Geef zelf eens het goede voorbeeld Drone repareert straks windturbines op zee Kritische kippen Oude vliegtuigen geveild Fijn dat hier weinig regels zijn Niet iedereen heeft begrip voor regels 2 DOMBURG TOERISTEN woensdag 29 juli 2020 Commentaar is het nog leuk in Zeeland? Het is hoogseizoen. Hoe gaat dat in tijden van corona? Vooralsnog zonder al te grote proble men. Natuurlijk, iedereen verbaast zich over mensen die het niet zo nauw nemen met de regels. Als het toeristen zijn, valt dat extra op. Zelf flaneer je hier niet met een heel gezin breed uit door een volle straat. En ja, zo af en toe moet de rem erop als het te druk wordt. Dan is het code oranje. Maar verder gaat het wel. Blijft het leuk in Zeeland? De zorgen over nieuwe besmettin gen groeien. Corona ligt nog op de loer. Niet alleen aan de drukke kust. In de provincie Antwerpen is een avondklok en het reisadvies voor het gebied is negatief. Het lijkt een kwestie van tijd voor de aanpak ook in Nederland strenger wordt. Dan krijgt Zeeland wellicht met nieuwe beperkingen te maken. Wat kunnen we zelf doen? We kunnen eens wat vaker het goede voorbeeld geven door de regels strikt na te leven. Liever een beetje overdreven dan aarzelend. Dit geldt zeker voor win keliers, cafébazen, restauranthouders en recreatieonderne mers. We willen geen beangstigende zomer omdat te veel mensen de remmen losgooien. We willen een betrekkelijk on bezorgde zomer omdat we hier samen duidelijk alles doen om het zo veilig mogelijk te houden. Sommige toeristen zullen wel even schelden als ze tegen een beperking aanlopen. Maar uit eindelijk zullen ze begrijpen dat Zeeland het beste met hen voorheeft. Dat onthouden ze. Liever een veilige, betrekkelijk onbezorgde Zeeuwse zomer dan een beangstigende Een speciale drone zal in de zomer van 2022 in windpark Borssele op zee een eerste in spectie- en reparatietest uitvoe ren. Het project AirTub waar een consortium van vijftien partijen achter zit, moet de controle en onderhoud van rotorbladen van windturbines sneller, veiliger en goedkoper maken. Frank Balkenende Vlissingen Het Fieldlab Zephyros, een breed samenwerkingsverband waarin de HZ in Vlissingen een belangrijke rol speelt, ontwikkelt de vernuftige onderhoudsdrone. Het Rijk kende het project eerder 3 miljoen euro subsidie toe. Borssele 1 tot en met 4 zijn eind dit jaar gereed. Daarna volgen nieuwe windparken voor de kust. In het project AirTub wordt gezocht ALMANAK naar slimme oplossingen voor het onderhoud, want het demonteren van beschadigde rotorbladen kost een vermogen. 3D printen Vooralsnog wordt ingezet op een een onderhoudsdrone die met ver schillende units kan worden uitge rust, zodat hij allerlei klussen kan Het demonteren van beschadigde rotorbladen kost een vermogen doen. De drone bevat camera's en sensoren om data over te dragen, als ook een spuitkop waarmee hij 3D kan printen en slijtageplekken op rotorbladen kan herstellen. Tip? redactie@pzc.nl Het Hulster stel heeft sinds kort drie kippen: Dolly, Donna en Debbie. Die zijn het al over één ding eens: eten dat ze niet ken nen, is per definitie eng of ver keerd. Het koppel had zich laten vertellen dat kippen smullen van zowat alle etensrestjes, en had gekookte pasta bewaard. Het kippentrio bleek bang voor de slierten. Van een paar blaad jes uit een slaschotel pikten ze minzaam één keer. Ze bliefden het niet. De Hulsterse gaf niet op en trok ten einde raad een nieuwe zak open voor de diva's, want: „Misschien lusten ze de dressing niet?" VLISSINGEN Man aangehouden voor autodiefstal Een 39-jarige man uit Vlissingen is maandag rond 23.30 uur op de President Rooseveltlaan in Vlissingen aangehou den omdat hij, vermoede lijk onder invloed, in een gestolen auto reed. De Vlissinger was in de President Rooseveltlaan op een andere auto ge botst. Volgens getuigen sprong hij meteen uit de auto en rende hij een tuin in. De politie werd ge waarschuwd en vond de man tussen de struiken. Ondertussen had de poli tie een melding ontvan gen over de zojuist ge stolen auto in de Kenau Hasselaarstraat. KAMPERLAND Restaurant is nu hippe beachclub Roompot heeft zijn res taurant Bestevaer op Roompot Marina Beach in Kamperland tot een 'hippe' beachclub omge bouwd. De vakantiereus installeerde er ook een ultramoderne beeld- en muziekinstallatie om live optredens te streamen. Volgens Roompot is zo'n installatie nog nooit op een vakantiepark ge plaatst. Ook sportwed strijden zijn in de club te volgen. Naast maaltijden zijn het de cocktails, poké bowls en fingerfood die jonger publiek zullen aanspreken. Voor de beachbar staat in de zomer een foodtruck. RETRANCHEMENT Kinderen gooien de hengels uit Veel evenementen gaan niet door, maar in Re- tranchement gooien kin deren volgende week de hengels uit. De Lustige Kantvissers houdt een avondviswedstrijd voor kinderen tot twaalf jaar. Kinderen moeten een grootouder of ouder meenemen als begelei der. Op vrijdag 7 augus tus kan er vanaf 18.00 uur ingeschreven wor den en aanvang is 18.30 uur. De locatie is het grindpad langs de Ka- naalweg, tegenover res taurant Zilt&Zout. De wedstrijd duurt tot 21.30 uur en meedoen kost 5 euro. Het is druk in Zeeland. In de winkelstraten en op de terrassen wemelt het van de toeristen. Anderhalve meter afstand houden is niet altijd mogelijk. Hoe veilig voelen de vakantievierders zich in Zeeland? Cornelleke Blok Carola en Jenny Weichaus Het dragen van een mondkapje is gewoonte voor Carola en Jenny Weichaus uit Dortmund. ,,In Duitsland moeten we overal een mondkapje op. Daarom doen we het hier ook. Ik voel me daardoor beter beschermd", zegt Jenny. Moeder en dochter vinden het heerlijk rustig en ontspannend om in Zeeland te zijn. ,,We komen hier elk jaar. Het is zoals altijd. Het is fijn dat in Nederland weinig re gels zijn. In Duitsland moet je overal wachten: voor de bank, voor de winkel, voor het restaurant. Hier hoefje alleen afstand te hou den." Joost Bakx Joost Bakx uit Breda zou deze zo mer een rondreis maken door Midden-Amerika. In plaats daar van eet hij met zijn vrouw een ha rinkje in Domburg. ,,Zeeland is ook niet verkeerd hoor. We vinden het hier hartstikke leuk." Bakx boekte de vakantie al een paar maanden geleden en koos bewust voor een appartement. ,,Als er een lockdown zou zijn, dan wilden we ons eigen huis hebben en zelf eten kunnen maken. We wilden geen accommodatie met gemeenschap pelijke ruimtes." De Brabanders vinden het niet te druk in Domburg. ,,Het is fijn dat er coronacoaches zijn: zo word je eraan herinnerd dat het virus er nog steeds is." Bakx merkt dat niet alle toeristen begrip hebben voor de regels. „Gisteren zaten we op een terras, waar zes Duitsers bij el kaar wilden zitten. De restaurant houder vertelde ze dat dat niet mocht, maar er werd niet naar hem geluisterd. Ik vond het jam mer om te zien dat die mensen boos werden. Ze begrijpen niet dat die ondernemer een boete ris keert." ARNEMUIDEN Eind augustus worden allerlei klassieke vliegma chines geveild in Arnemuiden. Het gaat onder meer om gyrocopters, een helikopter, diverse vliegtuigen en onderdelen. De eigenaar van het Gyrocopter Aviation Museum in Arnemuiden is overleden en de nabestaanden heb ben besloten de volledige verzame ling te verkopen. De veiling bestaat uit 350 kavels en bevat onder meer ultralights, een Tiger Moth, een Fair- child, Cessna's, een Super Pipercub, Boeing vliegtuigmotoren en nog au to's en motoren. Ook worden onder delen en gereedschappen geveild. De eigenaar van de privécollectie heeft met vrienden en vrijwilligers jarenlang de toestellen gerestau reerd, zodat er ook echt weer mee kon worden gevlogen, meldt Troost wijk Auctions, die de online veiling organiseert. Vrijdag 21 augustus kunnen alle kavels bezichtigd wor den (op afspraak) tijdens een kijkdag in Arnemuiden. Meebieden kan tot dinsdag 25 augustus, de veiling sluit om 19.00 uur. Meer informatie op troostwijkveilingen.nl. II W inkelen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30