MENEER MEVROUW HAMERSMA Kwartels met pruime danten olijfolie Online Chateau du Champ des Treilles, Le Petit Champ', Bordeaux, Frankrijk. €12,50 (rood, biodynamisch) Bolomey Wijnimport |r§y@j Wijnspeciaalzaak voorkeur gaat uit naar merlot of naar blends waarin deze druif een belangrijke rol speelt. Dan komt het mooi uit dat La Douce France daarin gros siert. Sterker: Bordeaux heeft zich ermee op de wijnkaart gezet. Ik trof er een paar die niet doof bleken voor de roep van de klassieke kwartel, maar van eentje werden we extra vrolijk: Chateau Cap Saint-Martin uit de appellation Blaye-Cötes de Bordeaux. Een opgewekte Blaye. Een blije Blaye, zo u wilt. Ik kom die soorten wel vaker tegen. Ze nemen het leven wat minder serieus dan Pauillac, Saint-Julien en Margaux, hun wereldberoemde en vaak kost bare soortgenootjes aan de overkant van de rivier. Dan deze. Vrij van schroom, fruitig, met lekker buiten spe lende zuren. Het zoete van rijpe cassis en pruimen. Wat laurier. We brandden een kaarsje voor deze Saint-Martin en zetten 'm op de eettafel. De makkelijke Franse keuken Karin Luiten (Nieuw Amsterdam, €28) (4 personen) 4 kwartels, schoonge maakt door de poelier 10 gedroogde pruimen (zonder pit) 100 g ontbijtspek handje verse tijm zout en peper uit de molen (Lekker met linzen.) Bereiding 1. Verwarm de oven voor op 200 graden. 2. Bestrooi de holtes van de kwartels met zout en peper. Snijd de pruimen in stukjes. Houd vier plakjes spek en vier takjes tijm apart. Snijd de rest van het spek in stukjes. Meng met de pruimen, de tijmblaadjes en flink wat versgemalen peper. Maak er vier bolletjes van en schuif die in elke kwartel. 3. Wikkel om elke kwartel een plak spek. Vouw de pootjes kruiselings over elkaar en bind vast met rolladetouw. Klem er een takje tijm onder. 4. Doe de kwartels in een ingevette braadslee, be sprenkel met wat olijfolie. 5. Rooster ze gaar in de oven in zo'n 20 minuten. 1 Warenhuis Chateau Fourreau CHATEAU l'OUUREAII, 2018, Bordeaux, Frankrijk. €6 (rood) 'ZT,. Hema Chateau Cap Saint-Martin 2016, 'Cuvée Prestige', Blaye-Cötes de Bordeaux, Frankrijk. €12,95 (rood) Verkoopadressen: Les Généreux ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2020 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117