O DE SLIMSTE FANS 'Zeg maar eens nee tegen de onmogelijk te negeren charme van Francis' Na roze wolken eindeli k weer Ellen DeGeneres biedt excuses aan 24 MEDIA CULTUUI Geen zomer zonder het olijke seniorenduo Phi lip en Maarten op NPO 2. Fans Gudo Tienhoo- ven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke week blikken zij terug op De slimste mens. AvE: Ik zei vorige week nog zo: laat je niet inpalmen! En wie stond deze week prominent op deze pagina's? Ja hoor, Francis van Broekhuizen! Wat heb je ervoor gekregen, be halve een nieuwe Facebook- vriendin? Maartens ticket aan haar zijde voor de quiz 2 voor GT: Nou, ze vroeg mij inder daad serieus om samen als duo aan die andere quiz op haar bucketlist mee te doen. Maarten wil niet! 'Ik gun iedereen zijn eigen waanzin' Wordt eigenlijk afgeraden op de School voor Journalistiek, hè, maatjes worden met zake lijke contacten? AvE: Ja, en niet voor niks na tuurlijk. Maar ik merk het al, Gudo is verloren. Nu hield Francis het vijf uitzendingen vol en was ze twee keer de slimste; goede kans dat ze in de finaleweek terugkeert. Mij viel deze week weer op hoe veel kleurloze kandidaten er ook passeren. Horace Cohen, Koen Weijland, Natascha van Weezel, we gaan nooit meer aan ze denken in combinatie met De slimste. En Benjamin Herman viel alleen op door zijn outfit. GT: Zeg maar eens nee tegen de onmogelijk te negeren charme van Francis. Zelfs om haar mislukte mop (het kwartje viel laat, zelfs bij Maarten) moest ik grinniken. Maar goed, laat ik nog een béétje professioneel blijven dan. Het gebrek aan andere kleurrijke verschijningen werd gelukkig gecompenseerd door krankzinnige Galerijen (mierenneuken!) en Philips kokette 'hop, hop, hop' na Astrids verhalen over de hockeyclub. Dat wordt mijn nieuwe ringtone! AvE: En ligt het nou aan mij, of is Philip gestopt met zijn 'neeeeennnnnn'? Ik hoor het nog een enkele keer, maar het lijkt alsof deze rubriek vorig seizoen effect heeft gesor teerd! GTHij is in elk geval niet gestopt met zijn 'zal ik maar zeggen'. Prima na tuurlijk. Minder oké vond ik dat hij Huub Stapels eerste antwoord - eerst fout, dan snel het juiste er achteraan - goed rekende. Want 'ach, je moet er een beetje inkomen'. Maarten had daar best even mogen in grijpen. Ik lach me soms een breuk om De slimste, maar het moet wel een quiz blijven die op het scherpst van de snede gespeeld wordt. Toch? AvE: Ik wilde jou nu de vraag stellen wat jij eigenlijk weet van het scherp van de snede. Maar toen ik het nog even op zocht op Google, bleek dat 'scherpst' tegenwoordig ook correct is. Zo leer ik weer iets, 'Van Gogh heeft waardeloze verf gebruikt' precies de bedoeling van een quiz. Heb jij nog een leuke uit smijter? GT: Ah, mag ik nog één keer onprofessioneel doen dan? Laat Francis alsjeblieft terug keren! Rivera toch nog op tv Alan Parker overleden Cranston besmet INTERVIEW YENTL EN DE BOER Yentl (Schieman) en (Christine) de Boer werden tegelijkertijd zwanger, bevielen afgelopen Kerstmis met slechts 2,5 uur verschil, hadden vanwege de coronacrisis langer verlof en gaan nu 'godzijdank' weer het theater in. Hun programma De Kampvuursessies doen ze uiteraard samen en ze hebben er hun Carrédebuut mee op 29 augustus. Christine de Boer (37) monstert de na gellak van Yentl Schieman (34). Paars, net als die van haarzelf; we; een tandje lichter, lila bijna. ,,Oei, gelukkig net niet dezelfde kleur'', constateert ze, tijdens het gesprek aan de keukentafel bij Yentl. Ze vormen al acht jaar een succesvol muzikaal cabaretduo, zijn hartsvrien dinnen en ze doen en denken ook nog heel vaak hetzelfde. DE BOER: ,,Ik heb Yentl na een mid dagje shoppen ooit foto's gestuurd van alles wat ik had gekocht. Ik wist dat zij de volgende dag ging winkelen en we zijn in staat om per ongeluk exact de zelfde kleding te kopen.'' Het gaat verder dan henzelf. yentl: ,,We ontdekten laatst dat onze vriendjes dezelfde deodorant gebrui ken.'' Zwitsal is er genoeg, in de Amster damse appartementen van de twee. Ze waren niet alleen op dezelfde dag uitgerekend, maar bevielen ook nog eens binnen 2,5 uur van elkaar. De Boer kreeg op eerste kerstdag om 21.25 uur zoontje Gosse, Yentl werd We ontdekten dat onze vriendjes dezelfde deodorant gebruiken Ellen DeGeneres heeft in een open brief publiekelijk excuses aangeboden aan haar medewerkers. De Amerikaanse talkshow- host ligt onder vuur van wege het vermeende 'on vriendelijke werkklimaat' bij haar show. Werkgever Warner Media heeft een onderzoek ingesteld naar het reilen en zeilen op de werkvloer. DeGeneres schrijft volgens magazine Variety 'het enorm te be treuren dat sommige mensen zo'n vervelende ervaring hebben gehad'. 'Op de eerste dag dat we begonnen, heb ik iedereen gezegd dat The Ellen DeGe neres Show een vro lijke, fijne plek moest zijn om te werken; een plek waar iedereen met respect be handeld wordt. Kennelijk is daar iets misgegaan. Dat spijt me enorm. Iedereen die mij kent, weet dat ik altijd iets goeds voor ogen heb.' Volgens de talkshowpre sentatrice was de groei van de show er mede debet aan dat zij niet meer zelf alles in de gaten kon hou- den. Voormalig medewer kers van het programma klapten afgelopen maand tegenover een ander maga zine, BuzzFeed, uit de school. J „Het is zo nep al lemaal, die vrouw 'Jmsr pretendeert aardig te zijn zodra de camera's draaien, maar ondertussen mag niemand haar aankij ken of aanspreken. Dat komt vooral door de men sen om haar heen, maar zij blijft hoofdverantwoorde lijk voor de gang van za ken'', zei een van hen. 12? zaterdag 1 augustus 2020 GO TELEVISIE Naya Rivera is als gastjurylid postuum te zien in een aflevering van het Netflix- bakprogramma Sugar Rush. Het zou gaan om het laatste tv- project van de Glee-actrice, die deze maand op 33-jarige leeftijd om het leven kwam tij dens een vaar tocht met haar zoontje. Hij overleefde het. FILM De Britse regis seur en filmpro ducent Alan Parker is op 76- jarige leeftijd overleden. De filmmaker werd bekend door films als Fame, Evita, Bugsy Ma- lone, Midnight Express, Missis sippi Burning en The Commit ments. Parker was ook de op richter van een soort vakbond van Britse film makers. TELEVISIE Bryan Cranston (64) is besmet geweest met het coronavirus. Dat onthulde de Breaking Bad- acteur op Insta- gram in een video waarin te zien is dat hij plasma doneert voor onderzoek. ,,Ik was behoor lijk strikt in het naleven van de protocollen en toch heb ik het virus opgelo pen." het podium op DE BOER: ,,Van Zwitsal!'' YENTL: ,,Wij dus niet, maar zij. De mannen!'' 44 -Yentl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24