Voor Van der Hoorn gloort de Turnbond staat in kwestie-Vincent Wevers 20 Kort Corona V'-' Knieblessure Teunissen Mike Teunissen (27, foto) doet zaterdag niet mee aan Strade Bianche. Ook Milaan-Turijn en Milaan-San Remo komen te vroeg voor de Nederlandse renner van Jumbo-Visma. Teunissen moet een tijdje rust houden we gens een knieblessure die hij opliep tijdens een trainingsrit. De Belg Wout van Aert is kopman in de eerste wedstrijd uit de UCI WorldTour na een onderbreking van bijna vijf maanden als gevolg van de coronacrisis. Ferrari: geen verwachtingen Ferrari verwacht van het huidige Formule 1- seizoen niet veel meer. Pas in 2022 kan de Italiaanse renstal weer aan winnen denken, zei eigenaar John Elkann gisteren. ,,De reali teit is dat onze auto niet competitief is." El- kann vroeg de fans om geduld. Ferrari is het oudste en meest succesvolle team in de For mule 1. Kimi Raikkönen bezorgde Ferrari in 2007 voor het laatst de wereldtitel. Emmen vist naar Sergio Padt FC Emmen heeft bij FC Groningen geïnfor meerd naar de mogelijkheid om Sergio Padt (foto) over te nemen. De doelman kan tegen een gelimiteerde transfersom van circa 1 miljoen vertrekken. Padt staat al sinds 2014 onder de lat bij FC Groningen, dat hem des tijds overnam van AA Gent. Volgens diverse bronnen heeft Padt wel oren naar een nieuw avontuur bij het Emmen van Dick Lukkien. Bij Groningen werkte Padt met de trainer. Flitsen Voetbal NFL De KNGU moet bepalen of het de van mishandeling beschuldigde trainer Vincent Wevers in dienst houdt. Het is een duivels dilemma. Maar de gymnas- tiekbond heeft het wel zelf zo ver laten komen. 'Wij roepen de KNGU op om de ingeslagen weg niet te blokkeren of af te breken'. Eigenlijk zeggen de turnsters uit het Nederlands team hiermee in hun gezamen lijke statement van maandag avond tegen de bond: zet Vincent Wevers niet uit zijn functie. Ze herkennen zich niet in het ge schetste beeld van de trainer, die de afgelopen dagen werd beschul digd van fysieke en geestelijke mishandeling. 'Vroeger was er ruimte voor fysieke en mentale geselingen, dit behoort wat ons betreft tot het verleden', schrijven de turnsters, van wie regerend olympisch kampioene Sanne We vers, de dochter van, de meest pro minente is. KNGU-directeur Marieke van der Plas zei eerder deze maand in dagblad Trouw juist dat haar sport door een 'pedagogische wasstraat' moet, en zij wilde zelf niet wegkij ken van de verhalen van slachtof fers. Het was tijd voor cultuurver andering. En dat was nog voor de beerput openging, de afgelopen dagen. Nu zou die cultuurveran dering een flink sportief offer kunnen vragen. Turnmisbruik was al een hoofd pijndossier voor de gymnastiek- unie, maar nadat oud-turnster Joy Goedkoop zondag bij Studio Sport haar ervaringen met Wevers (en in mindere mate ook bondscoach Gerben Wiersma) deelde, zijn alle ogen gericht op de bond en haar bekendste trainer, de Coach van het Jaar in 2016. Goedkoop vertelde als jonge turnster in Oldenzaal door Wevers te zijn geschopt en gesla gen en op dagelijkse basis te zijn gekleineerd. Oud-pupillen van Wevers Wyomi Masela en Ayla Wilbrink zeiden zich deels te her kennen in het verhaal van Goed koop, maar niet waar het ging om fysieke mishandeling. De KNGU kondigde aan met beide trainers in gesprek te gaan. De bond staat voor een complexe en gevoelige keuze. Als wordt geconcludeerd dat Wevers grens overschrijdend gedrag heeft ver toond en zijn positie onhoudbaar is, zal minimaal een deel van de nationale selectie zich tegen de bond keren. Minder dan een jaar voor de Olympische Spelen van Tokio wordt dan een belangrijke coach ontslagen en slinken onmis kenbaar de medaillekansen. Olympische titel Wevers loodste zijn dochter vier jaar geleden in Rio de Janeiro naar goud, de eerste individuele olym pische titel voor een turnster. Hij heeft behalve zijn dochters Sanne en Lieke ook toptalent Naomi Vis ser onder zijn hoede. De turnsters die nu pal achter Wevers staan, zouden kunnen concluderen dat de bond zwicht voor de publieke opinie of voor klachten over misstanden uit het verleden. Sanne Wevers sprak in 2013 in de Volkskrant over de 'harde aanpak' van haar vader, met wie ze sinds haar twaalfde werkt. Wevers vertelde het goed te vinden dat er, na diverse meldingen van mis bruik aan het adres van coaches Gerrit Beltman en Frank Louter 'dingen aan de orde waren ge- steld'. ,,Maar we moeten in Neder land niet naar een situatie toe waarin niks meer mogelijk is. Dat bij de eerste boe of bah in een trai ningszaal een klacht wordt inge diend'', zei Sanne Wevers destijds. De turnsters zijn niet de enigen die het voor Wevers opnemen. Marella Lodewegen (41) trainde Vanuit de spelersbus van Wales naar het West-Londense Brentford merkt Mike van der Hoorn op dat Swansea 'eigenlijk wel een tentje op kan zetten' in de Engelse hoofd stad'. De finale van de play-offs is volgende week dinsdag immers op Wembley in het noordwesten van de stad. Het mag duidelijk zijn dat Swansea na de 1-0 winst in de thuiswedstrijd met zelfvertrouwen is afgereisd voor de wedstrijd van vanavond. En dat komt niet alleen door die overwinning. ,,Brentford heeft in principe een veel beter seizoen gehad dan wij. Aan het eind van vorig jaar bevon den we ons nog in de middenmoot. Maar nu het erop aankomt staan we hier toch door een fijne opleving. Komt ook wel door Nottingham Forest, dat ik weet niet wat deed opeens in die laatste speelronde.'' Van der Hoorn doelt op het onver wachte 1-4 verlies van die club te gen Stoke City. Door de 4-1 winst van Swansea op Reading plaatste de ploeg van Van der Hoorn zich op doelsaldo voor de play-offs. ,,Ik had er op gehoopt natuurlijk. Maar eer lijk gezegd helemaal niet op gere kend.'' Helemaal al niet toen de voorma lige verdediger van FC Utrecht en Ajax begin dit jaar aan een tweede herstelperiode van een kniebles sure moest beginnen. Het seizoen Nu kan ik mezelf weer in de kijker spelen. Dat is mooi. Voor mij en voor Swansea Quote van de dag 'Het is mijn thuis, het zou een droom zijn. Bovenal moeten we Setiën respecteren' woensdag 29 juli 2020 GO NWIELRENNEN FORMULE 1 VOETBAL Bij Willem II is een selectiespeler positief getest op corona. De niet nader genoemde speler is direct in thuisquarantaine gegaan. De Australian Open Golf gaat voor het eerst sinds 1948 niet door vanwege corona. Marathonlopers kunnen vanaf 1 septem ber weer gaan proberen zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Tokio volgend jaar. De mondiale atletiekfederatie, World Athletics, had de kwalificatietermijn eerder opgeschort tot 1 december. 17 Nog eens vier honkballers van Miami Mar lins hebben po sitief getest op het coronavi rus. Dat brengt het totaal aan tal besmettin gen bij de club uit de Ameri kaanse Major League op 17. Onder hen zijn ook twee staf leden. 21 FC Groningen heeft Wes Beuvink (21, foto) benoemd tot hoofd scou ting. De jonge Tukker is sinds september 2019 in dienst bij de eredivi sieclub, eerst nog als video scout. 5 Quarterback Drew Brees van New Orle ans Saints do neert 5 miljoen dollar. De top sporter wil met de donatie de gezondheids zorg in de Ver enigde Staten verbeteren KNGU staat Rik Spekenbrink Rotterdam Sanne Wevers op de even- wichtsbalk op weg naar haar historische goud bij de Olympi sche Spelen van Rio de Janeiro. Hij had er niet meer op gerekend dit voetbalseizoen, maar Mike van der Hoorn (27) staat met Swansea City toch nog op de drempel van de play-offs-finale om een felbegeerd ticket voor de Premier League. „Opeens leeft de droom weer.'' Nik Kok Rotterdam/Swansea - Mike van der Hoorn (27) O a 0) —Oud-speler Xavi over geruchten dat hij trainer van Barcelona wordt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20