Zware ontploffing in flat eist leven cfk regionale nieuws Breuk niet te lijmen Burgemeesters bezorgd over besmettingen door feestjes in huis JOL Eerst dakloos, nu topmodel Einde van Veronica Inside is nu heel nabijP25 VLISSINGEN Een enorme knal. Gevolgd door steek vlammen. Bewoners en omwonenden van een flat gebouw aan de Hogeweg in Vlissingen zijn gisteravond opgeschrikt door een grote brand in één van de appar tementen. Daarbij is een dode gevallen. Vier mensen raakten gewond. Bewoners zijn met een hoogwerker uit het complex gehaald. ,,Het leek wel een bom die af ging", zei een omwo- nende. Een buurvrouw in badjas stond buiten te kij ken. Ze was helemaal be duusd. ,,Ik lag al te slapen", zei ze. ,,De brandweer heeft mij uit mijn appartement gehaald. Ik ben even alles kwijt." Een van de omwo nenden rook kort voor de explosie een gaslucht. De brand ontstond rond tien voor negen. Omwo nenden hoorden kort daar voor een harde knal. Ver volgens sloegen de vlam- men uit het appartement. De explosie is vermoedelijk ontstaan in een woning op de eerste etage. Door de ex plosie sneuvelden diverse ruiten van het complex. De Veiligheidsregio liet weten dat in het apparte ment waar de explosie plaatsvond, het lichaam van een man is aangetroffen. Vier mensen raakten licht gewond, waarvan een is af gevoerd naar het zieken huis. De schade aan het ap- partement was goed zicht baar. De voor- en achterge vel zijn er door de explosie uitgeblazen. Het raamko zijn lag 20 meter verderop in een grasveld. De brand was gisteravond geblust. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. De brand trok veel pu bliek, dat werd op afstand gehouden. De Koudekerk- seweg was afgesloten zodat de hulpdiensten de ruimte hadden. Hubert Bruls, voorzitter van het veiligheidsberaad van de 25 regio's, noemt de besmettingen bij mensen thuis 'zijn grootste zorg', maar hij stelt tegelijk daar niet te kunnen in- grijpen. In de Grondwet is immers bepaald dat handhavers alleen in uitzonderlijke gevallen een woning mogen betreden. De Nijmeegse burgemeester stelde woensdag dat uitgezocht moet worden hoe dat anders kan. Lockdown Hij krijgt daarin steun van Marc Boumans, burgemeester van Doe- tinchem. Die zou graag meer moge lijkheden krijgen. ,,Bijvoorbeeld het recht om bij mensen binnen te kijken, of om een feestje te beëindi gen. Normaal ben ik terughoudend met dat soort dingen, maar nu zie je het gewoon misgaan. Het alterna tief is dat we met zijn allen weer een intelligente lockdown in moe ten. Dat wil niemand. Dan maar ge richt ingrijpen." Liesbeth Spies (Alphen aan de Rijn) pleit voor 'regionale experi menten'. ,,We zien thuis de groot ste brandhaarden, maar hebben daar geen enkele doorzettings- Niemand wil weer een intelligente lockdown, dan maar gericht ingrijpen macht'', aldus de voormalige minis ter van Binnenlandse Zaken. ,,Dan is het niet zo raar dat je nadenkt of je meer achter die voordeur kunt bereiken, zonder meteen in de grondwettelijk geborgde autono mie van de persoonlijke levenssfeer te komen." Uit gegevens van het RIVM blijkt dat vooral jongeren besmet raken, vaak in de privésfeer. In een inter view met deze krant stelt ic-voor- man Diederik Gommers dat we daarover niet in paniek moeten ra ken. ,,Als jongeren goed de afstand houden tot hun ouders en grootou ders kan de schade beperkt blij ven." Volgens hem is er een constant basisniveau van besmettingen per dag (vijftig tot honderd) en komen daar nu clusters bij door feestjes, barbecues, studentenpartijtjes en samenkomsten van religieuze groe pen. ,,Al die haardjes moeten goed worden onderzocht en in de gaten worden gehouden door de GGD's. Daar is Nederland vanouds goed in hè, vergeet dat niet." Gommers stelt dat de ziekenhui zen goede vorderingen maken met opschaling van het aantal ic-bed- den. Ook denkt hij dat de artsen in middels beter in staat zijn om coro napatiënten te behandelen. ,,Met alles wat we nu weten, gaan we mensen minder snel op de inten sive care zien." P7 Nieuwsmedia Marie-Pierra Kakoma sliep 5 jaar geleden nog op straat in BrusselP17 De brandweer haalt bewoners van het complex met een hoog werker naar be neden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 'Controle achter de voordeur' Burgemeesters denken aan con troles achter de voordeur om besmettingen bij mensen thuis te voorkomen. Het RIVM meldde gisteren 342 nieuwe besmettin gen, het hoogste aantal sinds begin mei. Dat leidt tot de wens om ook bij thuisfeestjes in te kunnen grijpen. Niels Klaassen Sander van Mersbergen Nijmegen Marc Boumans, burgemeester Doetinchem Tropisch pzc.nl warm Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1