Turnen werd dwangarbeid Jongeren vast voor beroving en geweld Scheur Sluis wil beter contact met België over corona 10.000,- 2 CORONATEST TOPDRUKTE Het is enorm druk bij het testen op corona. Na 100 uur wachten nog geen uitslag: 'Ik zit me hier thuis rot te vervelen en ben kiplekker'. Commentaar Wat gaan we doen met alle ellende die naar boven komt in de turnwereld? Moet er een Keurmerk Kindvriende lijke Sport komen of een Toezichthouder Talentont wikkeling? En weten we dan zeker dat alles voortaan goed gaat? Het is beter als ouders, trainers en sportorganisaties hun gezond verstand gebruiken. Met grof geestelijk en fysiek ge weld kun je topprestaties afdwingen, maar de kinderen die dit ondergaan zijn voor het leven getekend. Dat is het niet waard. Het lijkt op MeToo. Het vuil spuit er aan alle kanten uit na een publicatie op Netflix over seksueel misbruik in de Ameri kaanse turnwereld. Zo ver lijkt het in Nederland niet te gaan, maar wat trainers hier doen is wel zeer ernstig. De verhalen over geweld en vernedering zijn talrijk en overtuigend. Het tra gische is, dat deze misstanden al langer bekend zijn. Neder landse turnsters deden er jaren geleden al een boekje over open. Maar er veranderde weinig. Nu gaat het hopelijk anders. De trainers die kinderen hebben mishandeld moeten hard worden aangepakt. Desnoods via het strafrecht. De ouders en de turnbond KNGU gaan ook niet vrijuit. Het is ondenkbaar dat zij niets hebben gemerkt. Zij hebben een oogje dichtgeknepen. Winnen kan tegenwoordig alleen maar na extreme trainingsar- beid. Dat accepteren we kennelijk als onvermijdelijk. Maar het mag geen dwangarbeid worden. Zo ver hebben de ouders en de turnbond het wel laten komen. Je kunt kinderen dwingen tot topprestaties, maar dan zijn ze wel voor het leven getekend De politie arresteerde afgelopen donderdag al twee jongeren van 15 jaar uit Middelburg en Vlissingen. Dat gebeurde kort nadat een man van zijn portemonnee was beroofd op het station in Goes. Spugen De verdachte uit Vlissingen wei gerde op het bureau uit de auto te komen en bonkte met zijn hoofd tegen de ruit. Hij is uit de wagen gehaald, maar spuugde vervolgens in het bureau een agent in het ge zicht. De agent heeft aangifte ge daan van mishandeling. De twee ALMANAK Een barst in de wastafel. Het was dan ook al een oud beestje, maar zo'n centimeters lange scheur... Dat is alleen al vanuit esthetisch oogpunt reden om naar vervan ging te zoeken. Wetende dat een nieuwe wastafel waarschijnlijk de hoofdprijs zou kosten, zocht die Goesenaar naar een alterna- jongens zijn verhoord en daarna vrijgelaten. Het tweetal is zondag opnieuw aangehouden, omdat zij worden verdacht van openlijke geweldple gingen. Verder werden zondag twee jongens van 14 en 15 jaar uit Middelburg aangehouden. Zij Vier tieners uit Middelburg en Vlissingen zijn opgepakt worden verdacht van betrokken heid bij een mishandeling donder dag van een 17-jarige jongeman uit Goes. Het slachtoffer moest daar voor naar het ziekenhuis. De vier tieners zijn in de cel gezet. De re cherche doet nader onderzoek. tief op de digitale prikborden. En warempel, voor een paar tientjes was er één te krijgen. Of hij er morgen al om kon komen, vroeg de verkoper, die tegelijk het adres doorstuurde. De koper, met een grijns op zijn gezicht, was overtuigd van wel. ,,Dat moet wel lukken, buurman!" Muzikaal boek over reizen Ko wint 10.000 euro in loterij Een 62-jarige man uit Kamperland heeft 10.000 euro gewonnen in de BankGiro Loterij. Dat heeft de organisatie van de loterij gisteren be kendgemaakt. De winnaar heeft het goede nieuws onlangs te horen gekregen. De or ganisatie meldt alleen de voornaam van de win naar: Ko. Hij wist in elk geval meteen waar hij het geld aan ging besteden: ,,We gaan een speeltoe stel voor de kleinkinderen kopen!" Elke dag wordt er een winnend lotnummer voor 10.000 euro getrokken in de BankGiro Loterij. OUWERKERK Met 148 kilometer over de dijk: man is rijbewijs kwijt Meer mensen melden zich voor een coronatest. Het testen, analyseren en informeren gaat zeven dagen in de week door. Ook in de week enden. Met man en macht wordt gewerkt om iedereen zo snel moge lijk te testen en antwoord te geven. Toch kan het dagen duren voordat iemand zekerheid heeft. Een voorbeeld uit de praktijk: dinsdagavond voelde een Zeeuwse ondernemer zich niet zo lekker worden. Woensdag het landelijk nummer 0800-1202 gebeld voor een coronatest. Donderdag kon hij terecht voor de test en gingen de wattenstaafjes zijn neus en keel in. Maandagochtend, 96 uur later, wachtte hij nog steeds op de uitslag. „Binnen 48 uur zou ik de uitslag krijgen, dat had dus zaterdagoch tend moeten zijn. Ik ben weer kip lekker, maar ik weet nog steeds niets. Ik zit me hier thuis rot te ver- BESMETTNGEN De meeste waren in Goes (11), gevolgd door Middelburg (9) en Vlissingen (7). Daarna volgen Reimerswaal (3), Hulst (2), Schouwen-Duiveland (2), Veere (2), Kapelle (1) en Terneuzen (1). Uit Borsele, Noord-Beveland, Sluis en Tholen zijn volgens de laatste cijfers van het RIVM tus sen 20 en 27 juli geen nieuwe besmettingen bekend. In een reactie op verwijten vanuit Belgische gemeenten over de aan pak van corona heeft burgemeester Marga Vermue van de gemeente Sluis het initiatief genomen tot een digitaal overleg. Afgesproken is dat men elkaar goed informeert over de maatregelen. Aanleiding zijn uitspraken van de burgemeesters van Knokke en Deinze die Nederland een lakse houding verwijten. Volgens Ver- mue is in Vlaanderen de indruk ge wekt dat het in haar gemeente niet veilig zou zijn. Ze wijst er op dat in de hele maand juli slechts één be smetting is vastgesteld in Sluis. Inmiddels steken de Sluise on dernemers hun ergernis over de Vlaamse verwijten niet onder stoe len of banken. Ze onderschrijven een open brief van onderneemster Petra de Boevere aan het adres van de burgemeester van Knokke, Leo pold graaf Lippens. Hij verweet Ne derland een lakse houding. De Boe vere: ,,Veel Vlamingen hebben nu het idee dat hier in Sluis alles mag en daar hebben ondernemers hier elke dag nogal last van, en wekt ook irritatie op bij de Zeeuws-Vlamin gen die Belgen in grote groepen zonder afstand te houden zien rondlopen (en fietsen), terwijl ze zelf nog altijd alleen boodschappen doen en zoveel mogelijk thuisblij ven." dinsdag 28 juli 2020 II Vier jongeren uit Middelburg en Vlissingen zijn aangehouden voor het plegen van een bero ving, geweld en vernielingen in Middelburg en Goes. Jeffrey Kutterink Middelburg Tip? redactie@pzc.nl SINT-ANNALAND De culturele duizendpoot Peter van Best uit Sint- Annaland kan sinds kort een nieuw werk aan zijn repertoire toevoegen: het boek Souvenir - muzikale herinneringen. In dat boek bundelt de in woner van Sint-Annaland zijn reisverhalen over Amerika, Egypte en ver schillende Europese lan den. Van Best, singer- songwriter, auteur en illu strator, beschrijft zijn mu zikale herinneringen aan die gebieden. Het boek wordt uitgegeven via boekscout.nl en bevat ook zelfgeschreven songteksten en illustra ties. PanfeGfmtoterif AilF AAr-c.. KAMPERLAND Een beginnend be stuurder trapte zondag veel te hard op het gas pedaal. Hij reed met 148 kilometer per uur over de Nieuwendijk in Ouwerkerk waar 60 is toegestaan. De bestuurder moest zijn rijbewijs meteen in leveren. In totaal werden bij de snelheidscontrole op de Nieuwendijk tussen 16.00 en 17.30 uur vier hardrijders betrapt. De anderen reden alle maal iets harder dan 90 kilometer uur, terwijl 60 dus de maximum snelheid is. En maar Theo Giele Goes Sinds vorige week maandag heeft het RIVM 38 nieuwe be smettingen in Zeeland gemeld. Het totaal van 38 voor heel Zee land is lager dan de week er voor, toen in de provincie 53 be smettingen werden genoteerd. In totaal zijn sinds 1 juli in Zee land 103 mensen positief getest op het coronavirus. In Zeeland is volgens het RIVM deze maand één persoon opgeno men in het ziekenhuis met een coronabesmetting. Hierbij hoort de aantekening dat er enige vertraging zit in de cijfers van het RIVM. Theo Giele Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30