4 dagen Duitsland (4* Hotel Dampfmühle, Neukirchen-Vluyn) 3 dagen Brabantdiner (4* BW Nobis Asten) 22 FORMULE 1 GP VAN G ROOT-BRITTAN NIË Nu Sergio Pérez besmet is, barst de discussie weer los: hoe kunnen meer coronagevallen voorkomen worden in de Formule 1? Moeten coureurs nog over de wereld reizen met alleen races in Europa? Hoe strikt het veiligheidsprotocol ook is in de Formule 1, één tripje op en neer naar Mexico bleek genoeg om ook de kwetsbaarheid van de internationaal georiënteerde ko ningsklasse aan te tonen. Na de race in Hongarije vloog Sergio Pérez met een privéjet naar Mexico om zijn net uit het ziekenhuis ontslagen moeder te bezoeken. Bij terugkeer in Europa bleek Pérez besmet en zodoende mist hij morgen de eerste (en volgende week waarschijnlijk ook de tweede) race op Silverstone. De topfitte Mexicaan was zelf compleet verrast, heeft geen last van symptomen en komt er hope lijk snel weer bovenop. Met Nico Hülkenberg is ook bliksemsnel een waardige vervanger geregeld, daar zitten de grootste zorgen dus niet. Op Silverstone ging het vooral over de vraag hoe F1 nog meer besmette coureurs kan voorkomen. Met slechts twintig auto's en een dras tisch ingekorte kalender kan de Formule 1 simpelweg geen hoofd rolspeler missen. Was het handig van Pérez om naar Mexico te reizen, een van de coronabrandhaarden? Misschien niet, maar dat hij zijn moeder na een zwaar ongeluk wilde opzoeken, begrijpt iedereen. Bovendien reisde hij privé met alleen zijn persoon lijke assistent en fysio, die beiden al negatief getest hebben. „Achteraf is het altijd makkelijk praten, maar ik denk niet dat Sergio wat verkeerd heeft gedaan door naar zijn familie te reizen'', reageerde Racing Point- teambaas Otmar Szafnauer. ,,Bij alle teams zijn de bubbels dat vrije weekend verlaten om naar familie te reizen. Maar misschien moeten we wel kijken of we wat moeten veranderen. Misschien moet je wel GP van Gr. Brittannië naar een bubbel voor het hele sei zoen toe.'' Die suggestie gaat ver en lijkt nu compleet onmogelijk. Maar denk er nog eens een besmette coureur bij. Een hoofdrolspeler in het kampi oenschap, of twee tegelijk. Na zo'n worstcasescenario wordt zelfs het meest extreme coronaprotocol bespreekbaar. Strenger Het incident met Pérez is natuurlijk koren op de molen voor iedereen die de veiligheidsprotocollen liever nóg strenger ziet. Zo was er bij de eerste races in Oostenrijk al grote verontwaardiging ontstaan over Charles Leclerc en Valtteri Bottas, die even op en neer waren gereisd naar Monaco terwijl veel andere coureurs in motorhomes in Spiel berg bleven. Natuurlijk, Pérez had een prima reden voor zijn trip naar huis. En de vraag is of je alles allemaal dood moeten willen reguleren in de spe ciale 'code of conduct', of dat je ook wat verantwoordelijkheid bij cou reurs mag neerleggen. Geluk bij een ongeluk is dat het nu bij een 'incident' bleef. Had hij tijdens een back-to-back van races mensen uit zijn eigen bubbel besmet, dan was de 'schade' veel groter geweest. Voorlopig blijft het bij een smetje, maar laat het maar aan de Formule 1 over om daar een steen goed verhaal tegenover te zetten. Werkelijk alle medewerking kreeg Racing Point om Hülkenberg vlie gensvlug in te laten stappen als ver vanger. De populaire Duitser ver loor vorig jaar zijn zitje bij Renault, maar toonde met een P9 en P7 al in de trainingen aan het racen niet verleerd te zijn. Saillant detail: met 177 starts is er geen coureur die meer races reed zonder het podium te halen. Zul je net zien dat Hülken- berg als gelegenheidscoureur afre kent met die twijfelachtige statis tiek. Dan praat niemand nog over corona. FORMULE 1 Net over de grens bij Venlo. Tip! Bezoek het Romeinse stadje Xanten Luxe verwenhotel in het hart van natuurgebied de Groote Peel zaterdag 1 augustus 2020 Arjan Schouten Rotterdam/Silverstone Circuit van Silverstone VANDAAG 15.00 U KWALIFICATIE MORGEN 15.10 U RACE Trip naar huis kan al funest zijn Nico Hülkenberg is terug in de Formule 1. Met P9 en P7 liet de Duitser gisteren zien het racen nog niet verleerd te zijn. FOTO BSR AGENCY WK-STAND NA 3 VAN DE NU 13 GEPLANDE RACES Coureurs 1. Lewis Hamilton (GBr/Mer) 63 pnt 2. Valtteri Bottas (Fin/Mer) 58 3. Max Verstappen (Ned/RB) 33 4. Lando Norris (GBr/McL) 26 5. Alexander Albon (Tha/RB) 22 6. Sergio Pérez (Mex/Rac) 22 7. Charles Leclerc (Mon/Fer) 18 8. Lance Stroll (Can/Rac) 18 9. Carlos Sainz jr. (Spa/McL) 15 10. Sebastian Vettel (Dui/Fer) 9 3 nachten in een comfort kamer incl. ontbijt Gratis gebruik van de sauna Gratis annuleren t/m de dag van aankomst Gratis wifi en parkeren Betaal pas bij aankomst! Beoordeeld met een 7,9! 2 nachten in een Comfort kamer incl. ontbijt Gratis wifi en parkeren 1 keer een diner (hoofdgerecht) Beoordeeld met een 8,7! Gratis gebruik van de wellness (zwembad, sauna, fitness en stoombad) "Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excl. reserveringskosten 20,- en incl. toeristenbelasting Boek op pzc.nl/zw2024 of bel Zoweg.nl 0900-9693 (co,7oP.g.) "Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excl. reserveringskosten 20,- en toeristenbelasting 2,15 p.p.p.n. Boek op pzc.nl/zw2025 of bel Zoweg.nl 0900-9693 <co,7op.g.) Bocht- Snelheid nummer (in km/uur) Circuit 5,891 km Rondes Afstand 52 306,198 km Morgen, Ziggo Sport, 15.10 uur m DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt BRON: afp FIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22