'Ik ben nu ook fan' 'Ik leg de jongens in de watten' 1 DIRECTEUR YANMAR EUROPE Leo Lancee (62) „Yanmar is een Japans bedrijf dat onder meer scheepsmoto ren maakt. Het Europese hoofdkantoor zat al meer dan een kwart eeuw in Almere, maar bijna niemand kende ons. Toen directeur John Bes ons benaderde met zijn ambi tieuze vijfjarenplan, zagen we kansen om onze naams bekendheid te vergroten. Het stadion heet nu Yanmar Stadion en dat werkt, merken we. Hoe? Bijvoorbeeld doordat sollicitanten zich spontaan melden. Het is geweldig dat het sta dion wordt verbouwd en uit gebreid. Dat sluit aan bij de ambities van de club en biedt ons als bedrijf ook meer mo gelijkheden. We willen bijvoor beeld het stadion gebruiken voor de Yanmar Europe Aca demy, onze internationale managementopleiding. Als stadionsponsor zijn we lid van de businessclub, een ge mêleerd gezelschap van grote en kleinere lokale bedrijven. Het is natuurlijk zakelijk gezien goed om contacten in de stad te hebben, maar het gaat ook om de gezelligheid. Er worden allerlei activiteiten ontplooid, vaak op sportief terrein: ten nis, bokstraining, voetbal. Zelf doe ik mee met een hardloop groepje op dinsdagmorgen. Sporten, ontbijten, douchen en daarna lekker fris naar kan toor. Door corona is het er de laatste tijd niet van gekomen, maar ik hoop snel weer te be ginnen. We hebben een paar business seats op de VIP-tribune en ik bezoek geregeld een thuis wedstrijd. Wat mij dan altijd opvalt: er hangt altijd een goeie sfeer. Gemoedelijk, ge zellig. En op het veld wordt steeds beter gevoetbald. Dus ja, ik ben inmiddels ook fan.'' MATERIAALMAN Ronald van Bruggen (54) ,,Het sportuitslagenbedrijf waar ik werkte, ging failliet. Via via kon ik hier drie jaar geleden aan de slag als ma teriaalman. Dat was wennen. Ik had veertien jaar kantoor werk gedaan en dit is fysieke arbeid. Het verdient ook een stuk minder. Maar ik ben een voetballiefhebber en met deze baan zit ik midden in het voetbal, mooier kan niet. Als materiaalman verzorg ik alle spullen die de spelers, de trainer en de andere leden van de technische staf nodig hebben om hun werk te kun nen doen. Ik was shirts, kou sen en broeken, zet pionnen en andere trainingsspullen klaar, zorg dat de drinkbekers vol zijn en de ballen op de juiste spanning. Het is mijn werk de jongens in de watten te leggen en dat doe ik graag. Soms zitten er een paar tussen die daar misbruik van willen maken. Gooien ze hun drinkbeker weg: 'Hé Ronald, ruim jij even op.' Ze mogen het proberen, maar ik ben geen slaaf, dus dat kunnen ze vergeten. De sfeer bij de club is ge moedelijk. Misschien, denk ik weleens, té gemoedelijk. Ik zie hoe Almere City profes sioneler wordt, maar van mij mag het wel fanatieker. Het voelt soms nog een beetje als een amateurclub. Normaal gesproken ben ik hier zes, zeven dagen per week. Door corona is het maandenlang stil komen te liggen. Ik verveel me thuis. Ik ben blij dat we weer lang zaam aan het werk gaan.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109