Toch nog een alternatief voor Hardloop3Daagse Pattinama-Kerkhove mist NK door schouderblessure O O) CD O Terneuzense avonturier beproeft geluk in Zuid-Duitse voetbalstad ZEELAND 11 Aanvaller kiest voor avontuur bij ambitieus Türkgücü. Een club die al twee jaar op rij promoveerde en nog wel hogerop wil. ,,Ik kreeg energie van die gesprekken.'' woensdag 29 juli 2020 Van Hecke Bakx München Voor zijn vader zal het als grootste supporter misschien nog wel het meest wennen zijn, net als voor zijn Zeeuwse vrienden. Niet meer even een kleine drie uur doorkarren naar Noordrijn-Westfalen, om Tom Boere bij KFC Uerdingen aan het werk te zien. Boere (27) laat komend seizoen zijn kunsten zien in voetbalstad Mün chen, bij het naar de Derde Liga ge promoveerde Türkgücü München om precies te zijn. ,,Een klein avontuur.'' Het waren hectische dagen voor de Zeeuws-Vlaamse aanvaller. Op zater dag al vloog hij naar de Zuid-Duitse stad, om een dag later kennis te ma ken met clubpresident en eigenaar Hasan Kivran. Ook sprak hij met Alexander Schmidt, de trainer van de tweemaal op rij gepromoveerde club. Boere voelde dat het klikte, over en weer. ,,Ik kreeg energie van die ge sprekken.'' Op maandag al volgde de medische keuring en werden door Je weet dat Turkse supporters het voetbal emotioneel beleven. Ik kijk er naar uit om ze ontmoeten en voor ze te scoren - Tom Boere hem en zijn partner Kübra een aantal huizen in de omgeving bezichtigd. Het leven van Boere stond een paar dagen op zijn kop, met ook nog een lange autorit naar Nederland om wat noodzakelijke dingen op te halen. De spits tekende voor één jaar bij het in de Turkse gemeenschap van München gewortelde Türkgücü. ,,Bij al mijn af wegingen is het gevoel altijd het be langrijkste. Ik wil altijd spelen en ple zier hebben, dat is wat voor mij het meest telt.'' Bij Uerdingen had hij kunnen bijte kenen. De club wilde zelfs al in een vroeg stadium met hem om de tafel. Boere, afgelopen seizoen goed voor 9 goals in 21 duels, hield de boot af. De redenen daarvoor laat hij in het mid den. ,,Er zijn teveel dingen gebeurd.'' Omkijken heeft ook geen zin meer, zegt hij. Boere voelde dat hij toe was aan de volgende stap in zijn loopbaan die hem eerder langs AA Gent, Ajax Amsterdam, FC Eindhoven, FC Oss en FC Twente voerde. ,,Ik wilde in Duits land blijven, dat stond voor mij voorop. Ik voel me hier thuis. De ma nier van leven spreekt me aan en het is een mooi voetballand.'' Natuurlijk waren er andere opties, in Nederland en elders. Maar Boere voelde zich aan gesproken door het verhaal in Mün- chen. ,,Ze weten dat ze met mij een teamspeler binnen halen. Iemand die hard wil werken voor de ploeg en niet teveel piept, als het even tegenzit.'' Türkgücü is ambitieus en wil op termijn nog wel een keer hogerop. ,,Maar voor dit seizoen is dat niet per se het doel. Ze zijn realistisch en we ten ook wel dat er op dit niveau weer een heel stuk meer gevraagd wordt. Daar is het aankoopbeleid ook op af gestemd.'' De club is nog altijd stevig geworteld in de Turkse cultuur. Boere is vooral nieuwsgierig. ,,Je weet dat Turkse supporters het voetbal emotio neel beleven. Ik kijk er naar uit om ze ontmoeten en voor ze te scoren.'' Hobbeltje Eén hobbeltje moet er nog genomen worden: een nieuwe baan voor de in het ziekenhuis in Amersfoort werk zame Kübra. ,,Ze heeft een leuke baan die je niet zo maar opgeeft. Maar de club helpt bij het zoeken naar een job die bij haar past.'' Boere kijkt uit naar het nieuwe seizoen, met de derby te gen München 1860 als een van de hoogtepunten van het seizoen. Hij was er met Uerdingen al eerder op be zoek, met 16.000 luidruchtige suppor ters op de tribune. ,,Voetbal leeft in die stad.'' Ook het tweede team van Bayern München behoort tot de te genstanders. Net als ietwat wegge zakte clubs met een illuster verleden in de Bundesliga, van MSV Duisburg en Hansa Rostock tot Dynamo Dres den. Boere gaat er vanuit dat hij snel zijn draai vindt in de voetbalmetro pool. ,,Natuurlijk heb ik even tijd no dig om te wennen aan een nieuw team, met nieuwe spelers. Maar op het veld spreken we allemaal dezelfde taal.'' Vanwege de versoepelde regels komt de organisa- tie toch nog met een eve- - nement op de proppen, na dat eerder de reguliere drie daagse al werd doorgeschoven naar 2021. De eerste twee etappes, op 7 en 14 augustus, starten beiden vanaf Neeltje Jans. De slotetappe op 21 au- gustus zal van een nog nader bekend te bepalen locatie op Walcheren van start gaan. De etappes starten op vrij dagavond om 19.30 uur Inschrijvingen voor de reguliere driedaagse gelden niet voor deze alternatieve drie daagse. Hardlopers zullen dus opnieuw in moeten schrijven en hebben daarbij de keuze tussen korte (etappes van 526 kilometer) en lange af standen (10 tot 13 kilome ter). In totaal heeft de organisa tie ruimte voor 150 deelnemers. Zij zullen vanaf een ruime en corona- proof startopstelling worden wegge schoten. VLISSINGEN Lesley Pattinama- Kerkhove zou deze week als lijstaan- voerster van start gaan op het NK tennis in Amstelveen. De nationaal kampioene van 2011 en 2018 zag zich door een schouderblessure echter ge dwongen om zich terug te trekken. Voor Pattinama-Kerkhove had het NK de hervatting van haar tennissei- zoen moeten zijn, dat sinds maart stil ligt. Wanneer ze nu haar rentree gaat maken durft de tennisster uit Zierik- zee nog niet zeggen. ,,Maar hopelijk wel snel.'' Ondanks die tegenvaller viel er de zer dagen toch nog iets te juichen op de baan voor de familie Kerkhove. Het was Lesley's jongere zus Romy die samen met Jan-Kees van de Stig- chel de eindzege op het Gruttenpik- kers II toernooi in Nieuwerkerk greep. Het duo was in de finale van het gemengd dubbel A na een span nende strijd met 6-4 6-7 7-6 te sterk voor Ronald van Slooten en Ciska Kramer. De beslissende tiebreak werd met 10-8 over de streep getrok ken. Vliegende Hollander Ook in Terneuzen is het tennissei- zoen hervat, met een light-versie van het Vliegende Hollander toernooi. Voor Dylan Blackman was de eerste ronde in het mannenenkel 3 meteen het eindstation. De Zeeuws-Vlaming verloor met 6-4 6-7 4-6 van Daan Heijmans. GO NAC Breda heeft gister avond een oe fenduel tegen derdedivisionist Sparta Nijkerk met 1-0 gewon nen. Jan Paul van Hecke (foto) schoot vlak voor rust de bevrijdende 1-0 binnen vanaf elf meter. Naast de 20-ja- rige verdediger uit Arnemuiden begon er met Yassine Azza- gari (19) nog een tweede Zeeuw in de basis bij de geel-zwarte equipe uit Breda. Istvan Bakx mag met zijn club Ajax Cape Town waar schijnlijk toch het seizoen af maken. De Zuid-Afri kaanse compe titie wordt als het goed is rond 10 augus tus weer her vat. Gevoel leidt Tom Boere naar München Ben van den Aarssen De Hardloop3Daagse lanceert in augustus een alternatief drie daags hardloopevenement in Zee land. Het wordt verspreid over drie vrijdagen op 7, 14 en 21 au gustus. Menno Kole Vlissingen Tom Boere (midden) toont het shirt van zijn nieuwe club. eigen foto a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39