Hoe overtuig ik mijn buren dat ze onze kat niet in hun huis moeten laten? Ik heb mijn man alvast gevraagd of hij aan de kerstdis op een stóél wil zitten JOOST MAG 'T WETEN 'De vrouw, de buurman en de kat', mooie titel voor een Hollywoodfilm. Het probleem lijkt erg op mijn relatie tot mijn dochter en de kleinkinderen. Met mijn dochter als 'de vrouw', ikzelf als 'de buurman' en de kleinkin deren als 'de kat'. Mijn dochter slooft zich uit om ervoor te zorgen dat de kinderen hun tanden poetsen, gezond eten, op tijd naar school gaan en hun huiswerk maken. Maar eens in de twee weken kom ik: feest! We kopen worstenbroodjes en de kinderen mogen net zo lang tv kijken of naar hun mobieltje staren als ze willen. En 's avonds naar de Chinees of Italiaan. Dochter doet alles wat een moeder hoort te doen, opa komt langs en gooit dat alles het raam uit. Lekker makkelijk. U zorgt voor de kat mevrouw, u geeft hem zijn korrels, zijn bakje water, u verschoont de katten bak, u gaat ermee naar de dierenarts, u betaalt. En wat doet de buurman? Geeft een lekker hapje om die kat te slijmen en dat is het dan. Lekker makkelijk. U moet eens bij hem langsgaan in het gezelschap van een vuile kattenbak. En u zegt: 'Buurman, je hebt zo graag mijn kat in huis, deel ook even mee in de las ten.' En dan laat u voor de zekerheid nog even de rekening van de dierenarts zien - ooit meegemaakt dat die meeviel? Met het verzoek de helft bij te dragen. Moet u eens kijken hoe hij schrikt. Krijgt die film toch nog een happy end! Wat is 'op verdacht'? Een paar spelers kaarten of dobbelen in de kroeg. De verliezer betaalt het rond je. Maar omdat tijdens het eerste spel de spelers wel dorst hebben maar er nog geen verliezer bekend is, wordt dat rondje alvast besteld 'op verdacht'. De naam van de verliezer wordt later bekendgemaakt. U hebt een soort meningsverschil op verdacht. Het is nog lang geen Kerstmis maar de keuken messen worden nu al geslepen, de uitslag volgt later. Voor mevrouw pleit: rijk gedekte tafel, stoelen keurig eromheen met daartussenin een lullig kruk je. Geen gezicht toch. Daar heb je je niet dagen voor uitgesloofd. Voor meneer pleit: zo'n maaltijd duurt lang en dan wil je graag makkelijk zitten. Dilemma! Even onder ons mevrouw. Stel de gasten vragen: 'Waarom zit je niet op je kruk, Kees?' Wilt u dan echt een man die moet antwoorden: 'Dat mocht niet van mijn vrouw.' Hij de pantoffelheld op kerstavond en u de kenau uit de moppenboekjes? Daar respecteert u uw man en uzelf veel te veel voor, toch! Even kannetje water pakken mevrouw, de planten water geven en daarna een heel klein scheutje bij de wijn doen. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn beide buren laten onze kat binnen in hun huis. De ene heb ik er vorig jaar al op aangespro ken. Dat hielp niet. De ander is net naast ons komen wonen. Hoe pakken we dit aan? Mijn man zit aan tafel altijd op een krukje, dat is beter voor zijn rug, vindt hij. Ik vind dat ongezel lig als we gasten te eten krijgen, maar goed, het is niet zó erg. Maar met het kerstdiner over enke le maanden, heb ik gevraagd of hij op een stoel wil zitten. Dat weigert hij. Wie moet er water bij de wijn doen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123