Duizenden boeken lezen of luisteren via je scherm gratis Buitenkansje van de PZC! GOEIE KOOP 13 E-READERS Tolino Page 2 €99 €180 €229 ten, is helaas een ander verhaal. Wie een Kobo-boek op een Kindle wil lezen, kan op behoorlijk wat gedoe rekenen. En omgekeerd precies zo. Beide apparaten communiceren niet lekker en in veel gevallen is er een kopieerbeveiliging ingebakken. Het is met het gratis te downloaden computerprogramma Cali bre allemaal wel te omzeilen, maar kin derspel is het beslist niet. In de ingebak ken shop kun je per titel afrekenen, maar echte boekenwurmen kiezen voor de Netflixachtige-abonnementoptie. Dan kun je onbeperkt lezen uit een selectie van het totale aanbod (dus niet alles). Zowel voor Kobo Plus als Kindle Unlimited van Amazon betaal je een tientje. Online bibliotheek Met flink wat doorzettingsvermogen kun je ook bibliotheekboeken op jouw e-reader krijgen. Als dat geen Kindle is tenminste, want dat heeft een be- standsformaat dat de bieb niet slikt. Bij apparaten van andere fabrikanten kan het wel, maar kost het beduidend meer dan één druk op de knop. Eric Daamen, teamleider Lezen bij de Koninklijke Bibliotheek, weet dat als geen ander. Al was het maar omdat hij tijdens de coronacrisis als helpdesk func tioneerde voor zijn 78-jarige vader, die wegens sluiting van de filialen aan de e-reader ging. ,,De eerste stap, daar moet je even doorheen'', stelt hij. Om een e-biebboek te lenen moet je een (gratis) programma op je pc of Mac installeren: Adobe Digital Editions. Vervolgens leer je dat programma dan dat jouw e-reader echt van jou is, en te vertrouwen. Tot slot moet je via online- bibliotheek.nl het gewenste e-boek zoeken, lenen en downloaden, en dan via een kabel van de computer naar de e-reader verplaatsen. ,,Een lastig proces, maar helaas de enige manier om boeken veilig uit te kunnen lenen en piraterij te voorko- men'', verklaart Daamen. ,,Inmiddels hebben we al 26.000 boeken die ge schikt zijn voor e-readers. Uniek is onze brede Nederlandse collectie. Daar zit ten ook bestsellers als De meeste mensen deugen van Rutger Bregman en Judas van Astrid Holleeder tussen. Maar he laas niet de thrillers van Esther Verhoef of de zussen-serie van Lucinda Riley - met afstand de meest gezochte zoek term op onze site. Sommige auteurs durven het niet aan, dat elektronisch uitlenen.'' Het lidmaatschap zit in het gewone biebabonnement, maar 'online only' kan ook. Dat kost je dan maar 3,5 euro per maand. Nog een voordeel? ,,Te laat inleveren kan niet, dus je bent nooit een boete verschuldigd.'' Onderweg naar je vakantieadres, op de camping, in je hotel of thuis in je tuin: je bent altijd gebaat bij goede aankopen. We helpen daar graag een handje bij. Voor minder dan 100 euro scoor je een e-reader, oplopend tot 250 euro of meer voor een topmodel. De prijs wordt vooral bepaald door de resolu tie (hoe scherp het beeld is) en de schermgrootte. Qua resolutie is de ondergrens momenteel 167 ppi (pixels per inch), het liefst ga je voor 300 ppi. Het formaat scherm ligt tussen de 6 en 8 inch. Het verschil? Bij 8 inch kan de leesbril in de koker blijven. O Sloom qua opstart- en reactietijd. O Matige schermresolutie (212 ppi). Kobo Libra H20 O 7 inch-scherm. O Scherm is kantelbaar: je kunt 'm dus ook als dwarslezer gebruiken. O Waterdicht. O Schermverlichting past zich automatisch aan de omgeving aan en filtert blauw licht. O Fysieke bladerknoppen. O Aan-uitknop is onhandig geplaatst op onderzijde apparaat. Amazon Kindle Oasis 3 Lang leve de zomer! Wij verrassen je dagelijks met kado's en zomerse artikelen! Zoals gratis e-books, korting op tijdschriften, gratis wandeltochten, noem maar op JE KADO STAAT NU KLAAR OP PZC.NL/BUITENKANSJES O Je zit vast aan (aanbod) van Amazon.com. PC WOENSDAG 29 JULI 2020 Morgen is via de site van deze krant onder buitenkansjes het e-book Cody van Bernice Berkleef gratis te verkrijgen. O Aardig geprijsd. O Sympathiek: geld van aankopen komt ten goede aan boekhandel naar keuze. O Ruimte voor 6000 boeken. O Ingebouwde verlichting. «iiin bowen O Reageert razendsnel. O Fysieke knoppen. O Goed scherm met ingebouwde verlichting. O Ingebouwde woorden boeken en link naar Wikipedia. O Bluetooth om audioboeken te streamen. O Niet geschikt voor bibliotheekboeken. Op hardware.info vind je een recente test van zes e-readers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41