Uit thuis Vanaf €130 per nacht slaap je in een van de Cabiner-hutten. De komende maanden zijn alle acht hutten volgeboekt. Op cabi- ner.co kun je een plaatsje op de wacht lijst reserveren en blijf je op de hoogte van nieuwe hutten/locaties waar momenteel aan wordt gewerkt. De hut weggestopt tussen vijftig tinten groen. Instagramlikes gegarandeerd. Niet verwon derlijk dus dat vooral millennials smullen van die hippe hutten op de hei. Op de pa gina van Cabiner struikel je over de beanies en baardjes, vergezeld door hashtags als #survivingwilderness #tinyhouse en #nowifi. Ook wij passen akelig goed in het hokje: grootstedelijke dertigers die met plezier de natuur opzoeken, maar na een tijdje ook gauw weer achter hunflat white of NEIPA-bier in het buurtcafé willen zit ten. Waar op Instagram de holle frasen en uit gekauwde clichés regeren, blijkt het echte leven een stuk verrassender. Je baby die van bed dondert omdat je een ree voorbij ziet scharrelen. Je oudste zoon die telkens weer in de verkeerde afvoer van het droogtoilet poept (waarna de boel toch echt overgehe veld moet worden). De boswachter die op de glazen voorpui klopt om een teken tangetje aan de EHBO-doos toe te voegen, op het moment dat jij je zeiknat geregende onderbroek staat uit te wringen. Wie durft er nog te beweren dat je in eigen land geen avontuur kunt beleven? Om er warmpjes bij te zitten, hak je zelf het hout voor de kachel (tenzij je voor ganger dat al heeft gedaan). De reis Het Hart van Drenthe ligt tussen de dorpen Grolloo, Schoonloo, en Elp. Vanuit Utrecht zit je zo'n twee uur (180 kilometer) in de auto. Parkeren is gratis voor gasten. Het verblijf Toegang tot de hut gaat via een code die je voor vertrek ont vangt. In de hut zijn twee tweepersoons bedden, een koel kastje, houtkachel en kookgerei aanwezig. Het grondwater is drinkbaar en pomp je handmatig omhoog. Slaapzakken moet je zelf meenemen. Maal tijdpakketten kun je bestellen en hangen gekoeld klaar op de parkeerplaats. Het gebied Het Hart van Drenthe maakt deel uit van het Nationaal Park Drent- sche Aa. Houd de ogen open voor de Drentse Big Vief. wolf, ree, das, heideschaap en gallowaykoe. Meer info. staatsbos- beheer.nl/natuurgebie- den/hart-van-drenthe. Van Matthijs Meeuwsen verschijnt eind november 'Dit is geen wandelgids', een handboek voor een nieuwe generatie loopliefhebbers in de Nederlandse natuur. Zelf doen ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2020 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 121