Zwembad (2 Oud-turnster Scherpenisse: Ook beschadigd door Beltman Freek de Jonge en Danny Vera helpen Oostkerk 2 MAIKEL HARTE AAMTAL HETE MACHTEN VER&RIEVOUW0& Column zier was het zwembad in juli ver anderd in een waar algenparadijs. De vele regen in combinatie met zonneschijn deed de kwaliteit van het water de das om. Blijkbaar wa ren onze ervaringen een feest van herkenning voor andere ouders. De meest gehoorde reactie was toch wel: ,,Tja zo'n zwembad ei je maor één jaor eeh!" Dat denk ik ook, maar we kregen ook ontzet tend veel tips. Zoals het idee om er een zeil over te doen bij slecht weer. zeil voor over het zwembad en dat doe je er ook twee keer over, maar vervolgens word je lui en gemak zuchtig en ligt dat zeil in een hoek v van de tuin. Althans bij ons dan toch. Overigens zakt zo'n zeil bij veel regen tot in het water, waar door het ook geen nut meer heeft. We kregen daarnaast nog de tip om bij een schoonheidssalon van die visjes te halen die het vuil van tussen je tenen eten. We zouden dan zelfs mensen uit kunnen no digen voor een behandeling en zo nog wat aan dat zwembad kunnen verdienen. Nu zit er zo'n schoon heidssalon bij ons in straat, maar om nu visjes in het zwembad te gooien? Het werd thuis niet met gejuich ontvangen. Het alleraar digste advies kwam toch wel van een meneer die zei dat we er een soort van tabletten in moesten gooien. Het was vooral erg aardig omdat hij met een doosje aan de deur stond. kwaliteit van het water niet het probleem is, maar de naar de bo dem gezakte troep. Een robotstof zuiger voor de bodem, raadde dus iemand aan. In een ultieme poging weer te kunnen zwemmen- voor je kinderen ga je verder dan voor jezelf - hebben we deze aange schaft en die maakt inmiddels zijn rondjes. We hebben hem zelfs een naam gegeven: Jesse Klaver. Hij heeft namelijk de afwijking steeds alleen het groen aan de linkse kant te willen doen. Tja zo'n zwembad ei je maor één jaor eeh! DE STELLING Vandaag: Huizenmarkt staat op instorten Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Coronacoach op de seizoensmarkt Compensatie voor aardappelboeren MIDDELBURG Gezamenlijke inzet glasvezelnetwerk Afgelopen week kwam veel naar buiten over turntrainers die over de schreef gingen tijdens het opleiden van talenten. Beltman kwam zelf met een bekentenis over zijn agres sieve benadering van j onge gymnas- tes, waarna dat vanuit alle hoeken van het land bevestigd werd door in middels volwassen oud-turnsters. Vervolgens kwamen ook Vincent Wevers en Gerben Wiersma in het beklaagdenbankje te zitten. Deze vanuit Zeeland, waar ze bij de Turn- combinatie Zuid-West Nederland zat, naar Almelo, waar ze verder wilde groeien bij de gerenom meerde club Bosan TON. Juist toen Scherpenisse de overstap maakte, vertrok de hoofdtrainer. Beltman Hij zei: 'Dames, het speelkwartier is voorbij'. Op dat moment is de angstcultuur geboren twee zijn woensdag door de turn bond KNGU op non-actief gezet. Melissa Scherpenisse - inmiddels 25 jaar en helemaal weg uit het tur nen - haalt nu in een uitgebreide brief aan en een openhartig gesprek met deze krant die voor haar zeer moeilijke tijd aan. ,,Hoe meer meis jes met zo'n verhaal naar buiten ko men, hoe geloofwaardiger het is", stelt ze. ,,Ik heb er goed over nage dacht en vind dat het goed is dat ik het ook een keer vertel." De turnster vertrok medio 2008 Hij schreeuwde en kwam woest de kleedkamer binnen werd als diens vervanger aangetrok ken. ,,Ik weet nog precies het mo ment waarop hij zei: 'Dames, het speelkwartier is voorbij'. Op dat mo ment is de angstcultuur geboren en het is alleen maar erger geworden door zijn abnormale gedrag." Ze spreekt van 'kleineren', 'manipule ren', 'met voorwerpen gooien' en 'tegen spullen aan schoppen'. ,,Hij schreeuwde naar je en kwam woest de kleedkamer binnen, om vervol gens hard tegen de muur te slaan. Nou, dat maakt wel indruk op je als je zo jong bent." Na Beltman kwam in 2010 Vin cent Wevers bij Bosan TON. Met hem had ze in de drie jaar daarna geen problemen, benadrukt ze. ,,Hij was wel streng, maar niet zo erg als dat we gewend waren." Psycholoog Op haar zeventiende stopte Scher- penisse met turnen. Ze zat dicht te gen deelname aan EK's en WK's aan, maar viel steeds net buiten de boot. Dat zorgde ervoor dat ze haar moti vatie verloor. Na haar carrière heeft ze hulp gezocht bij een psycholoog en een diëtist. Inmiddels stelt ze een gelukkig mens te zijn, maar nog wel naweeën te ondervinden. ,,Of ik blijvend beschadigd ben? Ja, je raakt het nooit helemaal kwijt." Zowel Freek de Jonge als Danny Vera treedt binnenkort op in de Oostkerk in Middelburg om het noodlijdende podium te onder steunen. Een groot deel van de op brengsten uit de kaartverkoop schenken zij aan de Oostkerk. Freek de Jonge speelt op dinsdag 18 augustus om 20.00 uur zijn nieuwe voorstelling Asociale af stand, geïnspireerd door de gebeur tenissen van de afgelopen maan den. Hij vertelt een filosofisch sprookje over 'Mondkapje en de wolf in het bos'. Danny Vera verzorgt - na zijn in- haaloptredens in september - vier benefietconcerten in de Oostkerk: op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober. Beide avonden speelt hij om 19.00 en om 21.30 uur. De kaartverkoop begint maandag om 11.00 uur voor de donateurs van de Oostkerk. De resterende kaarten gaan een etmaal later in de verkoop. Het podium verkeert door de co ronacrisis in acute geldnood en heeft enkele tienduizenden euro's nodig om de zomerperiode te over bruggen. Er zijn ook andere acties op touw gezet, zoals de verkoop van stoelen en het uitbaten van een tij delijk restaurant. zaterdag 1 augustus 2020 Een aantal weken geleden be richtte ik u over ons opzet- zwembad in de tuin. Het bad is te groot en het water te groen. Na een aantal weken zwemple- Natuurlijk hebben we ook een Inmiddels zijn we zover dat de Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland moet ook mondkapjes plicht invoeren 1324 reacties IK DACHT DAT WE JOUW VIAGRA PRIVÉ MOESTEN HOUDEN IK HES HET OVER NIEUWS VAN HET KNMI OVER KLIMAATVERANDERING RENESSE De ondernemers op de seizoensmarkt in Re- nesse zetten de ko mende weken een coro nacoach in om te zorgen dat het winkelend publiek de 1,5 meterregel in acht neemt. De afgelopen weken waren er al meer maatregelen genomen om te zorgen dat bezoe kers van de seizoens- markt op woensdag vol doende afstand houden, maar nu wordt daar ook nog een coronacoach aan toegevoegd. De on dernemers roepen het winkelend publiek verder op niet langer op de markt te blijven dan noodzakelijk is. DEN HAAG Telers die door de coro nacrisis met onverkoop bare frietaardappelen zit ten, kunnen nu bij de rijksoverheid compensa tie aanvragen. Het loket is onlangs geopend. Doordat de horeca van 16 maart tot 1 juni ver plicht sloot en ook pret parken geen bezoekers mochten ontvangen, kel derde de vraag naar friet aardappelen. Frietfabrie- ken schroefden de pro ductie drastisch terug. Daardoor konden telers vele tonnen aan aardap pelen niet kwijt. Elke teler kan nu 6 cent per kilo on verkoopbare aardappe len krijgen tot een maxi mum van 150.000 euro. Delta Fiber en Proximus willen samen een glas vezelnetwerk in Vlaan deren aanleggen. Het gaat in totaal om 1,5 mil joen adressen. De be drijven hebben daarvoor een intentieovereen komst getekend. Het is de bedoeling dat het netwerk wordt openge steld. Dat betekent dat geïnteresseerde provi ders hun diensten over het netwerk kunnen le veren. Door de krachten te bundelen versnellen Delta Fiber (met een hoofdkantoor in Middel burg) en Proximus naar eigen zeggen de uitrol van glasvezel in België. Ook oud-turnster Melissa Scherpenisse uit Sint-Annaland is slachtoffer van de trainer spraktijken van turntrainer Ger- rit Beltman. Van 2008 tot en met 2010 was zij één van zijn talen ten in Almelo. De Zeeuwse gym- naste stelt dat hij haar in die tijd ook kleineerde, manipuleerde en intimideerde. Ze is blijvend beschadigd. Roeland van Vliet Sint-Annaland - Melissa Scherpenisse, oud-turnster - Melissa Scherpenisse ZEELAND 14&15 en Z-Katern Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2