'Impulsief m'n huis verkopen, dat is wel typisch Isa' Op de minuut nauwkeurig steekt Isa Hoes op de afgesproken tijd haar hoofd om de hoek van de bibliotheekkamer van een hotel op de Amsterdamse Prinsen gracht. Haar feloranje jas geeft haar op deze stille zaterdagochtend een opgewekte uit straling. Het compliment voor haar strakke timing wuift ze weg: ,,Nee joh, ik woon hier tijdelijk schuin tegenover.'' Het is in oktober tien jaar geleden dat Isa Hoes (53) alleen kwam te staan met de zorg voor haar zoon Merlijn (destijds 11, inmid dels 21) en dochter Vlinder (5, nu 15). Kort na de zelfverkozen dood van haar man Antonie Kamerling besloot ze impulsief te verkassen van Zevenhoven naar Amster dam. ,,Ik liep destijds bij de psychiater. Hij zei: 'Jij doet echt alles wat volgens de boek jes niet mag. Echt alles. Maar volgens mij doe je het heel goed.''' Nu, een decennium later, is Merlijn het huis uit en gaat Vlinder steeds vaker de hort op. ,,Ik dacht: waarom betaal ik zo veel voor de hypotheek, het gas, water en licht? Het was zo'n groot huis, dat kon best iets kleiner.'' En zo verkocht ze het, nog zonder iets nieuws te hebben. ,,Ik wil wel weer iets ko pen in Amsterdam, ik hoop dat de huizen prijzen wat dalen. Maar impulsief een huis verkopen is wel typisch Isa. Ik ben ervan overtuigd dat je juiste beslissingen neemt als je dicht bij je gevoel blijft.'' Ze komt met een ander voorbeeld. ,,We waren pas verhuisd en Merlijn ging naar zijn nieuwe middelbare school. Hij had het moeilijk, hij had net zijn vader verloren. Op die school vonden ze na een week of twee dat hij maar weer 'gewoon' moest doen. Na een paar maanden werd het alleen maar erger; hij had elke dag buikpijn en een enorme weerzin om naar school te gaan. Ik zei toen: 'Je neemt een week vrij, we gaan op vakantie, naar de zon.' Het was winter aan het worden en letterlijk en figuurlijk waren we ijskoud. Ik vroeg: 'Wat wil je? Jij en ik samen? Of wil je Vlinder mee? Eerlijk zeggen.' 'Jij en ik', zei hij. Oké, dacht ik, trauma voor die kleine erbij, maar dat lossen we later wel weer op. Ik ben toen met Merlijn een weekje weggegaan. Zoiets doe ik als mijn gevoel me dat ingeeft.'' De aanleiding voor het interview is de bio scooppremière, woensdag, van de film En gel, gebaseerd op het kinderboek dat ze met haar dochter schreef. Hoes is op haar vrije zaterdagochtend aangeschoven, maar weet nog niet welke kant het gesprek opgaat. ,,Ik hoop dat ik iets mag vertellen over de film?'' Diepe frons: ,,Wat hoop ik met te lezen? Dat is een strikvraag, dan gaat het daar jmst over. Niet?'' Ze is een paar tellen stil, laat steeds opnieuw een pluk haar door de handen gaan. ,,Oké, laten we het dan niet te veel over Antonie hebben.'' Want het gaat te vaak over hem? ,,Ik snap het bruggetje altijd en hij zal zo ook zeker weer langskomen, maar het hoeft voor mij niet de hoofdmoot te zijn.'' Wat hoop je vooral niet te lezen in het interview? Ik had eigenlijk het idee je te confron teren met eerdere uitspraken. Ik ben 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 90