Keert dit beeld ooit nog Hittegolf in aantocht JOL Onderzoek: vooral leeftijd en afkomst genoemd Sinterklaas komt in stilte Walcheren Vanaf de Oesterdam kijken naar Hiroshima mon amour. Het Zeeland Nazomerfestival pakte in 2017 uit met een bijzondere theatervoorstelling op de drooggevallen slikken bij de Speelmansplaten. Maar gaan we dit ooit nog zien in Zeeland? Theaterproductiehuis Zeelandia, organisator van het festival, wordt namelijk flink gekort op de subsidie. Ti Dat blijkt uit nieuw onderzoek door Motivaction in opdracht van Nationale Vacaturebank en Inter mediair. Ruim tweeduizend Ne derlanders - onder wie werkne mers, werkgevers en werkzoeken den - is gevraagd naar hun ervarin gen met discriminatie op de ar beidsmarkt. Een meerderheid is hiermee geconfronteerd in het sol licitatieproces: 55 procent zegt ge discrimineerd te zijn bij het sturen van een sollicitatiebrief of een in schrijving voor werk. 53 procent stelt discriminatie te hebben erva ren tijdens een sollicitatiegesprek. Leeftijd is de meest genoemde grond van discriminatie (volgens 53 procent). Op de tweede plaats staat afkomst met 27 procent, gevolgd door uiterlijke kenmerken (25 pro cent). Bij die laatste twee is er vol gens Sharita Boon van Nationale Vacaturebank wel sprake van enige overlap: ,,Discriminatie op uiter lijke kenmerken kan ook te maken hebben met iemands afkomst. Hoe iemands haar eruit ziet of de kleur van iemands huid kan leiden tot de vraag: 'Waar kom je vandaan?'" Ondervraag den meldden ook discrimina- Schrijnend dat iemand zich genoodzaakt ziet zijn leeftijd te verzwijgen tie op (achter)naam (22 procent), geslacht (18 procent) en seksuele voorkeur (3 procent). Grappen Discriminatie komt ook voor op de werkvloer. 40 procent van de on- dervraagden zegt zich gediscrimi neerd te voelen door collega's of een leidinggevende, bij 56 procent wer den op het werk discriminerende grappen gemaakt en 51 procent hoort er weleens opmerkingen 'die eigenlijk niet kunnen'. Achternaam Wie gediscrimineerd wordt, staat vaak al leen, ziet Boon. „Er zijn mensen die aan geven dan maar hun achternaam te veran deren of hun leeftijd te verzwijgen op hun cv, maar het is natuurlijk schrijnend dat iemand zich ge noodzaakt ziet dat te doen. Het pro bleem ligt niet bij diegene, maar in het selectieproces dat hem of haar uitsluit.'' Gedragsregels Boon ziet ook een positieve ont wikkeling in het onderzoek. ,,77 procent van de werknemers geeft aan dat hun organisatie aandacht besteedt aan het onderwerp en 25 procent daarvan zegt dat hun be drijf ook gedragsregels heeft inge steld.'' PU Geen gps? Neem de natuur als kompas ZEELAND 12&13 Comités zetten nu al streep door intochten zomer Nederland kan zich vanaf don derdag opmaken voor een zeer hete periode. Tropische tempera turen zijn in aantocht en volgens Weerplaza is de kans groot dat dit leidt tot een hittegolf. Mogelijk stijgt het kwik lokaal zelfs tot 35 graden. Qua temperatuur viel het mee tot dusver en juli was zelfs sinds jaren weer iets kouder dan ge bruikelijk. „Augustus lijkt dit nu weg te gaan poetsen", stelt mete oroloog Raymond Klaassen. ,,Vanaf woensdag wordt het flink warmer en een hittegolf, zeker in de zuidelijke helft van het land, is in de maak." Voor zonliefhebbers zal het genieten worden, voor an deren worden de komende dagen mogelijk afzien. Vanaf donderdag kunnen we in een groot deel van het land rekenen op temperatu ren van 30 tot 33 graden. Op vrij dag en zaterdag kan de tempera tuur lokaal zelfs oplopen tot 35 graden. In het noorden van het land blijft het met 27 tot 30 gra den iets koeler. Na het weekend stijgt de lucht vochtigheid, maar blijft het nog steeds warm. De kans op een on- weers- of regenbui neemt welis waar toe, maar afkoelen doet het niet snel. De nachten blijven warm, mogelijk zelfs tropisch. Nieuwsmedia Pv ZJ c* FOTO LEX DE MEESTER ■scjfc» - Helft sollicitanten gediscrimineerd Meer dan de helft van de Neder landers is ooit gediscrimineerd bij het solliciteren. 40 procent heeft discriminatie meegemaakt op de werkvloer. Vooral leeftijd, gevolgd door afkomst worden genoemd. Priscilla van Agteren Den Haag -Sharita Boon, Vacaturebank n dinsdag 4 augustus 2020 21°C Later in de pzc.nl week Ook voor het laatste snikheet regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1