MEDIA CULTUUR 23 h p|us tv gids John de Mol persoonlijk zorgde er gisteren voor dat Veronica Inside volgende maand terugkeert op televisie. Met name Johan Derksen (71) had een stevige aansporing nodig - en die kreeg hij ook, via de mail en de telefoon. ,,Dat was een keihard gesprek. Ik had geen enkele keus.'' Hij wachtte lang, maar John de Mol kwam uiteindelijk toch tevoorschijn. De rel rond Vero nica Inside was al meer dan een maand aan de gang, maar toen de drie kemphanen Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen er donderdag onderling niet uit kwamen, greep De Mol hard en duidelijk in. Om 13.59 uur kwam er in de mailbox van Johan Derksen een bericht binnen met als onderwerp kort en krachtig VI. In de mail, in het bezit van deze krant, spreekt de 65-jarige Talpa-baas de voetbalanalyticus direct aan. 'Laat ik kort door de bocht met de conclusie beginnen. Ik vind dat jullie begin september weer met elkaar aan tafel moe ten', begint De Mol, die daarna een aantal argu menten afvuurt op Derksen, die van de drie het meest duidelijk was in zijn voornemen te stoppen met het programma. Het probleem dat was ontstaan als gevolg van de 'racisme-uitzending' en de manier waarop presen tator Genee was omgesprongen met zijn twee col lega's, was voor Derksen onoverkomelijk. Van der Gijp wilde ook niet verder, toch twijfelde hij don derdag hoorbaar. Maar Derksen hield na een on derling overleg in een hotel de deur potdicht. De Mol kwam in zijn mail aan Derksen niet al leen met argumenten over de grote onderlinge chemie, de wens van de kijkers en de morele ver plichting richting de redactie. De tv-baas deinsde er ook niet voor terug een wat dreigender toon aan te slaan. 'Als we het over contracten hebben, een breuk zou op dat gebied ook vergaande conse quenties hebben, dat moeten we elkaar niet aan willen doen.' Derksen: „Daarmee bedoelde hij dat ik een claim aan mijn broek zou krijgen.'' De mail, afgesloten met een ultimatum - 'Ik ver- Gewoon naar de studio komen en je werk doen, dat verlang ik wacht voor zes uur jouw/jullie antwoord en ga ervan uit dat dat behelst dat jullie wat betreft VI vanaf begin september weer van de partij zijn' - kwam voor Derksen niet als verrassing. Gisteroch tend had hij De Mol al aan de telefoon. ,,Dat was een keihard gesprek'', zegt Derksen. ,,Hij zei: 'Je kunt helemaal niet stoppen. Je hebt een contract, geen discussie, ik houd je daaraan.' Ik had geen en kele keus. Ik wil wel geloofwaardig blijven en niet overkomen als een zakkenvuller. Daarom schenk ik de helft van mijn salaris aan goede doelen.'' 'Geen vrienden' In zijn mail schrijft De Mol, die het programma en het drietal in 2018 overnam van RTL, dat de on enigheid tussen Genee enerzijds en Derksen en Van der Gijp anderzijds in zijn ogen ontstond door een mix van uitzonderlijke omstandigheden. 'Laat ik het vergelijken met een goed huwelijk van die lengte, daar vraag je toch ook niet direct een schei ding aan na één slippertje? Los daarvan is alge meen bekend dat jullie privé bepaald geen vrien den zijn', vervolgt De Mol. 'Ik vraag jullie ook niet om met elkaar een vakantie door te brengen bij Sporthuis Centrum. Gewoon twee keer per week naar de studio komen en je werk doen, je contract respecteren, dat vraag en verlang ik. Dat verrekte corona heeft al genoeg banen gekost, koppigheid tussen drie ego's is bepaald geen excuus om ook hun jobs op de tocht te zetten.' Derksen, die net als zijn collega's nog twee jaar onder contract staat, kon de harde toon nog wel re lativeren. ,,Waarom belde De Mol niet een maand eerder, dan was al dit gedoe niet nodig geweest.'' zaterdag 1 augustus 2020 Media&Cultuu r John de Mol is het zat en grijpt keihard in bij VI Dennis Jansen John de Mol aan tafel met René van der Gijp, Johan Derk sen en Wilfred Genee tijdens het WK Voet bal in 2014. FOTO TOBIAS KLEUVER 44 —John de Mol in e-mail

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23