zomer Hoe maak ik een mooie ombouw voor de kliko? Drie nieuwsfotografen laten u beter fotograferen u HOE DAN? KLUSSEN INZENDINGEN WEEKOPDRACHT ALLEDAAGS LEVEN met feedback Zoek online een werktekening van een om bouw die naar jouw zin is. Veel bouwmarkten hebben heel duidelijke stappenplannen met materiaallijsten en benodigd gereedschap. Ga het wiel niet opnieuw uitvinden. Wat dacht je van deze: www.praxis.nl/voordemakers/klus- advies/maak-je-eigen-multifunctionele-kliko- ombouw? Geef er jouw eigen unieke twist aan. En voordat je meteen naar de bouwmarkt sprint, lees eerst de hele beschrijving. De ach terkant is namelijk optioneel. Steigerhout of ander hout voor buiten. Een rolmaat, winkelhaak, potlood, accuschroefboor, decoupeerzaag, eventueel een afkortzaag en schroeven. Neem roestvrije platkop hout- schroeven. Van 6,0 x 120 mm voor het frame, in een doosje van 50 stuks. Voor de zijkanten 120 stuks, achterkant 70 stuks van 4,0 x 40 mm. Voor de klep en deurtjes schroeven van 4,0 x 25 mm, doosje van 150 stuks. Je houdt van alle ma ten over voor het vastschroeven van het beslag. Hoe pak je het aan? Zaag alle onderdelen op maat. Maak eerst het frame en werk dat af met planken en het beslag. Je kunt ander hout kiezen. Als het maar de zelfde maten heeft, vooral de breedte en de dikte moeten hetzelfde zijn. Of kies een ander greepje uit. Je kunt het ook nog beitsen of schil deren. Ook van belang voor een langere levens duur! 'Ga vooral niet zelf het wiel uitvinden' Verassend hoeveel foto's met een telefoon zijn gemaakt. Veel mensen hebben bij de kapper gefotografeerd. Bijzonder vond ik dat twee mensen zelfs zijn teruggegaan naar de kapper om een foto opnieuw te maken en te verbeteren. Veel foto's ook van het ontbijt en van het lezen van de krant met een kop koffie. We kunnen maar zes foto's publiceren, maar er zaten veel inzendingen bij die zo de krant in hadden gekund. Klusjes die maar bleven liggen pak je nu aan. Hieke Grootendorst helpt je erbij. Er bestaan allerlei manieren om kliko's 'mooi' te maken. Fotostickers bijvoor beeld. Die maken een vuilcontainer niet fraaier, vind ik. Eigenlijk kun je een kliko het best verstoppen. Maar hoe 'verberg' je zo'n groot ding, terwijl je er ook nog makkelijk bij moet kunnen? Met een ombouw met twee deurtjes. We maken er ook kleppen bij, voor als je alleen iets wilt weg gooien. Kies een DIY-project uit Wat heb je nodig? Hoe geef je de ombouw een eigen twist ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2020 GO DIERENLIEFDE De zon op te lens zorgt voor een filmische sfeer. Prachtig. De band tussen de vogel en de jongen wordt ook mooi duidelijk. Foto Esther Kruythof, Strijen COLA Bij deze foto draait het niet om het licht en de compositie, maar zit de kracht in de herkenbaarheid. Ik denk dat iedereen weleens heeft meegemaakt dat de wespen eerder bij een flesje waren dan de consument. Meestal probeer je ze weg te krijgen, ben je misschien geïrriteerd, maar hoe tof is het om een foto te maken van dat moment? Foto Jos Verheijen, Asten 5^3 ZELFPORTRET Thuis in Schijndel heeft Wiek dit zelfportret gemaakt; hij heeft er zelfs zijn woonkamer deels voor heringericht. Die aandacht zie je terug. Er zitten zoveel details in de foto die vragen oproepen. Wat leest hij? Doet hij dit iedere avond? Wie is de man aan de muur? Zijn die sigaretten van een aantal dagen? Deze foto vertelt een verhaal en maakt nieuwsgierig. Het licht en de compositie geven genoeg ruimte om rond te kijken, maar ook genoeg focus. Foto Wiek van Lieshout, Schijndel HALTE Dit bedenk je niet, dit kom je tegen. Mooie, interessante blik van deze vrouw. Haar mondkapje maakt het meteen een tijdsbeeld. Het is rustig op straat, op twee wielrenners na. De vrouw heeft ook goed nagedacht over haar jurk en mondkapje. Je vraagt je af: waar gaat ze naartoe? Foto Janne Lemmens, Rotterdam MAANDAG: Zo zet je een houten vloer in de olie of in de wax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70