zomer Op vakantie in eigen huis Alsjeblieft, een VANDAAG Nu we minder makkelijk op vakantie kunnen, halen we de hotelsfeer gewoon in huis. In de slaapkamer, welteverstaan. Met de juiste kussens, leeslampjes en tissuehouders. WATTE DOEN? 1. Luisteren naar Formule 1 2. Beregoede foto's bekijken 3. Technokunst zien 4. Naar een jazzoptreden palet als basis. Je kunt altijd nog uit de band springen met een dekbedhoes met woeste print. Koop veel kussens, plaids en goed beddengoed Door laagjes kussens aan te brengen, krijgt je bed meteen dat geborgen hotel- gevoel. Je creëert dit effect door twee hoofdkussens rechtop neer te zetten en daar weer kleinere kussens - in een an dere kleur - tegenaan te plaatsen. Sluit de rijen af met een reeks kleine kussentjes - eventueel in een geinig printje. Natuurlijke materialen als katoen, katoen-satijn of linnen slapen het lek kerst omdat ze vochtdoorlatend, zacht en koel zijn. Op het weblog van Smulders Textiel kan je je inlezen over de juiste keuze voor dekbedden, kussens, dekbed hoezen en ook over katoen- en linnen soorten. Kwalitatief goed beddengoed Kies voor rustige kleuren. Je kunt altijd uit de band springen met een dekbedhoes hoeft geen financiële aderlating te bete kenen. Zo heeft Hema een betaalbare hoteltextiellijn in fijne kleuren en ook hotelketen Van der Valk riep een lijn voor particulieren in het leven: Valk At Aan een verblijf in een hotel kleven voordelen die het leven thuis niet biedt. Om te begin nen zijn hotelovernachtingen steunpilaren van de relatie van mensen met kinderen. Twee nach ten weg met alleen je Lief zonder types die 's ochtends als wilde beren aan je bed staan te rammelen, scheelt zo een jaar relatietherapie. Een hotelkamer betekent ook wegzakken in stapels kussens en de ontginning van een nieuw tv-landschap omdat je verder toch niets te doen hebt. Het komt met ontbijt op bed waarna je niet zelf puin hoeft te ruimen. En met iemand die je beddengoed rechttrekt en de badkamer bijpoezelt terwijl jij in de lobby je eerste koffie van de dag drinkt. Waarom zou je dat gevoel niet ook thuis willen nastreven? Hieronder vijf tips voor het creëren van een hotelsfeer in de slaapkamer. Je hoeft er alleen nog oppas en schoonmaak bij te regelen. Ruim op en zorg voor extreme symmetrie Het is de reden waarom hotelkamers zo extreem symmetrisch ingericht zijn. Kies daarom voor een rustig kleuren- DINSDAG 28 JULI 2020 PC WAT Formule 1 commentatoren in het theater WAAROM Het raceseizoen is eindelijk weer begonnen en dat is goed nieuws voor sportcom- mentatoren en autofreaks Olav Mol en Jack Plooij. Deze zomer geven zij in het theater een kijkje achter de schermen van het racecircus. Van hun eerste interview met Schumacher tot de tactiek van Max Verstappen, alles komt voorbij. WAAR De Formule 1 Show vind je vanavond in Vlaardingen, in de Stadsgehoorzaal op de Schiedamseweg 51. WAT Portretfoto's van teddyberen WAAROM Hoe gehecht was jij vroeger aan je knuf felbeest? Voor veel kinde ren is een knuffel niet zo maar speelgoed, maar een echte vriend met een naam en een eigen per soonlijkheid. Fotograaf He lena van der Kraan raakte hierdoor geïnspireerd en legde honderden teddyberen vast op de gevoe lige plaat. Niet als objecten, maar als hoofdper sonages in daadwerkelijke portretfotografie. WAAR De expositie Beer Teddy zie je in het Fotomuseum Den Haag. WAT Een futuristische expositie WAAROM Wat hebben een bril, een pacemaker en een robotarm met elkaar gemeen? Het is alle maal technologie die ons lichaam aanpast. De ontwerpers en kunstenaars achter de expositie Bodydrift speculeren alvast over de volgende stap. Verwacht cyborgs, bizarre sieraden en spiegels met ingebouwde computers, maar ook een robotarm die je gevoel uittekent. WAAR De expositie Bodydrift - Anatomies of the Future zie je in Design Museum Den Bosch. WAT Een con cert van Ben jamin Herman WAAROM De bassist tokkelt koele noten, de drummer slaat op de bekken en de saxofoon gaat los terwijl jij met een dubbele whiskey tegen de bar leunt. Het klinkt als een oude detectivefilm, maar is een avond in het Jazzcafé van Alkmaar. De grote zaal van Theater De Vest verandert in een grand café waar saxofonist Benjamin Herman speelt onder begeleiding van gitarist Jesse van Ruller en drummer Marc Schenk. WAAR TAQA Theater De Vest, Canadaplein 2, Alkmaar. Creëer een hotelgevoel in 5 stappen MARLOUS SNIJDER Een goed hotelbed roept het gevoel op dat je je er direct voorover op wil laten vallen. Een grondige analyse van zaken die dit sentiment teweegbrengen levert het volgende rijtje op: veel kus sens, zachte dekbedhoezen en het liefst een (of meerdere) spreien. Die laatste is er niet alleen voor het visuele effect of voor een extra laagje tijdens een koude nacht. Een sprei beschermt je bed ook tegen stof en ander vuil. De slaapkamer mag dan wel de plek in huis zijn waar je meestal je ogen dicht hebt, tot rust komen doe je in een opgeruimde, rustig ogende ruimte. Ontdek je gratis ka do

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40