bolderman.nl Last-Minute vlieg-busreizen! KHPMl IwKW lol EUWS 11 handig. Aan de andere kant hoef ik niet te bewij zen dat ik rationeel kan zijn. Ik heb een proef schrift geschreven. Dit raakt me als mens, klaar. Ik wil het nog wel omdraaien ook: als het me niet meer raakt, dan stop ik als Kamerlid.'' ,,Wat nog best wel grappig was, ik liep weg uit de zaal. Fractievoorzitter Emile Roemer zat daar vooraan, ik loop langs hem en hij keek me niet aan. Ik dacht, het is hélemaal mis. Hij keek me niet aan! Later sprak ik Emile, die uitlegde waarom hij me niet had aangekeken: hij was bang dat hij zou volschieten, hij vond het zo erg!'' ,,Ja zeker. Regeren is geen doel op zich zoals op positie ook geen doel op zich is. Het doel is ons programma te realiseren, opkomen voor dege nen die niet worden gehoord. Dat kan heel mak kelijk als je ministers levert, maar het kan ook helemaal misgaan. Om echt verandering af te dwingen, heb je maatschappelijke macht nodig. Dat zie je bij regeringen die naar links opschui ven. En voldoende zetels, anders kunnen we niet aanschuiven.'' ,,Dat was een moment in november in het eerste jaar dat ik Kamerlid was. Een van de dingen waar we voor streden was het dichtdraaien van de gaskraan. Daar ben ik zelf ook een paar keer voor naar de Raad van State geweest. We wonnen van EZK en de NAM. De gaskraan moest dicht! Dat gaf een euforie, als David die van Goliath won. Je hebt wéér gewonnen. Als je naar de Raad van State gaat, dan voel je je heel klein, het voelt er héél afstandelijk, als in een film. ,,'s Middags wilde ik in de Tweede Kamer vra gen wat voor impact die uitspraken moeten heb ben. Ik kijk de plenaire zaal van de Tweede Ka mer in en niemand lijkt geïnteresseerd, iedereen zit ongeïnteresseerd op zijn telefoon. In dat éne moment voelde ik zoveel woede. Ik schrok er zelf wel van dat ik emotioneel werd. In mijn pri- véleven kan ik me niet herinneren wanneer ik voor het laatste gehuild heb. Dat is heel raar, maar het is heel lang geleden. Als ik denk aan de situatie in Groningen, maar ook als ik de mensen zie in de toeslagenaffaire, die door toedoen van de overheid de vernieling in zijn gedraaid, dan raakt me dat heel erg. Eerst dacht ik: dat is niet ,,Het is heel makkelijk te denken dat je het voor mensen doet, maar dat werkt niet. Je moet het echt mét mensen doen. Als je het contact met mensen kwijtraakt, dan ben je alles kwijt. Dat is echt de essentie. Als je het verhaal van mensen over de Belastingdienst leest, dan lijkt het een administratief iets. Totdat je mensen aankijkt. Misschien kunnen we proberen andere partijen iets meer mee te nemen naar de mensen voor wie wij opkomen. Ik bedoel niet dat wij de waar heid in pacht hebben. Omdat het Haagse we reldje zoveel uit dezelfde mensen bestaat, bepa len de omstandigheden hoe je in het leven staat. Als hoger opgeleide die redelijk goede kansen heeft. Dan kun je je bijna niet voorstellen hoe het is als je die kansen niet hebt.'' ,,Absoluut. Ik denk dat het gaat gebeuren. Ik heb een obsessie met vooruitgang. Mijn proefschrift gaat over een periode dat er heel veel veranderde in de samenleving. Waarom gaan sommige sa menlevingen ten onder of gaan ze achteruit en sommigen vooruit? Wat is daar voor nodig? Als je naar onze samenleving kijkt, zijn alle voor waarden er om vooruit te gaan. Maar we staan stil, of gaan zelfs achteruit. We kunnen zoveel beter dan we nu doen. Ik denk dat we daar klaar voor moeten zijn. Je moet het als linkse stroming wel pakken als het momentum zich voordoet.'' 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Krakow en Zakopane 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Puglia, de hak van Italië 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Malta 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Sardinië en Bonifacio op Corsica 10 dagen vlieg-bus Rondreis Klassiek Andalusië 11 dagen vlieg-bus Rondreis Klassiek Griekenland 499,- vr Aü Bolderman ^ïKfttoler» nfet. verpl.ioht! vjjjK mur, zaterdag 1 augustus 2020 GO Bent u er veel op aangesproken? U was fractievoorzitter in Groningen, de SP was daar de grootste coalitiepartij. Wordt het tijd dat de SP landelijk gaat regeren? U was in het nieuws, omdat u emotioneel werd in het Gronings aardgasdebat. SP-Kamerlid San dra Beckerman gooit een hengeltje uit met Jan Hoedeman. ,,Als je het contact met mensen kwijtraakt, ben je alles kwijt.'' FOTO'S GUUS SCHOONEWILLE Hoe moet de SP het contact met de achterban onderhouden als de partij regeert? Droomt u ervan dat de slinger van de tijdgeest de kant van links weer opkomt? traniovta iiïttl t v.a. slechts traniovfa f M traniovfa Vertrekdata: 3,10,17,24 sept/1,8 okt. Vertrekdata: 25 aug 1,8,15,22 september Diverse vertrekdata 2020 2021 Vertrekdata: 2,9,16,23 september Vertrekdata: 7,21 sept/5 okt Vertrekdata: 8,22 sept/6 okt tikfouten en prijswijzigingen voorbehouden. f I Brochure en (0318) 58 09 58 UOinPrmrin fff boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskoster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11