/Vi m ZEELAND 15 dat heb ik gelukkig nooit meege maakt." Na twee volle seizoenen was de talentengroep van Bosan TON het écht beu. Zowel lichamelijk als mentaal was Scherpenisse - ze Je was als de dood dat je aan het einde van de training 100 gram zwaarder was spreekt alleen voor zichzelf- op. Met z'n allen stapten ze naar de clubleiding en de KNGU toe. Belt man kreeg toen een 'time-out', om vervolgens nooit meer terug te ke ren. ,,Ik wil niet te veel afgeven op de bond, maar denk dat de KNGU onze meldingen serieuzer had moeten nemen. Ik was blij dat ik bij Bosan TON van Gerrit verlost was, maar hij behield helaas zijn functie als juniorenbondscoach. Daardoor hadden we alsnog met hem te maken en onze kansen binnen het nationale team waren ineens nihil." Toen Gerrit Beltman zijn congé kreeg, kwam Vincent Wevers. Onder hem trainde Melissa Scher penisse drie jaar. Hoewel hij nu ook vol onder vuur ligt, geeft de Zeeuwse aan „weinig problemen met hem te hebben gehad". Ze lag juist best goed bij hem. „Ik was toen ook echt een jaknikker, waardoor ik redelijk geliefd was. Met hem heb ik diverse voorbe reidingen gehad op EK's en WK's, waarna ik helaas meermaals op het laat ste moment te horen kreeg dat ik niet bij het team zat." En dat terwijl ze zich één keer als derde Nederlandse voor het EK ge plaatst had, waar er vier meiden mochten gaan. Toch werd ze buiten de ploeg gelaten. Scherpenisse vindt dat ze op dat moment oneerlijk behandeld is door Wevers, die als clubtrainer nog altijd een stevige inbreng had in het vormen van de nationale selectie. „De selectieproce dures zouden veel transpa ranter moeten zijn." Perfectionistisch Scherpenisse verliet op haar zeventiende het top- turnen, vanwege vermin derde motivatie en het oplo pen van draaiduizeligheid (BPPD). Ze trok zich zelfs helemaal terug uit de sport. Anno 2020 is ze operatie-assis tente in het ziekenhuis van Dirks- land. ,,Ik zit daar he-le-maal op mijn plek", geeft ze aan. ,,Ik ben vrij perfectionistisch en dat komt goed van pas in dit beroep." Ze woont samen in Sint-Anna- land en stelt gelukkig te zijn met haar huidige leven. ,,Maar na mijn carrière heb ik wel bij een psycho loog en een diëtist gelopen. Van al les wat je hebt meegemaakt, ben je niet zomaar af. Dat heeft tijd nodig gehad. Ik denk dat er altijd wel iets blijvend van zal zijn." Scherpenisse hoopt dat de KNGU en de gehele turnwereld nu lering trekken uit alle onthullin gen. ,,Ik geloof wel dat er de afgelo pen jaren al moeite is gedaan om een veiliger topsportklimaat te creëren. Nu moeten ze alleen nog doorpakken. Ik hoop dat de hui dige ophef leidt tot stelselmatige veranderingen." zaterdag 1 augustus 2020 GO Melissa Scherpenisse in 2012 in actie tijdens de turninterland Neder land-Zweden in Waalwijk. foto pzc - Melissa Scherpenisse Gerrit Beltman klei neerde en mani puleerde Melissa Scherpe nisse. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43