MIJN GITAAR MAAKT ME SOCIALER' 16 I Ik heb klassieke gitaar gestudeerd in Enschede en jazz- gitaar in Den Haag en altijd in bandjes en orkesten gespeeld. Sinds 1979 ben ik professioneel muzi kant. Ik heb een stuk of twintig gitaren; deze is mijn favoriet. Ik heb hem nog niet zo lang, maar ik ben er wel lang naar op zoek ge weest. Het is een GretschTennesian uit 1961. Semi-akoestisch en daardoor met een heel specifieke klank. Een prachtig instru ment waar ik alle soorten muziek op kan spelen. Het hout, de elemen ten, de materialen: zulke gitaren worden niet meer gemaakt. Je kunt wel merken dat het destijds een budgetgitaar was, want kwalitatief is het allemaal niet optimaal. Toen ik hem kocht was hij weerbarstig en bepaald niet mak kelijk bespeelbaar. Hij moest helemaal opnieuw worden af gesteld en het heeft wel even geduurd voordat-ie helemaal naar mijn zin was.'' Peter Tiehuis (64), gitarist ,,De gitaar heeft mij gemaakt tot wie ik ben. Ik ben van huis uit nogal eenzelvig, maar door de gitaar ben ik socialer gewor den. Via mijn gitaar kan ik de verbinding maken met andere muzikanten en het publiek. Dat vind ik prachtig, vooral als ik tussen het publiek onderling ook verbin ding zie ontstaan. Ik was vijf toen ik bij muziekwinkel Bolke- stein in de Ootmar- sumsestraat in Almelo een knalrode Fender Stratocaster in de etalage zag staan. Zo'n kwart model, helemaal mijn maat. Toen wist ik: ik wil gitaar spelen! Die Fender konden mijn ouders niet betalen, maar een paar jaar later mocht ik op klassieke gitaarles. Van een neefje kocht ik mijn eerste elektri sche gitaar, voor 85 gulden. Daar speelde ik mee over ons ra diomeubel met inge bouwde galm. Och, wat klonk dat fantas tisch!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 96