16 ZEELAND OVERZOMEREN MET... NINA MEPPELDER In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. Nina Meppelder (27) is drievoudig wereldkampioen taekwondo, maar als arts in Den Bosch zat ze ook midden in het epicentrum van de corona-uitbraak. =bS6lw» Jeroen Bosch Ziekenhuis „Afgelopen periode was een heel bij zondere. Ik werk in het ziekenhuis in Den Bosch. Net als in Uden en Tilburg was daar een heftige eerste coronagolf. Ik werk voor mijn opleiding een jaar bij de kindergeneeskunde, daar was initieel weinig te merken van de epi demie. De capaciteit van het zieken huis stond op een bepaald moment wel behoorlijk onder druk. Toen wer den de artsen en verpleegkundigen van de kindergeneeskunde ook ge vraagd om bij de volwassen corona- zorg te helpen. Voor mijzelf was dat niet zo'n probleem, vorig jaar werkte ik nog in de volwassenzorg (Spoedei sende hulp Adrz). Voor artsen in op leiding tot kinderarts was dit denk ik pittiger. Er waren ook verpleegkundi gen bij die al 25 jaar op de couveuse-af deling werkten en nu ineens voor ou deren moesten zorgen. Iedereen deed dat en werkte hard, om het buiten z'n vakgebied toch goed te doen. Daar was ik erg van onder de indruk.'' Zomer in Zeeland ,,In de zomer moet ik gewoon werken in het ziekenhuis. Ik heb een week vrij. Eigenlijk voor een trainingskamp in Oekraïne, maar die gaat gezien de huidige situatie niet door. Ik kom vrij wel ieder weekend - tenzij ik dienst heb - terug naar Zeeland om te trai nen met mijn trainingsmaatje (Da- mian Louws) en coach (Nanne Boon stra, foto). In de zomer in Zeeland zijn is al vakantie op zich, dus eigenlijk ben ik iedere week twee dagen op va kantie. Regelmatig trainen we met de ,,Het is heel jammer dat alle grote eve nementen in het najaar weg zijn ge vallen. Er zijn nu geen evenementen om echt voor te trainen. Alles is nog zo onduidelijk. Deze zomer probeer ik te gebruiken om het eerste jaar van mijn opleiding goed af te sluiten en alles op orde te hebben, om per september goed aan het tweede jaar te beginnen. Ik werk in Den Bosch bij de kinderge neeskunde tot 31 augustus en moet per 1 september in Apeldoorn beginnen bij de gynaecologie en verloskunde. Ik moet natuurlijk veel regelen voor de verhuizing en ik wil mij ook theore tisch voorbereiden voordat ik aan de slag ga. Het voordeel van een relatief lege toernooiagenda in het najaar is dat ik daar nu wat meer tijd voor heb.'' Zuid-Afrika ,,Ik vind het altijd heel leuk om tijdens een vakantie verschillende plekken te ontdekken. Afgelopen februari ging ik voor een cursus van mijn werk naar Kaapstad met mijn collega en goede vriendin Sofie. We zijn anderhalve week voor het begin van de cursus al naar Zuid-Afrika vertrokken, om een roadtrip te maken van Port Elizabeth naar Kaapstad, langs de Garden Route. Dat was echt een geweldige trip. We hebben een auto gehuurd en zijn met een globale planning op stap gegaan. Ik wist niet dat Zuid-Afrika zo'n mooi land was. Echt een prachtige kust! We hebben heerlijk gesurft, op het strand gelegen en lekker gegeten. In Kaapstad hebben we de Tafelberg beklommen en we hebben in Stellenbosch een tour langs de wijngaarden gedaan. Er waren ook veel mooie en supermo- PASPOORT Er zijn nu geen evenementen om echt voor te trainen. Alles is nog zo onduidelijk derne gyms. Perfect! De cursus was ook heel leerzaam trouwens.'' Moestuin ,,Tijdens de lockdown ben ik samen met mijn huisgenoten een moestuin begonnen in de achtertuin. Heel leuk om van alles te planten en het zien op te komen. De tuinbonen van mijn huisgenoot Sander zijn een succes en ik heb een hele grote courgetteplant. De tomaten hebben we te dicht op el kaar gezaaid achteraf, maar ze komen goed op en ik heb deze week al groene tomaten gezien. De bieslook heb ik er per ongeluk allemaal uit getrokken, omdat ik dacht dat het gras was. Kan gebeuren. Bij mijn woning in de buurt van Apeldoorn heb ik helaas geen tuin. Zodra ik niet meer zo veel hoef te verhuizen en een vaste woning kan zoeken, wil ik zeker een tuin.'' Sportzomer 2020 ,,De Olympische Spelen hadden na tuurlijk het event van deze zomer moeten worden. Ik doe zelf de niet- Olympische vorm van taekwondo. Er zijn twee stijlen. Toen ik in Rotterdam woonde, trainde ik bij een heel goede club van de Olympische stijl in Rot terdam-Zuid. Twee van de sporters waar ik daar mee trainde, probeerden zich te kwalificeren voor de spelen. Tot corona uitbrak. Het zou wel heel leuk zijn geweest om hen ook echt op de spelen te zien staan. Het taek wondo en boksen zou ik zeker gevolgd hebben, maar eigenlijk zijn alle spor ten leuk om te zien. Vroeger keek ik al tijd met mijn opa naar de Tour de France. Als ik kan, kijk ik nog steeds regelmatig het laatste deel van de etappe. Ik ben benieuwd of het dit jaar echt doorgaat.'' zaterdag 1 augustus 2020 GO het strand 'vf Menno Kole Den Bosch Nina Meppelder ge niet als ze even terug in haar eigen provin cie is. Zomer in Zee land voelt voor haar als vakantie. eigen foto club op het strand, wat heerlijk is.'' Opleiding Naam: Nina Meppelder Geboren: 01-02-1993 te Gronin gen Woonplaats: Den Bosch Sport: Taekwondo Club: Taekwondo Middelburg Bijzonderheden: Nina Meppel- der is tropenarts in opleiding - Nina Meppelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44