Huizenmarkt draait keihard door heeft de regie' Corona houdt woningverkopen niet tegen; net geen record in Zeeland Spanje werd Zeeland Nieuwe tik voor Brouwerseiland Anouschka Harms (m) krijgt advies van Amber Houtzager (l) en haar moeder Monika van de Ree, wereldkampioenen levend standbeeld uit Groede. Anouschka volgt samen met anderen een cursus levende standbeelden bij Toonbeeld in Terneuzen. Een van de cursusonderdelen? De lachtest. Niet in de lach schieten bij ginnegappende voorbijgangers. Maar het blijft niet bij theorie. Woensdagmiddag staan de cursisten vanaf 13.30 uur als beeld in Terneuzen. Een muntje in de pet krijgt ze vast voor heel eventjes in beweging. foto anne hana Karen, Daphne, Ralph en Aart zijn blij met vakantie in Renesse Provincie weigert natuurvergunning De verkoop in Zeeland lag daarmee 3 procent hoger dan in het tweede kwartaal van vorig jaar, zo blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster gisteren naar buiten hebben ge bracht. Het is net geen record voor deze periode. In 2017 gingen nog iets meer woningen van de hand: 1434. Het dieptepunt was in het tweede kwartaal van 2009, toen er slechts 744 huizen werden ver kocht. Prijzen gemiddeld hoger De gemiddelde koopsom kwam de afgelopen drie maanden uit op bijna 254.000 euro. Dat is vrijwel gelijk aan het eerste kwartaal, toen de huizenprijzen in Zeeland naar een recordhoogte stegen. Vergele ken met het tweede kwartaal van 2019 liggen de prijzen nu gemid deld 15.000 euro hoger. Met de ruim 1400 transacties was in totaal 360 miljoen euro gemoeid. Het CBS hanteert ook een zoge heten prijsindex, die de ontwikke ling van de waarde van alle be staande koopwoningen aangeeft. Die geeft een beter beeld van hoe de woningmarkt zich op langere ter mijn beweegt. De index pakt voor Zeeland 1,7 procent hoger uit dan in de eerste drie maanden van dit jaar en 7 procent hoger dan in het tweede kwartaal van vorig jaar. Dat is vergelijkbaar met het landelijke beeld, waar de index met respectie velijk 2 en 7,5 procent steeg. Niet eens op de markt De jongste cijfers bevestigen het beeld dat makelaarsvereniging NVM enkele weken geleden ook schetste: Zeeuwse makelaars moe ten alle zeilen bijzetten om de drukte op de huizenmarkt te kun nen bijbenen. Volgens NVM-afde- lingsvoorzitter Hendrik van Hoeve is een kwart van de huizen binnen enkele dagen verkocht en komt een deel van de woningen niet eens meer op de markt. Vooral huizen tot 325.000 euro Cijfers CBS en Kadaster bevestigen het beeld van makelaars: alle zeilen worden bijgezet zijn in trek. De animo is deels ook het gevolg van de coronacrisis. Doordat mensen meer thuis zijn en er ook vaker werken, stellen ze an dere eisen aan hun woning. Ook constateert de NVM een groeiende trek vanuit de Randstad richting de provincie. Op huizensite Funda stonden gisteren 2074 Zeeuwse woningen en 515 appartementen te koop. De prijzen variëren van 69.000 euro (1e Verbindingsstraat in Terneuzen) tot 2,6 miljoen euro (Strandweg in Koudekerke). Ongeveer de helft van het aanbod zit onder de 325.000 euro. Meeste aanbod De meeste huizen staan momen teel te koop in de gemeente Ter- neuzen (297), gevolgd door Goes (228) en Tholen (217). Beschikbare appartementen zijn vooral te vinden in de gemeenten Vlissin- gen (127), Goes (106) en Terneuzen (92). ZEELAND 6 ZEELAND 4 zaterdag 1 augustus 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Coronavirus of niet, de Zeeuwse woningmarkt draait onvermin derd op volle toeren. In de peri ode april tot en met juni, midden in de coronacrisis, wisselden 1419 huizen in de provincie van eigenaar. Dat komt neer op ge middeld 16 huizen per dag. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29