'Een beetje als familie' lillik er jaarlijks ruim een miljoen euro inpompt, ook 140 trouwe, regionale businessclubleden. Bes ziet Almere City als bindende factor in de jonge Almeerse samenleving, die met al die nieuwkomers minder sociale cohesie vertoont dan in andere steden. Daarom steekt Almere City veel energie in maatschappelijke projecten die de inwoners en de stad ten goede komen. Bes: ,,We willen en kunnen meer zijn dan alleen een voetbalclub. We willen ook een rol spelen bij het oplossen van problemen in de stad. Zoals eenzaamheid onder ouderen, werkloosheid of overgewicht bij de jeugd." Spelers en medewerkers fungeren als pro jectleiders en ambassadeurs, trekken de stad in, leggen contacten. De voetballers en mede werkers van Almere brengen in coronatijd met hun eigen auto medicijnen rond, werkloze Almeerders hebben via de club een baan ge vonden als chauffeur bij het plaatselijke bus bedrijf. En bij thuiswedstrijden haalt een spelersbus ouderen op en brengt hen naar het stadion. Bes: ,,Dan hebben ze een gezellig voet balavondje. We verwennen ze met een hapje, een drankje en een praatje. Vinden ze geweldig en het helpt tegen de eenzaamheid. Waarom we dat doen? Omdat het kan." PP&. BARVROUW Anne Raaijmakers (47) „Mijn hart ligt echt bij Almere City. Het is zo'n fijne club! Heel warm en persoonlijk. Het voelt voor mij als familie. Bij Almere komen allerlei types: jong, oud, rijk arm. Maakt mij niet uit, ik kan me makkelijk aanpassen en hou ervan om met allerlei soorten mensen om te gaan. Vroeger wisten mensen amper waar ik het over had als ik zei dat ik bij Almere City werkte, maar nu reageren ze vaak enthousiast en willen ze een keer mee. Bij thuiswedstrijden op vrij dagavond doe ik de kaart verkoop, op andere dagen sta ik achter de bar met mijn vaste maatje Irma. Of we be dienen de leden van de busi ness-club. Samen proberen we er echt iets van te maken. Een praatje, een grapje. Als iemand een slecht humeur heeft, is het voor ons een uitdaging om toch die lach tevoorschijn te toveren. Ik ben heel graag op de club, het is een deel van mijn leven. Dus je begrijpt: ik vind het verschrikkelijk dat dat nu al een paar maanden niet kan. Ik mis de gezelligheid, de mensen en de saamhorig heid. Ik kan gewoon niet wachten tot alles straks weer normaal is en ik achter de bar kan staan.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 107