*\V5VJ, 23 Britse ploeg begint Tour over maand met drie kopmannen, hoe moeilijk is dat? 1.4 E Gehavende vinger voor Leemreize Na de coronastop schiet het peloton weer in gang met de Tour over een maand als hoogtepunt. Voor het eerst start Team Ineos met drie kopmannen die de Ronde al wonnen. Een valkuil? Als één ploeg het spel voor het podium beheerst, is het de ploeg van Chris Froome, Geraint Thomas en Egan Bernal. Allereerst maar even het geheugen opfrissen. Vorig jaar stonden er twee renners van Ineos (voorheen Team Sky) op het Tourpodium. Egan Bernal in het geel, Geraint Thomas er vlak naast op plek 2. 2018? Thomas in het geel en Chris Froome derde achter nummer 2 Tom Dumoulin. Froome won zelf in 2013, 2015, 2016 en 2017. Het jaar daarvoor won Bradley Wiggins, met Froome als tweede óók op het podium. Conclusie van deze opsomming? Als Team Ineos (straks in de Tour onder de naam Ineos Grenadier rij dend) op het podium staat, is dat op plek 1. Soms dus met een mannetje extra. Maar dus nooit 2 en 3. Nooit lieten ze het lig gen, of er nu één, twee of drie kopmannen waren aangewezen. Over precies een maand vangt de verhitte strijd aan tussen Ineos en de Nederlandse ploeg Jumbo- Visma. Hét duel van de Tour, zo is de verwachting. Allebei alles afge stemd op die gele trui. Allebei met hetzelfde doel: één van de drie kop mannen moet de Tour winnen. Jumbo vaardigt met Dumoulin, Primoz Roglic en Steven Kruijswijk (vorig jaar derde) de sterkste ploeg af die het team ooit heeft gehad. Met als doel de frontale aanval op heerser Ineos. De Britse ploeg, waarin onte genzeggelijk de verhoudingen anders zijn dan de afgelo pen jaren. Ten eerste rijdt Ik word betaald om voor Ineos te rijden, niet voor Egan Bernal. Wat van belang is, is dat het team wint dig winnaar Froome zijn laatste Tour in dienst van de ploeg. Hij ver trekt voor een lucratief contract en het alleenrecht op het kopman schap naar het team Israel Cycling Academy. De ploegleiding weet: met Froome is er nd de Tour so wieso geen toekomst. Daarnaast heeft Bernal als titelverdediger van zelfsprekend een andere status bin nen de ploeg. Niet meer de joker, maar een uitgesproken favoriet voor de eindzege. Al is de 23-jarige Colombiaan be scheiden en politiek correct. ,,Ik word betaald om voor Ineos te rij den, niet voor Egan Bernal. Wat van belang is, is dat het team wint en dat is een grote verantwoordelijk heid'', liet hij weten. ,,We gaan geen gekke dingen doen die het team de eindzege in de Tour kunnen kosten. We zijn alle drie professionals en we weten wat winnen is. We zijn vrienden en zijn eerlijk naar elkaar toe: we begrijpen elkaar goed.'' In deze tijden van corona is voor uitblikken en speculeren sowieso het grootste tijdverdrijf bij de wielervolgers. Elke quote over de rol verdeling in de ploeg wordt in zes talen ver taald en vrolijk uitgeserveerd. Recent vou- weer een interview met technisch directeur Carsten Jeppesen van Ineos die voor de Deense tv zijn licht liet schijnen op de Tour. Na Froome te hebben geprezen voor zijn ongekende toewijding vraagt de Deen zich af of deze na zijn zware blessure van vorig jaar fysiek écht klaar is voor een vijfde Tour zege. Publiek Een logische vraag wel, maar een beetje ophef was snel ontstaan. En ja, zo werkt dat in de sport bij veel- winnaars. Een deel van het publiek hoopt tóch dat het een keer minder zal worden. Op hommeles binnen de ploeg misschien wel. Het is ra zend interessant om straks de échte verhoudingen binnen de ploeg te zien. Maar juist bij Ineos is er geen aanleiding om te denken dat de boel klapt. Het tegendeel: als er één ploeg is waar men weet hoe het is om de Tour te winnen met meer kopmannen is het Ineos wel. Het bewijs staat in de geschiedenisboe ken. Dat moet Jumbo-Visma eerst nog maar laten zien. Garanties heeft Ineos uiteraard niet. Uiteindelijk volgt het ant woord op de vraag wie uiteindelijk de échte kopman is altijd m de koers. Misschien al na etappe 4, als in het skioord Orcières-Merlette de eerste aankomst bergop is. RONDEVANBURGOS woensdag 29 juli 2020 GO De nieuwe legpuzzel voor wielerteam Ineos Daniël Dwarswaard Rotterdam - Egan Bernal (23) T V.l.n.r. Egan Bernal, Chris Froome en Geraint Thomas: de drie Tourwinnaars in dienst van team y Ineos Grenadier, voorheen Team BURGOS Jumbo-Visma-ta- lent Gijs Leemreize verblijft na de eerste etappe van de Ronde van Burgos in een zie kenhuis met letsel aan een vinger. De 20-jarige coureur was betrokken bij een zware valpartij in het peloton. Hij moest daardoor de strijd sta ken. ,,Gijs is in het ziekenhuis, waar de plastisch chirurg zijn gehavende vingertop zo goed mogelijk zal herstellen. Naar omstandigheden maakt Gijs het goed. We wensen hem sterkte en een spoedig her stel'', liet Jumbo-Visma weten. Leemreize tekende vrijdag een profcontract voor drie jaar. Het talent uit Ruurlo is de eerste renner die de overstap maakt vanuit de opleidings- ploeg naar het profteam. De Oostenrijker Felix Gross- schartner won de eerste etappe. Achter de coureur van Bora-hansgrohe werd Joao Almeida (Por) tweede en Ale jandro Valverde (Spa) derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23