Onaantastbaar Mercedes laat Alkmaarders beschimpt om juridische stap, 20 AZ was de laatste jaren de sympathiekste club van Nederland met al die jonge frisse talenten die in de pas de hemel bestormen. Maar sinds de club via de juridische weg alsnog de Champions League in wil komen is dat verranderd. Kort Sanne Wevers strijdlustig Sanne Wevers (28, foto) hoopt volgend jaar haar olympische titel op de balk te prolon geren. Ze plaatste gisteren, precies een jaar voordat tijdens de Olympische Spelen in To kio de finale van haar favoriete toestel op het programma staat, een strijdlustig bericht op Instagram met twee foto's, waarop ze met haar vader Vincent Wevers het goud viert in Rio 2016. ,,Als topsporter ga je voor het hoogst haalbare.'' De KNGU besloot vorige week om het topsportprogramma voor de turnsters stil te leggen na getuigenissen van turnsters over fysieke en geestelijke mis handeling door coaches, onder wie Vincent Wevers. Geslaagde herstart Van Dam Anne van Dam (24, foto) heeft een verdien stelijke rentree gemaakt na ruim vijf maan den coronapauze. Bij de hervatting van de Amerikaanse vrouwentour LPGA in Toledo (Ohio) eindigde de Arnhemse net buiten de top 10. De zege ging naar de Amerikaanse Danielle Kang. Dubbelslag van Bernal Golf Honkbal Tour Alkmaar Het was gisteren de laatste dag dat de KNVB clubs die mogen mee doen aan de Europese toernooien kon inschrijven bij de UEFA. Het verhaal is bekend: AZ neemt geen genoegen met slechts een plek in de voorronde van de Champions League. De club wil het ticket heb ben dat recht geeft op directe plaat sing, door de KNVB nu toebedeeld aan Ajax. Vermoedelijk gaat de ju ridische strijd alsnog verloren, maar op voorhand leidt het bewan delde pad tot nogal wat commen taar in ons land. Het is dus niet heel verrassend dat AZ na de eerste twee oefenne derlagen in de voorbereiding op het nieuwe seizoen het mikpunt is van spot bij een deel van het Neder landse voetbalpubliek. Verwijzend naar het argument van AZ om wél te mogen deelnemen aan het hoofdtoernooi van de Champions League, merkt een twitteraar grap- pend op dat de 1-0 nederlaag van afgelopen weekend tegen FC Utrecht tóch winst betekent, om dat AZ in het afgelopen seizoen im mers twee keer van die club won. Gemiddeld genomen is het onder linge resultaat dan nog altijd beter. En dat is juist het argument waar mee de Alkmaarders de UEFA pro beren te overtuigen om niet Ajax maar AZ de Champions League in te loodsen. Commentaar In een eerder stadium kreeg de club al een stortvloed van commentaar over zich heen van voornamelijk Ajax-fans, nadat AZ officieel had bekendgemaakt zich niet neer te leggen bij de beslissing van de KNVB om Ajax aan te wijzen als deelnemer aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Dat is vrij nieuw voor de club die op een zo sympathiek mogelijke manier een gooi deed naar de landstitel van 2019-2020. AZ kreeg niets dan lof voor de wijze waarop. Ik weet zeker dat als Ajax in dezelfde situatie had gezeten, die club precies hetzelfde had gedaan Pas vier races is Formule 1 op weg in 2020 en alle fiducie op een verras sende afloop is al verdampt. Of ie mand Lewis Hamilton van de titel kan houden? Max Verstappen denkt van niet en Charles Leclerc wijst naar Hamiltons teamgenoot. ,,In principe is alleen Valtteri Bottas daar nog toe in staat. Zie hier de situatie waar Formule 1 in verzeild is geraakt door de ex treme dominantie van Mercedes. Twee kroonprinsen die al na vier races de hoop hebben opgegeven. Niet gek, als je de cijfers bekijkt. Mercedes won dit jaar alle wedstrij den en pakte alle pole-positions. Een tweede één-tweetje werd zon dag afgewend, omdat de formatie in de slotrondes hinder ondervond van knappende Pirelli-banden. Even leek het op Silverstone nog spannend, maar zelfs met drie functionerende wielen won Ha milton. Dat mag je het geluk van een kampioen noemen, maar het kwam vooral door de marge die hij daarvoor al had opgebouwd. Het fundament onder een zevende con- structeurstitel op rij ligt stevig, met een hallucinante voorsprong op Red Bull (146 om 78 punten). Met dat schier onafwendbare succes te kent Mercedes straks voor een bij zonder record, nu staat het nog op gelijke hoogte met het Ferrari van Michael Schumacher. Al sinds 2014 laat Mercedes slechts wat kruimels liggen voor de concurrentie. Sinds het begin van dat eerste kampi oensjaar won het liefst 93 van de 125 races. Ferrari won in die periode 17 keer een Grand Prix, Red Bull Ra cing de overige 15. Het verlangen naar een spannende competitie is ongekend, maar voorlopig houden Hamilton en Mercedes de sport in een verlammende wurggreep. Zo als Eddy Merckx en later Lance Tourwinnaar Egan Bernal won gisteren de zware bergetappe in de Route d'Occitanie. De Colombiaan van Ineos pakte via zijn zege in de Pyreneeën met aankomst bergop ook de leidende positie in het klassement. Bauke Mollema was de beste Nederlander op een achterstand van ruim een minuut. FA: hoesten in gezicht, rood! Engelse voetballers die opzettelijk een te genstander of scheidsrechter in het gezicht hoesten, moeten rood krijgen. Dat schrijft de Engelse voetbalbond FA in het protocol voor de arbitrage, gebaseerd op de over heidsmaatregelen om verspreiding van co rona te voorkomen. ,,In een geval, waarbij de scheidsrechter zeker is dat iemand met op zet van dichtbij in het gezicht van een te genstander of official hoest, moet de arbiter actie ondernemen", aldus de FA. Quote van de dag 'De nieuwe competitie komt te snel. Spelers hebben een langere pauze nodig' dinsdag 4 augustus 2020 TURNEN GOLF WIELRENNEN GO 1 De Amerikaan Justin Thomas (27) heeft de eerste plaats op de wereld ranglijst over genomen van de Spanjaard Jon Rahm door een zege in Memphis. In 2018 voerde Thomas ook al enige tijd de wereldranglijst aan. 2 Xander Bo- gaerts (27, foto) vervulde een glansrol voor Boston Red Sox tegen New York Yan kees. Ondanks twee home runs kon hij de nederlaag niet voorkomen (9 7). AZ grote jongen: fris imago verdampt Nik Kok De groeibriljanten Myron Boadu en Calvin Stengs vorige maand tijdens de training van AZ. FOTO BSR - Kenneth Pérez Formule 1 anno 2020: het wordt pas spannend als er iets mis loopt bij Mercedes. Nooit eerder had een constructeur de sport zo lang in een machtige wurg greep. ,,Maar dat is niet onze schuld.' Arjan Schouten Rotterdam De Tour de France start niet volgend jaar in Kopen hagen, maar in 2022. De start viel voor Ko penhagen samen met het EK voetbal en dat was niet te combineren. VOETBAL —Chelsea-coach Frank Lampard vreest blessures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20