Na de pizza gaan de marsmallows op de barbecue BUITEN KOKEN Kubb die blukjes up hut strund um 15 O cc LU O z z LU LU LL O LU N LU —3 CC O O Voor minder dan €30 rondliepen? Ik vind het mooi dat De venter één van de oudste steden van Nederland is. Toen Amsterdam werd gesticht in 1275, draaide het hier alle maal allang.'' ,,Dit is zo'n vrolijk winkeltje. Minstens één keer per week loop ik langs mijn goede vriend Martijn en haal ik wat 'Toen Amsterdam werd gesticht in 1275, draaide het hier allemaal allang' snoep. Hij zit hier nog maar negen maanden, maar het voelt als een tijdreis als ik hier naar binnen stap. Ik vind het geweldig om al dat oude snoepgoed uit- Wie? gestald te zien. Overigens is een bezoek aan dit straatje sowieso aan te raden. Er zijn verschillende antiekzaakjes en hier verzamelt iedereen zich voor het jaar lijkse Dickens Festijn. Ik heb nog nooit meegedaan, maar het lijkt me leuk om met wat vrienden een keer als een stel bedelaars te gaan. En dan lekker zak kenrollen, haha.'' ,,Niels, alias Meneer Pannenkoek, kom ik weleens tegen in het uitgaansleven. Hij droomde van een eigen pannenkoe kenrestaurant 2.0 en dat is hem gelukt. Je kunt hier allerlei soorten en toppings kiezen. De pannenkoeken zijn super- lekker en hij snijdt ze voor je. Je krijgt ze mee in een handig bakje, zodat je ze zelfs lopend kunt opeten.'' ,,Ik verzamel twee dingen: lokale mas kers uit de landen waar ik kom en tatoe ages. Die laat ik vooral in Deventer zet ten. Bryan en Xander zijn allebei heel goed. Mijn laatste tatoeage is een slang op mijn onderbeen. Een mooi ontwerp van Bryan.'' ,,Ik ben niet religieus opgevoed, maar hier kom ik zeker eens per week. Ik vind het er fijn. Ik kom altijd alleen. Soms een paar minuten, maar ook weleens een uur. Dat is een rustmomentje. Het geluid is hier waanzinnig mooi. Als ik zeker weet dat er niemand is, begin ik zachtjes te zingen.'' CARAVANITY Laat de luxe keuken even links liggen. Deze zomer ontdekken we de charme van buiten koken. Van primitief op vuur tot chic met een moderne barbecue. Zon op de huid, tenen in het gras en zittend je maaltje koken op een een- pitsgasstelletje. Vogeltjes fluitend op de achtergrond en een drankje erbij. Dat is het ultieme buiten koken voor Judith Miedema van Caravanity, een platform voor de restyling van caravans dat ook een kook boek heeft uitgebracht. ,,Koken op de camping is echt onthaasten. Neem de tijd en geniet.'' Dat genieten gaat Miedema deze zomer zeker doen. Ze legt momenteel de laatste hand aan de restyling van haar oude caravan. ,,Alles moet daarbij kloppen. Ook het campingservies. Je kunt natuurlijk een allegaartje van de zolder trekken, maar ik kan echt gelukkig worden van een mooi servies. Ik word happy van de slakom, de bordjes die helemaal bij de sfeer van de cara van passen. Daar geniet ik van. Mijn kampeer- plekje fleur ik ook altijd op met gezellige vlagge tjes en leuke lampjes.'' Wat absoluut niet mag ontbreken bij de cam pingspullen, is een compact gaspitje van Cadac. ,,Ik kook nooit in de caravan. Ik hou er niet van om daarna in de lucht van de pannenkoeken te moeten slapen. Daarom gaat de Cadac altijd mee. Die is perfect. Persoonlijk is de Citi Chef 40 mijn favoriet. Die is hip en in drie kleuren te krijgen. Je kunt er op ko ken, maar ook op barbe- cueën en pizza's bak ken.'' Pizza is het perfecte eten voor op de cam ping, vindt Miedema. ,,Je kunt er zo ontzettend mee variëren. Pizza met courgette en brie is bij voorbeeld heerlijk. Het is een combinatie die je niet zou verwachten, maar die wel lekker is. En juist het variëren en uitproberen, maakt het verrassend. Soms pak ik op de camping een kant en-klare bodem, maar vaak maak ik het ook zelf. Dat gaat prima, ook tijdens het kamperen.'' De restyler van caravans heeft een duidelijke boodschap voor de kampeerkok. ,,Durf jezelf te verrassen. De pannenkoeken en de pasta kennen we wel. Ontdek lokale winkeltjes en experimen teer met ingrediënten, maar hou het wel sim pel.'' Een campingmaaltijd is niet compleet zonder deze af te sluiten met geroosterde marshmal lows. ,,Dat is wat mij betreft toch wel het groot ste feest van een campingmaaltijd. Het geeft mij altijd het ultieme vakantiegevoel en dit gaat heel makkelijk boven het vuur van de Cadac. Wel een tip: leg er een stukje zilverfolie op, want dat plakkerige spul wil je echt niet op je rooster heb ben. En wil je het nog specialer maken omdat het nu eenmaal vakantie is, dan smelt je tijdens het roosteren in een gevouwen foliebakje een klein beetje chocolade waar je de marshmallow in kunt dopen. Als dat geen feestje is. Heerlijk met een kopje koffie.'' 'Vergeet niet het rooster van de barbecue met folie te bekleden' GO WOENSDAG 29 JULI 2020 111 s Hét spel voor op het strand of de camping: Kubb. Met de stokjes pro beer je de blokken van de tegenpartij om te gooien. Het komt oorspronkelijk uit Zweden en volgens overleveringen speelden zelfs de Vikingen het al. Leuk, eenvoudig en plezier gegarandeerd. Gezien voor €29,95. FOTO'S JOOST HOVING Zoete Geit, Walstraat 32 Singer-songwriter Rob Ha- meka (33) is bekend onder zijn artiestennaam Rob Dekay. In 2016 verscheen zijn debuut album Alles gaat voorbij. Daarna maakte hij veel muziek, onder meer voor films. In maart 2020 werd hij ontmaskerd als de Mol in Wie is de Mol? van dat sei zoen. Op 25 september komt zijn nieuwe album Durf te Doen uit en vanaf 9 augustus geeft hij zomeravondconcerten in Neder landse theaters. O Meneer Pannenkoek, Walstraat 37 ©Mana Ink, Duivengang 6 @1Broederenkerk Broederenstraat 18 -MAARTJE HUIJBEN ®Ook proberen? Ga naar de site van deze krant /kokeneneten voor het recept Gamba pil pil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43