'Na drie dagen woonden we samen in mijn huis' de bote/ /,e{ 15 mosjie" een Gik^ BV DE LIEFDE intfvfck^ ;e 1/öM^ vanJaay') Robert (40) leerde Joao (29) kennen via een datingapp. Hij kon op het nippertje voorkomen dat Joao terug vloog naar Portugal. jy\c\ar \Mt l /Tie J v b/y „Door corona hebben Joao en ik het daten eigenlijk achterstevoren gedaan. In de weken dat we elkaar leerden kennen, was alles dicht: bars, restaurants, biosco pen. Pak je tijdens je eerste afspraakjes nor maal gesproken een filmpje, of ga je uit eten, nu liepen we een blokje om of wan delden we door het park. Dan zaten we op een bankje, met anderhalve meter tussen ons, en praatten over van alles. Ik ben nooit zo open over mijn problemen en gevoe lens, maar Joao deed iets met me. De eerste dag gingen we meteen de diepte in. En pas nu, terwijl we al tweeënhalve maand samenwonen, zijn we aan het daten zoals je dat in het begin van een relatie doet. Voor het eerst doen we een drankje en een dansje in de gaybar, en aan een romantisch dinertje buitenshuis zijn we ook pas on langs toegekomen. ik ontmoette Joao via een datingapp. Om tijdens de lockdown toch een beetje menselijk contact te hebben, was ik online gegaan - niet voor de seks, maar gewoon, om een beetje te praten. En daar was hij, een mooie, lieve man uit Portugal die sinds een halfjaar in Nederland woonde. Hij zat in een benarde situatie: zijn baan was gestopt vanwege corona en de vriendin bij wie hij logeerde, ging samenwonen. Hij was zijn werk en zijn huis kwijt, miste zijn honden in Portugal en zag hier geen toe komst voor zichzelf. Hij stond dan ook op het punt om terug te vliegen naar Lissabon. Ik daarentegen stond op het punt om verliefd te worden. Ik vond hem knap en schattig, met zijn glinsterende oogjes, en heel spontaan en sociaal. Op de tweede dag zei ik het al tegen hem, daar op dat bankje in het park: 'Ik zal je steunen in elke beslis sing die je neemt, maar ik wil eigenlijk dat je hier blijft'. Het overviel hem, in zijn hoofd was hij al terug in Portugal, hij had hier geen inkomsten en wilde niet van mijn geld leven. Maar ik heb hem weten te overtuigen. Ik ben niet snel hoteldebotel, maar ik dacht: als dit de ware is, moet ik hem niet laten gaan, want dan heb ik voor altijd spijt. Dus hoewel ik al mijn hele leven alleen woonde en erg op mijn priva cy ben gesteld, bood ik Joao aan bij mij in te trekken. 'We zien wel waar het schip strandt', zei ik. We kenden elkaar net drie dagen. Het 24/7 op elkaars lip zitten leverde, ondanks onze verliefdheid, wel wat irrita ties op. Zo spring ik 's ochtends zingend m'n bed uit om lekker te gaan opruimen, maar heeft Joao altijd even tijd nodig om rustig wakker te worden. Toch had dat snelle samenwonen ook een voordeel: we zagen meteen elkaars ergernissen en konden die overwinnen. Dat heeft een goede basis voor onze relatie gelegd. Onze verliefdheid wordt alleen maar sterker, we hebben het zelfs al over verlo ven gehad. Dat lijkt snel voor mensen die elkaar nog maar zo kortgeleden hebben ontmoet, maar ons plan is om ons leven te delen. Joao wil hier met mij een toekomst op bouwen. Zodra het luchtruim openging, hebben we zijn Franse bulldogs opgehaald, zodat hij ze niet meer hoeft te missen. Ook hebben we een baantje voor hem gevon den, weliswaar voor halve dagen, maar hij verdient nu in elk geval zijn eigen geld. Daar is hij blij mee, want Joao is niet iemand die onderuitgezakt op andermans zak gaat zitten teren. Hij is actief, wil graag werken, leert snel Nederlands en steunt mij bij alles. En hij kan ook nog eens fan tastisch Portugees koken.'' TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De achternamen van Robert en Joao zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101