. Sigour- ney Weaver is te zien als haar baas. My Salinger Year is gebaseerd op het gelijknamige boek van Joanna Rakoff De openingsavond van Film by the Sea is op vrijdag 11 september. De 22e editie van het festival gaat door, al gelden er vanwege het co ronavirus wel wat beperkingen en aanpassingen. Tip? redactie@pzc.nl Houd afstand, volg de loop route, desinfecteer je handen bij het betreden of verlaten van het gebouw: bordjes met regels en richtlijnen zijn overal te zien. De Zeeuws-Vlaamse mocht on langs weer voorzichtig naar kantoor, waar ook met de beste bedoelingen bordjes waren op- gehangen. Eentje daarvan zorgde op maandagochtend meteen voor de slappe lach. 'Bij binnenkomst eerst je handen in de wc wassen', stond er. ,,Ik wil het best doen", zei ze tegen haar collega's, ,,maar ik denk niet ze ze daar veel schoner van wor den." Man rijdt met joint achter het stuur SAS VAN GENT Draaibrug voor verkeer gestremd De draaibrug over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sas van Gent is don derdag voor wegverkeer gestremd door werk zaamheden. De strem ming is aangekondigd van 09.00 tot 19.00 uur. Autoverkeer wordt met gele borden omgeleid via de Sluiskiltunnel. Fietsers moeten omrijden via de brug in Zelzate of, iets verder, die bij Sluiskil. De werkzaamheden vin den plaats om de brug bij Sas van Gent en ook die bij Sluiskil volgend jaar op afstand te kunnen bedie nen vanuit de nautische verkeerscentrale in Ter- neuzen. HANSWEERT Van der Straaten neemt Leidingbouw Zeeland over Oud-gedeputeerde George van Heukelom (70) is tegenwoordig voorzitter van de raad van commis sarissen bij woningcorporatie Zeeuwland. In 2018 ontving hij daarvoor een honorarium van 12.480 euro. Vorig jaar werd dat ver hoogd naar 15.985 euro, een stijging van 28 procent. Zijn collega-com missarissen gingen er zo'n 13 pro cent op vooruit. Zeeuwland staat niet alleen. Ook bij Ter Weel, Schutse Zorg Tholen, Woonstichting Hulst, Zorgstroom en Gors nam de beloning van de toezichthouders vorig jaar met 10 procent of meer toe, zo blijkt uit hun jaarrekeningen. Nog niet alle instellingen die (deels) met publiek geld werken, hebben deze gedepo neerd. Trend zet zich voort Duidelijk is wel dat de trend van de afgelopen jaren zich voortzet. Sinds de Wet Normering Topinkomens (WNT) in 2013 van kracht werd, zijn toezichthouders tientallen procenten meer gaan verdienen voor hun bijbaan. De wet beteugelde met succes de salarissen van directeuren-bestuur ders, maar gaf tegelijkertijd toe zichthouders veel meer ruimte. Die benutten zij ook, al blijft iedereen Je moet jezelf recht in de ogen kunnen kijken Hoe kun je nog een stagiair begelei den als vrijwel alle medewerkers van een bedrijf thuis werken? De PvdA in Zeeland maakt zich grote zorgen dat studenten door de coro nacrisis geen stageplek meer kun nen vinden. Gemeenteraadsfracties in Goes, Veere, Borsele, Kapelle, Tholen, Noord-Beveland en Schouwen- Duiveland, en PvdA-fracties in de Staten en het waterschap trekken hierover aan de bel bij hun dage lijkse besturen. ,,We lezen in de media dat het aantal vacatures voor stages afneemt", zegt de Goese PvdA-fractievoorzitter Marco Ees termans. ,,Van jongeren vangen we op dat ze zich zorgen maken of ze hun stage wel kunnen uitvoeren of afronden." De PvdA wil van de gemeenten, de provincie en het waterschap de garantie dat daar geen stageplekken verdwijnen of niet worden inge vuld. Verder dringen ze aan op overleg met het onderwijs en het bedrijfsleven om ervoor te zorgen dat er de komende jaren voldoende stageplaatsen beschikbaar blijven. PvdA-raadslid Tom Lievense uit Veere benadrukt dat de overheden 'hun verantwoordelijkheid moeten pakken' om een tekort aan stage plekken te voorkomen. dinsdag 4 augustus 2020 Film by the Sea opent dit jaar met My Salinger Year van de Frans-Canadese regisseur Phi lippe Falardeau. In februari van dit jaar luidde de film ook al het filmfestival van Berlijn in. Rolf Bosboom Vlissingen VLISSINGEN Agenten betrapten gis termorgen in Vlissingen een 40-jarige Terneuze- naar die met een joint in zijn mond ging autorijden. Toen ze hem stilhielden, lag de joint nog brandend in de auto. Uit een speek- seltest bleek dat de man waarschijnlijk softdrugs en amfetamine had ge bruikt. Er is bloed afge nomen, zodat onderzocht kan worden om welke hoeveelheden het gaat. De Terneuzenaar kreeg een rijverbod voor 24 uur; ook moet het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) beoorde len of hij nog veilig de weg op kan. Aannemingsmaatschap pij Van der Straaten heeft Leidingbouw Zee land overgenomen. Met de overname verdubbelt het Hansweertse bedrijf de eigen infratak. Van der Straaten heeft per 1 augustus de zeven me dewerkers, het materi eel en de projecten overgenomen. Het be drijf gaat verder onder de naam Van der Straa- ten Infra B.V. „Door de overname kunnen wij onze rol als specialist in kabel-, leiding- en riole ringswerk verder uit breiden", aldus direc teur Leonard Pekaar. 'Niet altijd Rolf Bosboom Vlissingen - Frits Hendriks, toezichthouder Tragel Zorg V N Ernst Jan Rozendaal Goes Frits Hendriks, voorzitter van de raad van toezicht van Tra gel Zorg: ,,Het gaat erom dat je kiest voor een honorering die je maatschappelijk gezien goed kunt verantwoor den." FOTO PRIVÉCOLLECTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30