7 zaterdag 1 augustus 2020 poetsen. Bij thuiskomst haal je er nog eens lekker een sopje door en klaar." Voor de kinderen is er een klein koe peltentje mee. Af en toe mag een van hen daar met papa of mama in sla pen. ,,Dat vinden zij natuurlijk hele maal te gek. Maar een luchtbedje op de grond vind ik toch best koud." Cultuurbarbaar ,,Omdat deze omgeving al heel be kend voor ons is, hoeven we niet echt op pad om nieuwe plekjes te ontdek ken", merkt Aart op. ,,En we vinden het in Renesse sowieso wel erg druk. Het lijkt wel of iedereen hier alles los laat wat betreft coronamaatregelen. Nu ben ik sowieso de cultuurbarbaar van ons, op vakantie zie je mij niet snel in kerkjes of musea. Voor mijn werk reis ik veel, ik wil dan op va kantie niet weer iedere dag in de auto. Maar fietsen, wandelen, ge woon lekker bezig zijn, dat vind ik fijn." Even weg zijn van huis en de dage lijkse beslommeringen. Dat vindt Karen ook belangrijk van vakantie. ,,We werken het hele jaar hard, dus dan wil je gewoon even helemaal los zijn van alles. Ik zet ook gerust mijn telefoon een tijdje uit tijdens de va lk hoorde op tv dat dit een van de beste campings is - Daphne kantie." Wat Karen van het buiten land mist, is dat je daar letterlijk ver der weg bent van alles. ,,Nu zijn we relatief dicht bij huis. Aart was laatst jarig en toen kregen we hier visite. En in de eerste week zaten we prompt bij een uitvaart. Als je in Spanje of Italië zit dan kunnen dat soort din gen gewoon niet." Avontuur Hoewel het in eerste instantie een te leurstelling was dat Spanje niet door ging, is het kamperen in Nederland de familie alles behalve slecht beval len. Aart: ,,Je moet je er gewoon aan overgeven dat het dit jaar anders is. Deze camping is eigenlijk wel beter ingesteld op onze kinderen. Spanje is vooral voor onszelf een goede op tie." Voorheen was Nederland geen se rieuze optie voor de familie, nu over wegen ze het wel om het nog eens te doen. ,,Zo anders is het eigenlijk niet, op het weer na dan", concludeert Ka ren. Aart vindt de zonzekerheid van het buitenland wel een echte pre. Maar toch: ,,Het is juist goed om je eens aan te passen. We maken het zelf gezellig. Dit is ons avontuur, zo zien we het gewoon." een paar dagen bijgeboekt'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35