Boere verkast naar voetbalstad München O O) CD O Trimbelangen Midden-Zeeland houdt het simpel dit jaar 9 De eerste koers van 2020 werd in het Bevelandse dorp gereden. En er volgen er daar nog tien! Kerkhove Eventing Hoedekenskerke Het zo vertrouwde geluid van een pe loton dat voorbij raast, klonk zaterdag ein-de-lijk weer eens in Zeeland. Van tientallen dunne bandjes die over het asfalt rollen, van geschakel en gerem, van licht gevloek na een onverwachte manoeuvre van een concurrent, van gezwoeg, gehijg en gepuf. Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ) was in Hoedekenskerke ver antwoordelijk voor de eerste officiële koers van 2020. Nabij Kruiningen hield men in het vroege voorjaar nog wel drie trainingswedstrijden en daarna kwam alles stil te liggen. ,,Zo- dra de landelijke overheid het weer toestond om koersen te organiseren, zijn wij er gelijk op ingesprongen", vertelde TMZ-voorzitter Leo Bakker aan de finish op de Inlaagdijk. ,,Aan de animo bij de renners te merken, voor zien wij enorm in een behoefte. Ieder een stond te popelen om weer te gaan rijden." Normaliter is TMZ te gast in tal van dorpskernen, van april tot oktober. Dit jaar is het anders. De organisatie van deze laagdrempelige koersen zocht naar een mooi en zeer autoluw parkoers en kwam uit in de polder bo ven Hoedekenskerke. Daar zal - mits de wielrenners er niet op uitgekeken raken - in totaal elf keer gereden worden. De ronde is er 3,9 kilometer lang en aan de polderwegen staan geen woonhuizen of bedrijfsloodsen. Het midden van het rondje bestaat vooral uit natuurgebied, waar koeien grazen en uit een poeltje drinken. ,,Met TMZ zijn we altijd te gast bij lokale comités. Maar je kunt die niet vragen om midden in de zomer op te starten, sponsors te benaderen en ver gunningen aan te vragen", zei Bakker. ,,Daarom houden we de organisatie nu helemaal in eigen hand en hebben we in maar één gemeente een vergun ning geregeld. Voor Borsele was het Iedereen stond te popelen om weer te gaan rijden ook wel spannend. Een lokale over heid wil er namelijk zeker van zijn dat alles 'coronaveilig' gebeurt. Gelukkig kent de gemeente ons al 50 jaar. We zijn altijd een betrouwbare partner. Wat we zeggen, doen we ook altijd." Voor de reeks wedstrijden heeft TMZ een zeecontainer neergezet op de parkeerplaats bij de haven. Zater dag kwamen de ruim honderd deel nemers daar druppelsgewijs hun startnummers afhalen. Het huldigen van alleen de nummers één gebeurde bij de finish, heel sober. En de toe schouwers - zeker niet in grote getale aanwezig - werd meermaals opgeroe pen voldoende afstand te houden. Hoedekenskerke slaagde op het oog met vlag en wimpel voor het corona examen. De coureurs kwamen van heinde en ver. Er zijn nog altijd maar weinig wedstrijden in Nederland en dus heeft Trimbelangen Midden Zeeland nauwelijks concurrentie. KNWU- koersen worden zelfs na 1 september pas weer verreden. De winnaar bij de amateurs kwam zaterdag uit Utrecht. Bjorn Koeman reed aan het einde van de zestiende ronde nog weg uit de kopgroep en kwam solo over de meet. Hij kreeg net als Kieran Versluis uit Wissenkerke (D-categorie) en Johan Melis uit Kat- tendijke (SP-categorie) bij de eind streep een bos bloemen in zijn han den gedrukt. Bij de container in de ha ven mochten ze vervolgens nog een envelopje met geld ophalen. ,,Veel prijzengeld is er niet dit jaar", gaf Bak ker aan. ,,Aan premiesprints doen we bijvoorbeeld niet. Ik kan nu natuurlijk niet langs bedrijven gaan om geld te vragen voor zoiets. Ze zien in deze tijd liever dat je geld komt brengen." TMZ is wel toekomstbestendig, weet de voorzitter. ,,Wij overleven dit jaar wel." Tegelijkertijd vreest Bakker voor het voortbestaan van lokale co mités. ,,Als je een jaartje hebt overge slagen, is het vaak moeilijk om daarna weer op te starten. Ik ben heel be nieuwd hoe het Zeeuwse wielerland- schap er in 2021 uitziet." MÜNCHEN Tom Boere is ook komend seizoen actief in Duitsland. De voet baller uit Terneuzen heeft voor één jaar getekend bij Türkgücü München, dat naar de Derde Liga is gepromoveerd. Op dat niveau was de 27-jarige Boere afgelopen seizoen ook al actief met KFC Uerdingen. In 21 duels was hij goed voor negen goals. De club wilde zijn aflopende contract verlengen, maar Boere ging op zoek naar een vol gende uitdaging. Die heeft hij nu gevonden bij een am bitieuze club, die door twee opeenvol gende promoties van het vijfde niveau is doorgestoten naar de Derde Liga. Op dat niveau speelt Boere komend sei zoen dus tegen Uerdingen, maar ook tegen clubs als Dynamo Dresden en Wehen Wiesbaden, die degradeerden uit de Tweede Bundesliga. Türkgücü München was afgelo pen seizoen na 23 duels koplo per van de Regionalliga Bayern, met negen punten voorsprong op de eerste concurrent. De competitie werd vanwege de co ronacrisis stilgelegd en niet meer hervat, waarna Türkgücü als kampioen werd aangewezen. De afgelopen weken legde de club al meerdere spelers met een verleden in de Nederlandse com- petitie vast. De Duitser Alexander Lau- kart, die eerder ploeggenoot van Boere was bij FC Twente, kwam over van FC Den Bosch. Verdediger Erol Alkan speelde bij FC Dordrecht onder trainer Gérard de Nooijer. De drijvende kracht achter Türkgücü München is club president Hasan Kivran. De miljonair investeerde veel in zijn club en haalde ook grote sponsors binnen. Afgelopen sei zoen was Patrick Hasenhüttl met der tien goals topscorer van de promoven dus. De spits en zoon van Southamp ton-coach Ralph Hasenhüttl speelt ko mend seizoen met Unterhaching in de Derde Liga tegen Türkgücü. Boere, die in 2017 met 33 goals topscorer van de Keuken Kampioen Divisie was, is als zijn vervanger binnengehaald. Het nieuwe seizoen in de Derde Liga begint op vrijdag 18 september. De competitie telt twintig clubs en Türk- gücü treft twee stadgenoten: 1860 München en het tweede team van grootmacht Bayern München. Het duel met Unterhaching is ook een derby. Afgelopen seizoen speelde Türkgücü de thuisduels na de winterstop in het stadion van 1860, omdat het eigen sportpark niet aan de eisen voldeed. dinsdag 28 juli 2020 GO 1 Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove is deze week de favoriete op het NK. Ze voert de plaatsingslijst aan in Amstel veen. Voor de Zierik- zeese speelster wordt het haar eerste evene ment sinds maart. In de tus sentijd heeft ze wel veel ge traind. Met het ingelaste NK biedt de KNLTB de beste spe lers de kans om zich op te war men voor de hervatting van het internatio nale tennis. In 2011 en 2018 werd Pattinama- Kerkhove al Ne derlands kampi oene. In Amstel veen krijgt ze vooral concur rentie van Ri chel Hogen- kamp, Indy de Vroome en Bibi- ane Schoofs. 2 Amazone Kato de Smidt (14) uit Eede is bij een eventingwed- strijd in het Poolse Strze- gom tweede geworden. Met haar pony Or chid's Tigersun scoorde ze 31,4 punten. Roeland van Vliet - Leo Bakker, TMZ De sobere huldiging van winnaar Bjorn Koeman bestaat uit het over handigen van een bos bloemen. '•"Vi- .i: •-... Het peloton trekt over een parkoers van 3,9 kilometer dat zeer autoluw is. fotopzc a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37