Ifc Geen mondkapjesplicht Oproep Veiligheidsregio cfk regionale nieuws JOL Thuiswerken nu en in de toekomst Speuren naar Maddie McCann Walcheren Zeeland zit vol vakantievierders, terwijl het aantal besmettingen in Nederland stijgt. Voelen de toeristen zich nog wel veilig hier? ,,Ik ben tachtig jaar. Ik heb geen angst voor corona'', zegt Elfi Dantinger uit Düsseldorf. Ze is een dagje in Domburg. „Mijn kinderen zeggen tegen me dat ik niet moet reizen, maar ik wil graag nog dingen zien. En nee, ik vind het hier niet te druk.'' ,,Dit soort reisadviezen horen we over plekken ver weg in Europa en de wereld en nu zijn onze naaste buren in Antwerpen door een op leving van het coronavirus getrof fen. Deze maatregelen gaan veel Zeeuwen raken, want voor velen bestaat de grens alleen op papier. Daarom roep ik iedereen in Zeeland en in Antwerpen op om het reisad vies op te volgen", zegt Bas van den Tillaar, vicevoorzitter van de VRZ in een reactie op het kabinetsbe sluit. ,,Reis alleen naar Antwerpen als dit strikt noodzakelijk is." Thuisquarantaine Wie uit de provincie Antwerpen komt wordt dringend geadviseerd veertien dagen in thuisquarantaine te gaan. Dit heeft dus ook grote ge volgen voor toeristen uit deze pro vincie die bijvoorbeeld in Zeeland een vakantie hebben geboekt. Door Antwerpen loopt de be langrijkste route naar Frankrijk. Nederlanders mogen wel door de provincie reizen, zo lang ze er maar niet stoppen om te rusten of te tan ken. Reden voor Nederland om de code oranje af te kondigen is het stijgend aantal besmettingen met corona in en om Antwerpen. Deze maatregelen gaan veel Zeeuwen raken Voor bepaalde groepen reizigers geldt een uitzondering. Voor bij voorbeeld zorgprofessionals, grens- medewerkers en transportmede werkers geldt dat als zij voor hun werk reizen, zij niet in thuisqua- rantaine hoeven, tenzij zij klachten hebben. De komende dagen geeft de Nederlandse regering meer in formatie over de gevolgen van dit oranje reisadvies. De provincie Antwerpen grenst maar voor een klein deel aan Zeeland, namelijk bij Rilland. Voor de provincies Oost en West-Vlaanderen, die grenzen aan Zeeuws-Vlaanderen, blijft code geel gelden. P6 NEDERLAND Politie vermoedt dat kleuter bij Hannover is begraven P3 woensdag 29 juli 2020 Nieuwsmedia Koudwatervrees is weg bij de Zeeuwse werkgevers ze Ki da de ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Kijk op de site blGEIBBomerdrukte in Domburg 'Blijf weg uit Antwerpen' Blijf weg uit de stad en de pro vincie Antwerpen. Deze drin gende oproep doet de Veilig heidsregio Zeeland nadat het Nederlandse kabinet gister avond een oranje reisadvies heeft afgegeven voor deze Vlaamse regio. Theo Giele Middelburg - Bas van den Tillaar, VRZ Het kabinet ziet geen aanlei ding om een landelijke mond kapjesplicht in te voeren na ad vies van het Outbreak Manage ment Team (OMT). Wel staat het burgemeesters vrij om een lokale mondkapjesplicht in te voeren. Het kabinet had het OMT gevraagd nog eens te kij ken naar nut en noodzaak van een landelijke mondkapjesplicht, bijvoorbeeld in winkels of op an dere plekken waar in de praktijk mensen geen anderhalve meter afstand houden. Het OMT ziet daar geen meerwaarde van in, staat in een advies dat vandaag wordt gepubliceerd, bevestigen bronnen rond het kabinet. Wel gaat het kabinet vandaag met de burgemeesters van de verschillende veiligheidsregio's om tafel zitten om nog eens te wijzen op de mogelijkheid om lo kaal een mondkapjesplicht in te voeren.P4 20°C Tijdelijk pzc.nl tropisch Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1