Proef Zeeland Externe projectleider voor dorpsvisie nodig SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Op zoek naar de ideale (vakantie)(bij)baan? MOSSEL DRIVE THRU THUREDRIHT Trok mosselman een Mossel Drive Thru, zaterdag in Renesse. Bart Schot (85) 'z'n zuunige gezicht' dan trok half Zeeland z'n portemonnee. Dochter Marieke (42) en kleindochter Ann (19) hebben dat gezicht geërfd. Ook zij doen alles om geld in te zamelen voor Thuredriht. Zoals Stapels geld en goodwill kletste Schot de afgelo pen decennia bij el kaar. Daarmee bouwde hij, met de stichting Thuredriht, drie vakantiewonin gen in Renesse. Te gebruiken door gezinnen met kinderen met kan ker en door mensen met MS. ,,Had je een dikke tas dan moest ik even met je praten", omschrijft Schot de drive waarmee hij mensen cen ten uit de zak kletste. Dochter Marieke Braber-Schot en kleindochter Ann Braber staan er minstens zo gedreven in. Al toen ze een jaar of zeven was stond Ann mosselen te knispen (schoon te maken) voor een mosselfeestje voor het goede doel. Als je oud ge noeg was om je werk te zien, dan mocht je van opa aan de bak. ,,Ze is er verplicht in opgevoed", lacht Marieke - die dat zelf eerder als jonge meid ook meemaakte. Absoluut geen straf, vinden ze beiden. Samen met de familie en een grote club minstens zo en thousiaste vrijwilligers worden jaarlijks honderden kilo's aan mosselen voor het goede doel weg gekookt. Supergezellig én zinnig. ,,Ik was als klein meisje veel bij opa en oma op de camping en als ik dan in de speeltuin speelde, zag ik ook vaak de mensen in de 'uus- jes'. Dan weet je meteen waarvoor je het doet", zegt Ann. Zij kletste bijna alle meiden uit haar dispuut van de Amsterdamse studentenvereniging NoNoMes richting Renesse, om een handje te komen helpen met de Mossel Drive Thru op zaterdag i augustus. Verwacht geen saai afhaalmoment. De Mossel Drive Thru wordt een beleving voor iedereen ,,Dat zuunige gezicht hebben we een soort van georven", zegt Ma rieke. Op aandringen van één van haar vriendinnen zette Ann een berichtje in de groepsapp van haar dispuut. ,,Die vriendin zei: doe dat nou maar gewoon. Je vertelt er al- tijd zo gepassioneerd over. Binnen no time heeft bijna iedereen gere ageerd. Dat had ik totaal niet ver wacht." Alle hulp is dit jaar harder nodig dan ooit. Door corona zijn er heel veel mosselfestiviteiten voor Thu- redriht vervallen. Om de boel een jaar rond draaiende te houden, is minimaal 30.000 euro per jaar no dig. Een deel daarvan hoopt de or ganisatie binnen te krijgen met de Mossel Drive Thru. Verwacht daar geen sober en saai afhaalmo- mentje. De Mossel Drive Thru wordt een beleving voor iedereen die er met de auto doorheen gaat. Met muziek van dweilband Liever Ier As Tuus, een fotobooth, verlo ting en spelletjes die vanuit de auto kunnen worden gespeeld zo als autodarts en ring gooien. 'Tout Schouwen-Duiveland' doet aan het festijn mee. Staat mossels te koken, mensen te ont vangen, sponsort of komt mossels halen. ,,Dat is de kracht hier. We voelen ons écht door het eiland ge dragen." Kom het bezorgteam in de ochtend bij jou in de buurt versterken. Verdien tussen de 200 en 400 euro per 4 weken! Meld je vandaag nog aan!* Na de inwerkperiode ontvang je een leuk welkomstgeschenk. Na drie maanden goed bezorgen 200 startpremie. *Bezorging ma/vrij voor 07.00 uur, zat voor 08.00 uur, min. leeftijd 15/18 jaar Het inhuren van de deskundige kost de gemeente 80.000 euro ex tra, bovenop de 8,8 miljoen euro die in de meerjarenbegroting is gereserveerd voor het oppeppen van Burgh-Haamstede. ,,Een las tig besluit onder de gegeven fi nanciële omstandigheden van onze gemeente", ziet het college in. Gezien het belang van de op gaven en de verwachtingen in het dorp, vinden wij het belangrijk direct verder aan de slag te gaan met de uitvoering van de dorpsvi sie." Het plan van aanpak wordt binnenkort doorgesproken met de stuurgroep Burgh-Haamstede. Daarin zijn ook de dorpsraad en de ondernemersvereniging verte genwoordigd. Herinrichting van de belangrijkste weg dwars door Haamstede en Burgh tot aan Wes- tenschouwen staat bovenaan het prioriteitenlijstje. Zit alles mee, dan wordt daarmee na de zomer vakantie in 2021 begonnen. dinsdag 28 juli 2020 bij neeltje jans mosselen Zuunig gezicht levert geld op Esme Soesman Renesse Mosselman Bart Schot (85) bij Proef Zeeland op Neeltje Jans. Links van hem kleindochter Ann Braber (19) en rechts dochter Marieke Braber-Schot (42). In de inzet het emmertje waarin de mosselen geurvrij worden meegegeven. foto sandra schimmelpennink Het festijn is zaterdag 1 augustus bij groenvoorziening Braber aan de Korte Moermondsweg 10 in Re nesse vanaf 16.00 uur. Bestellen kan via: mosseldrivethru.nl of via de receptie van vakantiepark Zon- nedorp (mail@zonnedorp.com). De gemeente gaat op zoek naar een externe projectleider voor de uitvoering van de dorpsvisie Burgh-Haamstede. Ambtelijk valt daar in eigen huis momenteel niemand voor vrij te maken, aldus burge meester en wethouders. Marcel Modde Burgh-Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 65