Fonds Podiumkunsten draait geldkraan dicht voor theaterproductiehuis Een kraakje of piepje in de fiets TOP maakt vroege start Daar zijn ze blij mee bij de racefietsspecialist Korfbalploeg vindt zichzelf de underdog in ereklasse Zowel het fonds als de provincie steekt nu nog jaarlijks bijna zes ton in Zeelandia. De bijdrage van het fonds wordt om de vier jaar tegen het licht gehouden. Voor de ko mende periode (2021-2024) heeft het aanzienlijk minder geld te ver- delen. Het fonds maakte gisteren bekend welke gezelschappen geld krijgen en welke buiten de boot vallen. Zeelandia had om 7 ton per jaar gevraagd. De commissie die de aanvragen beoordeelt is positief over de plannen van het theater productiehuis en heeft geadviseerd 6 ton per jaar beschikbaar te stellen. Dat geld komt er niet, omdat het budget beperkt is en andere instel lingen voorrang krijgen. Zeelandia staat, als een soort eerste reserve, wel bovenaan de lijst van organisa ties die een positief advies hebben gekregen maar geen geld. De beslissing van het fonds valt Schoute rauw op het dak. ,,We heb ben een heel positief advies gekre gen, maar staan toch net onder de zaaglijn. Nu moeten we hopen dat er geld bij komt. Daar zullen wij en ook onze branchevereniging, de Nederlandse Associatie voor Podi umkunsten, aan gaan trekken." ,,Er zijn nog meer collega's die onder die zaaglijn zitten en waar van je zegt: hoe kan dat? Maar je kunt dat het fonds niet kwalijk ne men, omdat het ook wordt gecon fronteerd met bezuinigingen. Er was al gewaarschuwd dat het de verkeerde kant op ging." Schoute vindt dat er goede argu menten zijn om Zeelandia niet uit het fonds te laten vallen. ,,We zitten hier in een positie die niet te verge lijken is met de Randstad. Het is heel belangrijk dat ook de regio's goed met cultuur worden be diend. Er zijn de afgelopen tijd zo veel positieve geluiden vanuit Den Haag over Zeeland geweest. Ik denk dat we als enige professionele in stelling in de regio nu samen met de provincie moeten optrekken om Je moet blijven hopen dat er meer middelen komen die ook te verzilveren." Hij is posi tief gestemd over de kansen om het tij nog te keren. ,,Je moet blijven ho pen dat er meer middelen komen. Mocht dat niet lukken, dan moeten we samen met de provincie kijken hoe we het verder aanpakken." Het Nazomerfestival gaat dit jaar van wege de coronabeperkingen niet door. Wel is er een uitgebreid alter natief programma opgezet, met kleine voorstellingen en intieme concerten, eind deze en begin vol gende maand. Vestrock Vestrock krijgt de komende jaren wel geld van het fonds: 75.000 euro per editie. Toch was de adviserende commissie kritisch over de aan vraag van het festival. Zij vindt de plannen voor de programmering vaag en mist samenhang tussen de onderdelen. ,,Er is geen sprake van een overkoepelende visie waaruit blijkt waar het festival in artistieke zin voor staat." De appeloogst is begonnen. In Nisse plukt fruitteler Ko Louws samen met twee seizoenswerkers Discovery-appels. Dat oude ras is vroegrijp, net als Delcorf die ook al volop wordt geoogst. Discovery is een frisse zoetzure appel die je direct moet eten, legt Ko uit. „Deze appel is alleen geschikt voor de huisverkoop. Je moet ze in de koelkast bewaren anders zijn ze zo weg FOTO ERNESTA VERBURG It dinsdag 4 augustus 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 6&7 ZEELAND9 Zeelandia raakt subsidie kwijt Een enorme tegenslag voor Theaterproductiehuis Zeelan dia. De organisator van onder meer het Zeeland Nazomerfesti val raakt een groot deel van zijn subsidie kwijt. Het Fonds Podi umkunsten draait na dit jaar de geldkraan dicht. ,,Een flinke domper", zegt directeur Henk Schoute. Rolf Bosboom Vlissingen - Henk Schoute, directeur Zeelandia Direct opeten, deze appels j Kijk op de site bij /video Pluk vroege appels begonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29