II Barr verdedigt reactie op protesten NIEUWS 13 Al zestig jaar zijn ze man en vrouw, maar gisteren gaven Jac (87) en Fia (82) Lukken uit Eindhoven elkaar toch nog een keer het jawoord. Eindelijk kreeg het stel de dag die ze in 1960 zo graag hadden beleefd. meer'', zei Jac altijd sceptisch als zijn vrouw weer eens over een herkansing voor hun trouwdag begon. Nu het zover is, geeft hij zijn ongelijk grif toe met een dikke zoen, nog voor de trouwambte naar daarom vraagt. Huwelijksreis Met rammelende blikken aan de bumper rijdt het stel even later het Stadhuisplein af. Op naar de vol gende verrassing, een receptie in café 't Vonderke, en daarna de hu welijksreis naar Zeeland. Fia kijkt ook al uit naar de huwelijksnacht, al tempert haar man de verwach tingen enigszins met de medede ling dat vandaag niet alles beter is dan zestig jaar geleden. ,,Zo wild als toen zijn we niet meer." die rampzalige trouwdag in 1960. Het geld dat ze verdienden, ging in die tijd naar hun ouders. Voor hun eigen bruiloft bleef krap 1000 gul den (ongeveer 455 euro) over. Broodjes met luxe beleg, dat was zo'n beetje het hoogtepunt op een dag die letterlijk en figuurlijk in het water viel. Koffie uit kopjes met een nep gouden randje, geen plek om te dansen en als kers op de taart een afzichtelijke Jezus-aan- het-kruis als huwelijksgeschenk. En de regen, die bleef toen maar vallen. Deze dinsdag kan de stralende bruid er eindelijk om lachen, want nu is wel aan alles gedacht. Een oldtimer als trouwauto, mooie kleding en een stralende zon. ,,Dat gevoel van toen krijg je toch nooit Zo wild als toen zijn we niet meer Geleende kleding, geen bruidstaart en een so bere receptie onder een zeiltje in de tuin, terwijl de regen met bakken uit de lucht kwam. Het was op 29 juli i960 niet bepaald de dag van hun leven toen Jac en Fia Lukken voor het eerst trouwden. ,,Als ik die dag toch eens over kon doen'', mij merde de bruid nog vaak. Een wens die haar dochter Toinny altijd heeft onthouden en gisteren in vervulling liet gaan. Een paar mooie foto's maken op hun voormalige trouwlocatie. Met die smoes wordt het bruids paar 's ochtends meegelokt in een babyblauwe Hudson. Een half uurtje later zitten ze samen op het bankje in de trouwzaal van het Eindhovense stadhuis. Hij met een brede lach, zij met tranen in de ogen. De zaal is gevuld met fa milie en dan is de dag nog maar net begonnen. Na zestig jaar huwe lijk is het verzame len van smeuïge anekdotes niet zo moeilijk. Trouwambtenaar Yvonne Smulders ver telt smakelijk over hun eerste ont moeting in de Eindhovense zaal Ramona. Dat Fia klaar was met de mannen, maar dat het voor Jac liefde op het eerste gezicht was. En dat Jacs moeder het maar niks vond dat haar zoon werd ingepikt door dat knappe jonge grietje. Af spreken deden ze stiekem in een steegje achter het ouderlijk huis. En natuurlijk ging het ook over Commissievoorzitter Jerrold Nad- ler opende de hoorzitting met en kele vernietigende opmerkingen aan het adres van Barr: ,,Uw ambts periode wordt gekenmerkt door een aanhoudende oorlog tegen de professionele kern van het departe ment, in een kennelijke poging om gunsten voor de president veilig te stellen." Barr antwoordde afgemeten: ,,Ik voel volledige vrijheid om te doen wat naar mijn mening juist is." De minister verwierp een bewe ring van Nadler dat een operatie om federale agenten in Amerikaanse steden in te zetten, met name in Portland (Oregon), een poging was om de herverkiezingscampagne van Trump te stimuleren. Hij zei ook dat hij geen acties had onder nomen om medewerkers van Trump te helpen en zei dat ze geen speciale voorrechten verdienden, maar ook niet harder moesten wor den behandeld dan andere beklaag den. De hoorzitting was Barrs eerste getuigenis voor het Huis sinds hij in februari 2019 aantrad. George Floyd De Verenigde Staten beleven al we kenlang wijdverspreide, meestal vreedzame protesten tegen raciale vooroordelen en politiegeweld na de gewelddadige dood van de zwarte arrestant George Floyd bij een politieactie in Minneapolis op 25 mei. Barr heeft gewezen op brand- stichtingen en het geweld dat bij sommige protesten is uitgebroken, waarvan uiterst linkse actievoer ders de schuld kregen. Hij verde digde het gebruik van federale Minister van Justitie spreekt van 'aanval op de regering van de VS' wetshandhaving om de protesten te onderdrukken in Portland, waar sommige demonstranten voorwer pen naar het federale gerechtsge bouw hadden gegooid. ,,Wat zich 's nachts rond het ge- rechtsgebouw afspeelde, kan rede lijkerwijs geen protest worden ge noemd. Het is, hoe dan ook, een aanval op de regering van de Ver enigde Staten", zei Barr. Bagatelliseren In zijn getuigenis bagatelliseerde hij ook beschuldigingen over dis criminatie door de politie en zei dat het 'een te simpele voorstelling van zaken zou zijn om het probleem te behandelen als een of ander diep geworteld racisme'. ,,De bedreiging voor zwarte le vens als gevolg van criminaliteit op straat is enorm veel groter dan elke bedreiging als gevolg van wange drag van de politie", aldus Barr. woensdag 29 juli 2020 Zestig j aar later volgt toch nog de dag van hun leven Diede Hoekstra Eindhoven MVoor het stadhuis van Eindhoven be zegelen bruid en bruidegom Lukken de ver beterde versie van hun trouw dag. FOTO'S KEES MARTENS/DCI MEDIA - Jac Lukken (87) De Amerikaanse minister van Justitie, William Barr, heeft zich voor een door de Democraten geleide commissie van het Huis van Afgevaardigden verdedigd tegen de beweerde politieke in vloed op justitie. Hij ontkende beschuldigingen dat hij zijn macht had misbruikt om de me dewerkers van Donald Trump te helpen en de herverkiezing van de president te stimuleren. ANP Washington

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13