Steeds meer Almeerders omarmen Almere City FC. De jongste club in het betaalde voetbal barst van de ambities, op en buiten het veld. Zo brengen de spelers met hun eigen auto medicijnen rond. Wie zijn de mensen die deze club maken tot wat die is? Ally de Aap is me er eentje. Speelt zijn cluppie uit tegen Go Ahead Eagles, dan stapt hij in Lelystad in het vliegtuig om boven het stadion in Deventer uitdagend met het rood-wit-zwarte clubsjaaltje te zwaaien. Moeten de jongens tegen Jong FC Utrecht, dan bindt hij de avond tevoren zo'n zelfde sjaaltje om het standbeeld van Frans van Seumeren, voorzitter van de tegenstander. Zo is Ally. Brutaal, jong, ambitieus. Zijn karakter weerspiegelt dat van zijn geboorte stad Almere. En, als verlengstuk daarvan, de voetbalclub waarvan hij de mascotte is: Almere City FC. De jonge profclub - pardon: Betaald Voet bal Organisatie - geldt in de voetbalwereld als een 'tamelijk anonieme voetbalclub uit de eerste divisie' - pardon: Keukenkampi- oendivisie. Maar in het Yanmar Stadion in Almere gonst de ambitie. Uiterlijk in 2021 moet Almere meedraaien in de eredivisie, staat in het vijfjarenplan van directeur John Bes (50). Twee jaar geleden was de beoogde promotie trouwens al bijna een feit. Bes, oud-amateurspeler en afkomstig uit de evenementenwereld, leidt Almere City FC als een commercieel bedrijf: met targets die gehaald en KPI's (Key Performance Indi cators) die gerealiseerd moeten worden. Als manifestatie van de ambities wordt het stadion momenteel grondig verbouwd. Je zult het de directeur niet horen zeggen, maar de coronacrisis komt hem helemaal niet slecht uit. Nu alles stilligt, heeft de club alle gelegenheid om in sneltreinvaart 'ere divisiewaardige voorzieningen' te realiseren. Zo wordt het stadion uitgebreid tot 4501 plaatsen en voorzien van nieuwe kleed kamers, een krachtsportcentrum met ijsbad voor de spelers en een grote ontvangst ruimte voor leden van de businessclub. Voor de fans komen er 'Febomaten', waar ze in de rust in recordtempo hun patatje of kroketje uit kunnen trekken. ,,De eerste in Nederland", zegt Bes trots. Lang leidde het beroepsvoetbal in Almere een kwijnend bestaan. Voorganger FC Omniworld schopte nog geen deuk in een pakje boter. Publiek en sponsors lieten het afweten, niemand in de stad voelde zich verbonden met 'het lelijke eendje van het betaalde voetbal', zoals de club in de voet balwereld bekendstond. Maar onder Bes' leiding presteert de club niet alleen beter, maar wortelt Almere City ook steviger in de Almeerse samenleving. Het aantal toe schouwers stijgt gestaag en de club heeft behalve eigenaar Kroonenberg Groep, die 26 TEKST JOHAN NEBBELING FOTO'S HARMEN DE JONG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 106