Zorgwekkend DEZE WEEK VOORWOORD Isa Hoes: ,,Als ik oudere vrouwen zie, denk ik: oh ja, daar ga ik ook ooit naartoe, naar dat oude velletje'' Jelle Brandt Corstius Bert Wagendorp Annemieke Schollaardt Frans Bromet Pierre Jarawan Ronald Giphart Karin Harold Hamersma Joost Prinsen Al heel vroeg in mijn leven wist ik het: ik zou gitarist worden. Het liefst een rockster met het vernuft van Brian May van Queen en de motoriek van Pete Townsend van The Who. Dus ging ik op gitaarles op de openbare muziek school in Schiebroek, waar ik het als rocker in spe moest doen met A4'tjes vol bladmuziek uit de voor mij volslagen onbekende wereld van de klassieke muziek en flamenco. pagina 8 g£ Qi Na acht maanden belde de docent mijn moe der. 'Uw zoon heeft een zorgwekkend gebrek aan talent', zei hij. 'Het is voor iedereen beter als hij een andere hobby zoekt.' Mijn moeder haalde me vol ongeloof van les en regelde een privé- leraar op één uur reisafstand. Ook deze man, 70-plus, had weinig met popmuziek, dus na de zoveelste worsteling met een complexe 19de- eeuwse etude, hield ik het voor gezien. Toen in de naweeën van de punkgolf het besef ontstond dat je ook zonder talent lekkere muziek kunt maken, haalde ik als jonge tiener de gitaar weer eens tevoorschijn. Met twee leeftijdsgeno ten formeerde ik een straatbandje, De Guilloti- no's, waarmee ik wat bijverdiende in de winkel straten met onbeholpen versies van hits van Dolly Parton en The Police. D e akoestische gitaar uit die tijd maakt vandaag de dag deel uit van een - ik citeer mijn vrouw en dochters - 'belachelijk grote' collectie gitaren. Net als de muzikanten die collega Johan Nebbe- ling verderop in dit magazine aan het woord laat, kan ik met trots vertellen over de herkomst van die knalrode polyester Airline-gitaar uit de jaren 60 of die Epiphone-gitaar waar ook The Everly Brothers op speelden. Ondanks mijn zorgwekkende gebrek aan talent speel ik nog steeds in bandjes, en het bezit van die fijne col lectie gitaren voelt als een lange neus naar mijn vroegere gitaar docenten. So X LU O cc CG lu z CL O 3 5 04 Groeten uit... 06 Schoolvoorbeeld 08 Isa Hoes 15 Fijn spul 16 Muzikanten 21 BV De Liefde 22 Frans Bromet 26 Almere City FC 30 Lezen 34 Gipharts 5 36 Eten drinken 38 Uit in Nederland 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen COLOFON - Chef a.i. Mark Roos Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Malou van Breevoort, Alexander van Eenennaam, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Karin en Harold Hamersma, Joost Hoving, Harmen de Jong, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Matthijs Meeuwsen, Noëlle Meijer, Johan Nebbeling, Jolanda van der Ploeg, Marcel Prins, Joost Prinsen, Marvin Ruppert, Jitske Schols, Peter Sierksma, Studio Ski, Peter Henk Steenhuis, Mark Uyl, Pam van der Veen, Aart-Jan Venema, Nathan Vos Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook @admagazine Instagram ad_nl Mark Roos ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83